Νέος, "ωραίος" και τρελαμένος για CB.

Ξεκίνησε από PsDim66, Μάρτιος 10, 2012, 02:47:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

point zero

Το μηχανακι  ειναι συνωνυμο της καγκουριας !   γιατι δεν το λετε ?   

Μακριααααααα  ....... ::)
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

dimitris

Θα συμφωνησω με τα παιδια.Μακρια...
Αυτα τα εχεις δει.http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2218843/,λεει οτι ειναι το r αλλα ετσι οπως το βλεπω εγω μου κανει για s με τα brembo μπροστα.
δες και αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2027776/.αν σου αρεσει η αισθητικη του και αγνοησεις το αναποδο σηματακι της honda η τιμη ειναι πολυ καλη.εχει και αλλαγμενο τιμονι και οπως φαινεται αρκετα ορθια θεση οδηγησης

klab

Το πρώτο έχει ανεβοκατεβάσει την τιμή 2-3 φορές και σκεφτόταν να το δει ο figalos (νομίζω).
Πριν 1 μήνα το έδινε 1.400?
Το δε δεύτερο έχει αλλαγμένο μοτέρ από CB-1, κομμένο το πίσω φτερό, αυτό το κακάσχημο μπροστινό φτερό και πάρα πολλά άλλα....ότι να 'ναι δεν θα το συνιστούσα.
Πολλές αλλαγές από το μαμά.

itom32

Eμενα απο αυτα που υπαρχουν στο car,πιο νοικοκυρεμενο μου φενεται αυτο,ο κατωχος φενεται να ηξερε τι του γινεται.Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι το τελικο που ειναι ελευθερας,(βαβουρα)αλλα αυτο το αλλαζεις αμα θες.Αντιθετα στα + φορα τα πολυ καλα bitubo(πισω αναρτηση),καινουρια λαστιχα,και γενικα το προσεχε.Και το εχει και σε λογικη τιμη.Για κανε μια νηξη μπας και δεχεται διακανονισμο:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2197603/

klab

Ωραίο κιτρινάκι :)
Τι κούκλα είναι αυτή !!!
Που το πέτυχες βρε Γιάννο, πως μου ξέφυγε.

Check list :
Είναι FiiR του 94 (ας λέει 98)
Τα κόκκινα μπουζοκαλώδια δεν είναι δικά του.
Λείπουν οι χειρολαβές συνεπιβάτη τις "έφαγε" η σχάρα.
Εκείνος ο διακόπτης στο τιμόνι (OFF-RUN) τι είναι άραγε ;

itom32

Πιθανως ο διακοπτης του φαναριου που ο καθενας μας εβαλε με τον τροπο του για να σωσει την μπαταρια του.Ακομη και αυτο το εχει πιο περιποιημενο απ'οτι εγω.Αλλα για πιο σιγουρα να ρωτησεις γι'αυτον τον διακοπτη.Mπορει να το εχει και για το βεντιλατερ,αλλα χλωμο το κοβω.Επισης τα κοκκινα μπουζοκαλωδια του version r,ειδες πως εδωσαν εναν αλλο αερα σε σχεση με το κιτρινο της μοτο.Χειρολαβες συνεπιβατη.Γιωργο το αντιθετο,αυτου του τυπου το πιασιμο με αυτες τις δεστρες γινεται πανω στις χειρολαβες του συνοδηγου.Του desmond η βαλιτσα ετσι ειναι πιασμενη.Απλα δεν φενονται στις φωτο.
Y.Γ:Εχω δικαιο οταν λεω οτιδηποτε ειναι απο version r δινει αλλο αερα στην μοτο.Πιο πολυτιμο κατιτις.....χι,χι,χι.... :yoohoo:

supernova

Το κίτρινο είναι καρακουκλάρα!!!
πολύ όμορφο και περιποιημένο.
Εγώ είχα διακόπτη on/off για τα φώτα αλλα όταν ο ηλεκ/γος έκανε τα μαγικά του (να'ναι καλα ο ανθρωπος) τα ξήλωσε όλα όσα είχε περα απο τα μαμίσια και μου είπε να μην τον ξαναβάλω τον διακόπτη (ούτε τα θερμαινομενα grip) λόγο του οτι αλλάζει το φορτίο, αν θυμάμαι καλα και δεν κάνω λάθος.
πάντως βόλευε ο διακόπτης!

klab

Τα κόκκινα μπουζοκαλώδια τα βρίσκω αταίριαστα, αν ήταν μαύρη ναι θα ήταν μια ωραία πινελιά, σε κίτρινο όμως δεν μου αρέσει.
Τεσπα γούστα είναι αυτά.
Όσο για τις χειρολαβές, το τσέκαρα και με το photoshop (Shadow-highlight) δεν φαίνονται στις φωτογραφίες πουθενά.
Ίσως να μην υπάρχουν γιατί έχει βάλει κάτι τρυπητές λάμες που στηρίζονται στην πάνω βίδα της ανάρτησης και καταλήγουν στα πιασίματα της σχάρας.

trip238

Παιδια εγω ο γκρινιαρης ειμαι ο καινουργιος κατοχος του κιτρινου!!!!!

itom32

Που ποτε πως,το εξετασες καλα??Πηρε με την πρωτη δουλευε καλα?Eιχε χειρολαβες συνεπιβατη??Εισαι τσακαλος!!! :yoohoo:

trip238

Τον ιδιοκτητη τον ηξερα πριν αποφασισει να το δωσει. Οταν το εμαθα τον πηρα τηλεφωνο και τα κανονισαμε. Το μοτερ ειναι διαμαντι οπως ειπα και στο αλλο τοπικ!! Περνει με τη μια μπροστα και χωρις τσοκ!! Ακομα και κρυο!!! Τα λαστιχα δυστυχως δεν ειναι καινουργια σε ημερομηνια(2008) αλλα ειναι καινουργια σε κατασταση. (δεν εχει να λεει). παει πολυ καλα και αρπαζει σα διαολος!! Απλα οπως προειπα θελει αρκετα μαζεματακια!

itom32

Γι'αυτο που ποσταρα εγω με τα κοκκινα μπουζοκαλωδια απο Αργυρουπολη μιλαμε ετσι??

trip238

ναι με την μπαγκαζιερα και τη harpoon εξατμιση και την πλαστικοποιηση.!!

trip238

Και αν δεν κανω λαθος χτες που με ρωτησες τι cb πηρα μαλλον εκανα λαθος στο μοντελο!

itom32

Αν ειναι στην κατασταση που ειναι στην φωτο,χαιρομαι πολυ για σενα,μπορει και πιο πολυ....και σου βγηκε και γνωστος.Τrip δεν παιζεις και κανενα Λοττο??