Moto escape 4-5-6/06/2021

Ξεκίνησε από zi, Ιουλίου 05, 2021, 10:53:38 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

zi

Κ κάπου εκεί μεταξύ σκορπισματος, διαμονής κ αλλωγιστης κρασοκατανηξεως(κάπου στο μυαλό μας όλα αυτα) δίνει τη λύση ο Κορδάτος.
"Ρε μλκες έχουμε δύο επιλογές. Η πάμε από Εθνική κ κάνουμε κάνα δυωρο η πάμε από επαρχικο κ είμαστε ένα τσουπ".
Νομίζω όλοι καταλάβατε τι επιλέξαμε.... Αλλωστε είναι γνωστό ότι αυτά τα τσουπ μας δένουν

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Κ τσουππππππ.....
Λάθος δρόμο.
Ωρε που πάμε, Ωρε που παμεεεεεεεε

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Πάντως ένα είναι σίγουρο. Ότι μέχρι το Καινούργιο θα έχουμε παλιοσει σίγουρα

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Κ τσουππππππ. Πάλι γέφυρα. Συνταχθητε να μετρήσουμε. "Χαντα είμαστε όλοι????"
"Ο τελευταίος να σφυριξει "


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Με το μαχαίρι του Πολέμου στο στόμα, τα παϊδακια κ τα κοψιδια του ξαδερφου του Αντώνη, φανταζουν σαν την μοναδική βενζίνη για τα λιοντάρια που έχουμε μέσα μας κ διαμαρτυρονται.....

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Τελικά είναι είναι αλήθεια. Ο όρκος της κρεατοφαγιας.
"Ορκίζομαι στην μπριζόλα, τα παϊδακια κ την πανσετα, να προσπαθήσω να καθησω για να τα φάω κ να διαγω εν γένει ως πιστός κ φιλότιμος κρασοκανατας".

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Βέβαια η διαδρομή συνεχίζει να μας εκπλήσσει. Κατεβαινοντας συναντήσαμε ένα μνημείο που αφορούσε την Οικογένεια του 1930.
Οικογένεια.... Μια αξία που φθειρεται, χαμένη στον χρόνο πια, σαν μια ξεχασμένο πινακίδα στην βροχή που με ζόρι διαβάζεις κ διακρίνεις τα γράμματα της, κάτω από την σκουριά. Διαβάζεις κ αφηνεσαι στο νόημα από τα συμφραζομενα για να καταλάβεις τι γράφει.... Ο Χρόνος βλέπεις... Οι ρυθμοί τις ζωής... ʼραγε είμαστε ικανοί να αλλάξουμε τους ρυθμούς της ζωής μας, δίνοντας τον χρόνο μας σε αυτά που πραγματικά μας γεμίζουν? Μήπως τελικά η καθημερινότητα είναι η σκουριά μας?


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Πραγματικά δίνει μια σκέψη για την οικογένεια του τότε. Όλοι μαζί κ αυταρκεις

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Ήδη όμως η κούραση έχει κάνει την εμφάνιση της, καθώς κ η μέρα παραδίδει το φως της στο σκοτάδι της νύχτας.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Η τελευταία φώτο πριν το κατέβασμα.... Μαγικό τοπίο που όλο σε καλεί κοντά του.
Τελικά μήπως η λύση είναι ένωση με την Φύση? Μήπως θα πρέπει συνειδητοποιησουμε τα ενστικτα μας που υπάρχουν από καταβολής?

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

TEOS CB SF

Παράθεση από: zi στις Νοεμβρίου 12, 2021, 12:37:02 ΜΜ
Περνοντας λοιπόν την Λιμνη του Ευηνου κ ανηφοριζοντας άλλη μια φορά σε ένα δασοδες περιβάλλον που με τα βίας αχνοφαινεται το γκρι Πετρωδες φίδι που συνδέει την ελευθερία της ψυχής μας, με την χαρά του μυαλού μας, ψάχνουμε την επόμενη στάση.
ΠΕΡΔΙΚΟΒΡΥΣΗ λοιπόν για βρωσην κ ποσην.... Που αλλού στις βρύσες του χωριού απολαμβανοντας την δροσιά του κρύου νερού με τις απίστευτες σαντουιτσαρες από το χθεσινό ψήσιμο. Ίσως η καλύτερη στάση εβερ. Κ γέλιο κ ξεκούραση

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια διόρθωση ως προς το σημείο το ορθόν είναι το χωριό Κρίκελλο και οχι Περδικόβρυση .. η Περδικόβρυση ήταν ακριβώς μετά την γέφυρα Ευήνου ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


stam

Αυτά που βλέπουμε στην πηγή είναι κουτάκια μπύρες που παγώνουν?

TEOS CB SF

Ναι Σταμ ,, είχε πολύ ζέστη ήταν ότι έπρεπε , χαλαρά όμως διότι είχαμε μπροστά μας παρά πολύ δρόμο ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


zi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Νοεμβρίου 12, 2021, 02:43:57 ΜΜ
Παράθεση από: zi στις Νοεμβρίου 12, 2021, 12:37:02 ΜΜ
Περνοντας λοιπόν την Λιμνη του Ευηνου κ ανηφοριζοντας άλλη μια φορά σε ένα δασοδες περιβάλλον που με τα βίας αχνοφαινεται το γκρι Πετρωδες φίδι που συνδέει την ελευθερία της ψυχής μας, με την χαρά του μυαλού μας, ψάχνουμε την επόμενη στάση.
ΠΕΡΔΙΚΟΒΡΥΣΗ λοιπόν για βρωσην κ ποσην.... Που αλλού στις βρύσες του χωριού απολαμβανοντας την δροσιά του κρύου νερού με τις απίστευτες σαντουιτσαρες από το χθεσινό ψήσιμο. Ίσως η καλύτερη στάση εβερ. Κ γέλιο κ ξεκούραση

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια διόρθωση ως προς το σημείο το ορθόν είναι το χωριό Κρίκελλο και οχι Περδικόβρυση .. η Περδικόβρυση ήταν ακριβώς μετά την γέφυρα Ευήνου ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το είχα σημείωσει λάθος ρε φίλος. Παρεπιμτωντος σήμερα ο Μανεσης έδειξε Γραμμένη Οξια

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Συνέχεια λοιπόν.
Περνοντας το Θερμο ήδη μας έχει πάρει τις μυτες μια ελαφρά εσανσς ψημένου κρέατος κ το σωματικό στροφομετρο χτυπάει κόκκινο. Με  Μιας βρεθηκαμε στην αυλή του Αντώνη όπου μας υποδεχθηκαν οι γονείς κ η αδερφή του. ʼνθρωποι χαμογελαστοι, πραγματικά αισθανθηκαμε σαν στο σπίτι μας. ʼλλωστε θα ήταν για εκείνο το βράδυ.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...