Μικρό χοντρό προβλήματα !!!!!

Ξεκίνησε από Sotoros, Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:11:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Δεν ειναι δικος μου ο οδηγος. Και τα οργανα ειναι του wolfi. Εγω έχω πάρει απο το Aliexpress αλλά δεν τα εχω δουλέψει ακομα. Αντιθέτως συγχρονισα με το carbtune.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 24, 2020, 10:20:20 ΜΜ
Μιάς και δεν βλέπω το φίλτρο του ρουμπινέτου σου στις φώτο που έβαλες (ελπίζω να έχεις είτε απο το παλιό είτε απο το νεο ρεζερβουαρ).Να υπενθυμίσω πως δεν πρέπει να ξεχάσεις να τοποθετήσεις το φίλτρο σαν καλαμάκι,που τοποθετείται στο πάνω μέρος στο σωληνάκι του ρουμπινέτου και μπαίνει όλο μαζί εντός της οπης του ρεζερβουαρ.

Φίλε itom32 δεν έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο φιλαρακι για το ντεπόζιτο που βρίσκω τέτοιο πραμα ;;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

itom32

Μήπως είναι σφηνωμένο στην οπή του ρεζερβουάρ;;Αν όχι δυστυχώς είναι ακριβό αλλά απαραίτητο,διότι προστατεύει και το ρουμπινέτο πέρα απο τα καρμπ,απο πιθανά σκουπίδια ή σκουριές.
https://www.cmsnl.com/honda-cb400f-super-four-type-ii-1992-n-japan-nc31-100_model50218/screen-strainer_16952ma4771/#.XlUJ36gzbIU

Aπο Ελλαδα: https://www.motosp.gr/part.php?sc=&partcat=-&model=&id=&partno=16952MA4771&year=HONDA
Mόνη λύση μπας και βρεις κανα κινεζικο ρουμπινετο με φίλτρο πχ απο τυχαια αναζητηση:
https://www.ebay.ie/itm/For-Honda-CB400SF-SuperFour-93-98-CB750SC-Nighthawk-91-03-Gas-Fuel-Valve-Petcock/133221684531?hash=item1f04a19533:g:izUAAOSwJkVduJM9


Sotoros


Sotoros

Για ακούστε τη λίγο τη γριά μου να μου πείτε !!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Μετά από αλαγη λαδιού φίλτρο μπουζί ακούγεται πολύ καλητερα
Αλλά δεν μπορώ να τη βλέπω έτσι όποτε ξεκινάω με γενικό βάψιμο όλης της μηχανής μιας και έχω Ίδη κάνει κάποια πραματα ηλεκτροστατική εεεεε δεν μπορώ να αφήσω έτσι την υπόλοιπη
Βρήκαμε λοιπόν ντεπόζιτο σε άψογη κατάσταση και έλησα  και την ουρά πλαϊνά καπάκια μπροστά φτερό να πάνε για βάψιμο όλα
Τώρα θα λύσω πίσω ψαλίδι να το κάνω με τη βούρτσα θα λύσω όσο περισσότερα πραματα μπορώ εκτός μοτέρ να βαφτεί και ο σκελετός γιατί δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros


Sotoros

Συν ότι έχω κάνει και τις μπότες και την τιμόνοπλακα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kanello

Πολύ όμορφη δουλειά . Στην Αθήνα έβαλες να σου κάνουν ηλεκτροστατική;

Sotoros

Να σαι καλα
Όχι φίλε Ηράκλειο κρητης τα παιδιά έκαναν τρομερή δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk

stam

Σου έχει βάψει τις δισκόπλακες στην επιφάνεια που πατάει το τακάκι? Ή δεν βλέπω καλά?

wolfi

Παράθεση από: stam στις Μάρτιος 06, 2020, 04:06:14 ΜΜ
Σου έχει βάψει τις δισκόπλακες στην επιφάνεια που πατάει το τακάκι? Ή δεν βλέπω καλά?

Και εγώ το ίδιο βλέπω.
Τα πάντα όλα βαμμένα....

Sotoros

Παράθεση από: wolfi στις Μάρτιος 06, 2020, 04:26:49 ΜΜ
Παράθεση από: stam στις Μάρτιος 06, 2020, 04:06:14 ΜΜ
Σου έχει βάψει τις δισκόπλακες στην επιφάνεια που πατάει το τακάκι? Ή δεν βλέπω καλά?

Και εγώ το ίδιο βλέπω.
Τα πάντα όλα βαμμένα....
Δυστυχώς ναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Αλλά την έκανα δυο τρεις βόλτες να δω πως λειτουργεί κτλ και έφυγε το ποιο πολύ λίγο έχει μείνει ευτυχος που έχω ακόμα τα παλιά τακάκια και τα έβαλα επάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

itom32

Μεγαλη πατατια...δεν ξερω αν υπαρχει καποιο χημικο,για να καθαρισουν οι δισκοπλακες.Θυμαμαι πως παλαιοτερα που δουλευα σε κατασκευη ματαλλικων επιπλων,τα οποια τα βαφαμε με ηλεκτροστατικη ο μονος τροπος για απαλλαγη απο χρωμα ηταν με αμμοβολη.Αλλα εδω μπορει να γινει ζημια _στην δισκοπλακα.Δεν ξερω τι να πω.Απορω μονο!!!!Προσεχε μη φας σουπα.Δεν εχεις φρενα τωρα.