Μικρό χοντρό προβλήματα !!!!!

Ξεκίνησε από Sotoros, Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:11:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Sotoros

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 26, 2020, 04:17:46 ΜΜ
Αρα τέλος καλό όλα καλά,καλή συνέχεια στην ανακατασκευή.
Ναι φίλε ευτυχώς όλα
Ευχαριστώ πολύ και θα σας κρατάω ενήμερους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Harlock

Παράθεση από: Sotoros στις Μάρτιος 26, 2020, 04:15:03 ΜΜ
Για καλή μου τύχη είχα βρει μια τετράδα και την πήρα με όλα καινούργια μέσα και έχω απολα τα ανταλλακτικά ότι και να χρειαστώ και αν σου πω και ποσό θα μου πεις αποκλείεται

ρε ο αλεξ έκανε δεύτερο account?

Παράθεση από: Alex400 στις Μάρτιος 26, 2020, 02:11:52 ΜΜ
Καλημέρα .. και έλεγα που το είχα διαβάσει .... Τελικά ήταν εδώ που λέει ο itom https://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=4964.30&fbclid=IwAR0PUuRa81sYlgJc1C02e6_ZaYl6kk7e3UA96lM07s4ADfqQK9eB11bF-ig
Η ερώτηση μου πλέων αφού είναι και τα δύο γνήσια όμως από διαφορετικό μοντέλο είναι η εξής : εάν αλλάξουμε και τα 4 και βάλουμε ίδια μεταξύ τους σλάιντ ,,, θα μπορούν να ρυθμιστούν και να έρθουν στα ίσια τους , μιας και στο παραπάνω ποστ αναφέρει ότι ρυθμίζονται ανά ζεύγη ή θα έχουμε παρατράγουδα πάλι ??
Alex μιας και είχες κάνει το πείραμα τι πιστεύεις ?           

Οι ρυθμιση ανά ζεύγη που λέμε, εχουν να κάνουν με τις πεταλούδες. Κοινός ρυθμίζουμε αν καποιο καρμπιρατερ "γκαζωνει" λιγο περισσότερο ή λιγο λιγοτερο απο τα υπόλοιπα.

Τώρα οσον αφορά την ερώτηση σου, Τα slides καλο θα είναι να ίδια, είτε με μαμα μεμβρανες, είτε με κινεζικες (οπως εχω και γω τωρα μιας και βρηκα τις 2 τρυπιες, αν σου περισσεύουν 2 μαμισιες, στειλε ενα μνμ να μου πεις μια τιμη). Αν και με τις κινεζικες δεν ειναι οτι έχω δει καποιο πρόβλημα μεχρι στιγμής. Για τη διαφορα στις τρυπες με του version S/R και του απλού δεν είμαι σιγουρος αν κάνει και διαφορα, αυτο που λένε γενικά είναι για το μέγεθος των τρυπών πάνω στο slide. Τα slides έχουν αυτές τις τρύπες ωστε η υποπίεση απο τον κύλινδρο να τραβάει τον αέρα από μεσα τους και να τις ανεβαζει (βεντουζωνιειιιιιι δλδ), όπως ακριβώς τραβάει και το καύσιμο απο το λεκανάκι. Κάποια kitw για ζιγκλέρωμα σου δίνουν και μια μυτη για τριπάνι, ώστε να τις ανοιξεις λιγο και να περνάει περισσότερος αέρας και να ανεβάινουν λιγο πιο γρήγορα (μην το κανεις :P) .


ammo77

Κι εγώ παιδιά πιστεύω πως τα σλαιτ πρέπει να είναι ίδια αλλά και οι μεμβράνες όλες ή Κινέζικες ή γνήσιες!
Έτσι θα έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην λειτουργία και φυσικά μία απλή και καλή ρύθμιση!
Πάντως κι εγώ απολαμβάνω την εξέλιξη....
Πολύ καλή δουλειά καλή συνέχεια και εύχομαι τα αποτελέσματα να είναι τα αναμενόμενα για σένα.

Sotoros

Παιδιά ερώτηση
Θέλω να κάνω και το ψεύτο καπάκι του κινητήρα αν το βγάλω θα χρειαστώ καινούργια φλάντζα μετά ;;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

jah

Είναι πολύ πιθανό. Εξαρτάται από το πόσο ξεραμένη είναι η ελαστική φλάντζα που έχει.

stam

Εγώ όταν το είχα βγάλει δεν χρειάστηκε αλλαγή πάντως, παρόλο που είχα πάρει καινούριο ξανά έβαλα το παλιό. Έχει κόστος κανά 60άρι ευρώ αν θυμάμαι καλά. Επίσης και στις βίδες του ψευτοκάπακου έχει κάτι σαν τσιμούχες. ούτε και αυτές τις είχα αλλάξει.

panosp25

Δεν χρειάζεται παντα αλλαγή. Αν δεν σπάσει κατα την αποσυναρμολόγηση, βάλε λίγη φλαντζοκολλα αναερόβια και εισαι οκ.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros

Οκ παιδιά θα το προσπαθήσω να δω και αν δω ότι δυσκολεύεται να βγει δεν θα κάνω τπτ


Sent from my iPhone using Tapatalk

panosp25

Το ψευτοκαπακο αν δεν βάλεις λιγο κατσαβιδακι δεν θα βγεί. Εκτος αν φαει μια απαλη ματσολια.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros




Και οι δουλειές συνεχίζονται δυνατά αύριο πάλι με το καλό !!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros


Sotoros

Ετοιμάζουμε και το κουστουμάκι της


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Παιδιά ψάχνω ψυγείο νερού υπάρχει περίπτωση να έχει κανένας από εδώ και να το πουλάει ;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

giorgospetrou1995

Παράθεση από: Sotoros στις Μάρτιος 23, 2020, 05:23:07 ΜΜ
Το αποτέλεσμα της δουλειάς νομίζω με δικαίωσε και βγήκε καλητερο αποτι περίμενα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είσαι ωραίος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros


Έτοιμα και τα ελατήρια ηλεκτροστατική φυσικά !!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk