Κλειδαριά συναγερμό

Ξεκίνησε από giannis_t, Απριλίου 03, 2019, 12:58:15 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

giannis_t

Λοιπόν μιας και η μηχανή μένει τα βράδια μόνη σχεδόν καθημερινά, μπήκα στην αναζήτηση για κάτι που θα με κάνει να νιώθω ασφαλής. Εδώ να αναφέρω ότι στη γειτονιά μου έχει κόσμο 24/7 οπότε καμία σχέση με ερημιά.

Μετά από πολύ ψάξιμο σε reddit, φιλοσοφικές συζητήσεις και ψάξιμο στις γνωστές εταιρίες βρήκα ένα disclock που καλύπτει όλες τις παραξενιές μου. Είναι στιβαρό, προκαλεί δέος, έχει πηρο 16 χιλιοστών (!) και...... συναγερμό.

Σήμερα το παρέλαβα από Αγγλία σε τιμή λίγο κάτω από 80€ και έχω μείνει. Γενικά φαίνεται τούμπανο κατασκευή, εργονομικό, ο συναγερμός αρκετά δυνατός και πολύ πρακτικός τρόπος ενεργοποίησης. Προφανώς δεν αποσυναρμολογείται όσο είναι ο πηρος ασφαλισμένος (σε αντίθεση με τα κινέζικα) και δεν νομίζω ότι κόβεται χωρίς τροχό και μπλεξίματα.

Το καλύτερο φυσικά είναι ότι λόγο του κόσμου ο συναγερμός που βαράει βάση του γυροσκοπίου θα αποθαρρύνει κάποιον περίεργο. Βάζω μια φωτό για να καταλάβετε το μέγεθος.

Πως σας φαίνεται; Τι λέτε έχετε κάτι αντίστοιχο/καλύτερο να προτείνετε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

TEOS CB SF

Δείχνει πολύ καλό .. και η τιμή νομίζω αρκετά καλή ..

itom32

Οπως τα λες,στιβαρό φαίνεται.

Alex400

Εγώ έχω το ABUS detecto 8000 έχει δυο θετικά : Α.  Δείκτη  ασφαλείας 22 και  Β. λειτουργεί με κραδασμό η σειρήνα και όχι μαγνητικά...ΑΡΑ με το που κάθεσαι στη μηχανή, βαράει και γλυτώνεις το δίσκο από στράβωμα.Τα μαγνητικά ΠΡΩΤΑ ξεκινάς και μετά βαράνε ...[Ξέχνα το δίσκο σίγουρο στράβωμα] . Τα δυο ΑΡΝΗΤΙΚΑ τώρα : Α. Το βάρος 1,5 κιλό !!! Β. Η τιμή είναι αλμυρή.. :)                       

giannis_t

Δηλαδη ολοκληρος κλέφτης αυτο το φωσφοριζε κορδονι στην μανετα δεν θα καταλαβει τι είναι; Ματι βγαζει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Alex400

Γιάννη για λόγους ''ασφαλείας'' ΕΓΩ δεν θέλω να φαίνεται χρωματιστό κορδόνι στο δισκόφρενο και πάντα το τοποθετώ από την σκοτεινή και δυσπρόσιτη πλευρά της μηχανής. Το γιατί θα στο στείλω σε  Π.Μ. [προσωπικό μήνυμα] .           

giannis_t

Το είδα το πμ. Γενικά είναι θεμα που νομίζω είναι για κανονικό καφέ. Οπότε θα το θίξω όταν έχω την τύχη να ξαναβρεθώ με κάποιους από εσάς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Ποντιος χρηστος

Εγώ  Έλληνες έχω διακόπτη υδραργύρου συνδεδεμένο με την κόρνα μόλις έρθει στην ευθεία χτυπάει η κόρνα .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης