Moto escape 6-7-8 Ιουνίου 2019

Ξεκίνησε από TEOS CB SF, Απριλίου 01, 2019, 10:42:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TEOS CB SF

Καλησπέρα εάν υπάρχει κάποιος που ενδεχομένως να ενδιαφέρεται  να έρθει στην βόλτα και είναι από Αθήνα ή γενικά από νότια Ελλάδα πιθανόν να μπορέσει να έρθει μαζι με τον Razgriz ο οποίος μένει Αττική ..

zi

Σήμερα παρέλαβα κ τα αμορτισέρ που ήταν χάλια μαύρα όπως μου είπε ο μάστορας εκ Αθηνών. Χαμουτζης θα μου πεις
. Έκανε όμως δλια σούπερ. Δυστυχώς δεν έχω φώτο το πριν κ μετά. Η τιμή με σκότωσε αλλά άξιζε πιστεύω. 160€ κομπλέ. Ρεμουνδος με σύστασης από Varadero Club κ από φίλο που του είχε κάνει συστάσεις. Ετοιμάζομαι ο π.... αιχταρας. Βέβαια σαν νέος πατέρας έχω κ μια πισινη γιατι ποτέ δε ξέρεις. Τώρα αν έρθει κ ο ξα τότε θα έρθω με Vespa. Μη μασατε από πάνω θα σας περάσω


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

TEOS CB SF

Γεια σου Γιάννη ... Με τις δισκοπλακες έκανες τίποτα ?? Το v tec πρέπει να είναι ετοιμοπόλεμο ..

zi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Απριλίου 10, 2019, 08:38:53 ΜΜ
Γεια σου Γιάννη ... Με τις δισκοπλακες έκανες τίποτα ?? Το v tec πρέπει να είναι ετοιμοπόλεμο ..
Αλλάξαμε την μια αλλά βλέπω ότι θέλει κ η άλλη. Αλλά δεν παίζει. Έχω "πεθάνει" οικονομικά τα τελευταία 2 χρόνια.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

kat

Ψήνομαι κι εγώ πολύ, θα ξέρω μέσα με τέλη Μαϊου.
Κατερίνα

TEOS CB SF

Πληροφοριακά οφείλω να ενημερώσω και εδώ ότι η ανωτέρω βόλτα θα έχει μια αλλαγή ως προς την ημέρα έναρξης .. Αντί για Παρασκευή 7 θα ξεκινήσουμε Πέμπτη 6 Ιουνίου με ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα ... ,,,,,, Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται

itom32

Bρέξει χιονίσει,έτοιμος για την αυριανή αναχώρηση.Θα είμαι κατα τις 7:15 στην Χαλκηδώνα για μπουγάτσα τα λέμε.

panosp25

Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 05, 2019, 07:37:44 ΜΜ
Bρέξει χιονίσει,έτοιμος για την αυριανή αναχώρηση.Θα είμαι κατα τις 7:15 στην Χαλκηδώνα για μπουγάτσα τα λέμε.

Μην φτιάξουμε λίγο τα φρένα μας και να πιούμε ένα τσίπουρο με έναν γείτονα, αμέσως να μας κλονίσετε  το νευρικό μας σύστημα!!! >:D >:D >:D
Καλά χιλιόμετρα, καλά να περάσετε  και πάντα όρθιοι σύντροχοι!!!  :D :D :D

TEOS CB SF

Έτοιμος Γιάννη τελικά θα είμαστε 7 μηχανές εκ των οποίων 4 cb .. όπως είπα και στο Viber 7:45 το αργότερο στην μπουγάτσα Φιλοποιημα (το τρίτο μαγαζί αριστερά όπως έρχεστε από Θεσσαλονίκη)

Alex400

Καλά να περάσετε και Θεόφιλε : οι σχάρες για το ψήσιμο όλα τα λεφτά...... ;D ;D ;D   

itom32

Για κάποιους τα πράματα δεν πάνε  πάντα καλά και όπως θα τα περιμένανε.Σημασία έχει όμως η προσπάθεια και η συμμετοχή.Μιας κι εγώ επέστρεψα μια μέρα νωρίτερα ας περιγράψω την μοτοσυκλετάδα μας φέτος πριν αρχίσουν και οι υπόλοιποι να ποστάρουν.
Ραντεβού για μπουγάτσα-κρουασαν στην Χαλκηδώνα.Και οι 6 της παρέας 3 superfour 1 Fazer και 2 BMW είμασταν στη ώρα μας χωρίς μπερδέματα χορτάτοι και έτοιμοι για χλμ.


Μετά απο περίπου μιας ώρας διαδρομή στην ανατολική κοίτη του Αλιάκμωνα και μεσω της διαδρομής Αγ.Βαρβάρα,Σφηκιά,Ριζώματα,Δασκιο,κάναμε στάση για καφέ στην Νεραϊδα Κοζάνης.









Εδώ στάση για μοτοφωτογραφία   

Και βουρ για Μετέωρα και Καλαμπάκα όπου μας περίμενε ο Zi.



itom32

Μετά την συνάντηση με το zi στην Καλαμπάκα και την απαραίτητη στάση για μεσημεριανά πιτόγυρα,έγιναν οι απαραίτητες προμήθειες και αναχωρήσαμε για τον ορεινό όγκο των Τρικάλων.Εδω μια σταση στον καταράκτη της Παλαιοκαριάς;







Μέσα απο απίστευτες διαδρομές που ελάχιστο μερος τους φαίνεται σε αυτές τις φώτο περάσαμε τα Στουρναρεϊκα και την Μεσοχώρα για να φτάσουμε στο φράγμα του Αχελώου.





Πλέον το σημείο της πρώτης διανυκτέρευσης της ομάδας η Νεραϊδα Τρικάλων και το Μοναστήρι της Αγίας Κυριακής είναι κοντα.







Οπώς είπα για μένα η εκδρομή τελείωσε λίγο απότομα και άδοξα λόγω προβλήματος υγείας,αλλά δόξα τον μεγαλοδύναμο όλα τελειώσαν ωραία και καλά και επέστρεψα ασφαλής με την "Rηνιώ"μου.Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα μέλη της ομάδας τους 3 Αντώνιδες,τον Δημήτρη,τον Τέο και τον Γιάννη για την υπέροχη παρέα.Με τους υπόλοιπους ρεντεβού οχι μακρια απο αυτά τα μερη στις 12,13 και 14 Ιουλίου στην Ελάτη Τρικάλων στο αντάμωμα φίλων μοτοσυκλέτας.

Alex400

Πανέμορφα μέρη ,μπράβο παιδιά.   

panosp25

Μπράβο ρε παιδιά! Ωραίες στιγμές. Γιάννη, τέλος καλό, όλα καλά! Στην Ελάτη τώρα!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Και κάπου εδώ θα συνεχίσω την περιγραφή εγώ ,,, αρχικά να πω ένα μπράβο σε όλους που ήταν στην παρέα μας ..
Λοιπόν την δεύτερη ημέρα το πρωί αφού αποχαιρετισαμε τον itom ξεκινήσαμε από την Αγία Κυριακή προς Θεοδώριανα από εκεί ανηφορίζει έως τα 1800 Μ και αρχίζει κατηφορική διαδρομή έως το χωριό Βουλγαρελη ʼρτας , μετά από σύντομη στάση ξεκινήσαμε και πάλι για το χωριό Καταρράκτη στ Τζουμέρκα
Μετά από στάση για καφέ φωτογραφίες και ξεκούραση πήραμε και πάλι τον δρόμο για τον προορισμό μας την Ι.Μ Γαλακτοτροφουσας Τρικάλων αφού κάναμε μερικές μικρές στάσεις πρώτα στο χωριό Πράμαντα (ανεφοδιασμός καυσίμων και αγορά κρεατικών κτλ για το δεύτερο βράδυ)
Λίγο πριν τα Πράμαντα υπάρχει και ένα πανέμορφο σπήλαιο το σπήλαιο ανεμοτρυπα Σπήλαιο Ανεμοτρυπα ΠραμάντωνΗ βρύση του αράπη ΠράμανταΙ.Μ Κυπινας Τζουμέρκα (στον δρόμο για Καλαρρύτες Τζουμέρκα . ο πιο ψηλά ασφαλτοστρωμένος δρόμους στην Ελλάδα ανάμεσα στον νομό Ιωαννίνων και Τρικάλων (πέρασμα Μπαρου)