Κάγκελα κινητήρα

Ξεκίνησε από panosp25, Σεπτεμβρίου 14, 2018, 09:30:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Θεοφιλε σημερα μαθαμε οτι ο ΤΖΟ τα παρήγγειλε πριν 1 μηνα και περιμενει. Η τιμη ηταν 30 ευρω. Οταν τα παραλαβει θα μαθουμε . Σε νικελ ειναι.

TEOS CB SF


TZO

Καλημέρα παιδιά. Περίπου είκοσι μέρες έκαναν να έρθουν από την Κίνα. Από το Aliexpress 30 Ευρώ (στο πακέτο έλεγε 8 για να μη με σφάξει το τελώνιο).
Με ένα πρόχειρο βάλσιμο πάνω στο πλαίσιο θέλει κάτι μικρο φτιαξίματα (ποιο μεγάλες βίδες, ροδέλες).
Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι το αν θα είμαι στριφτερός ή αν θα ξύνει το κάγκελο στο δρόμο. ;D ;D 8) 8) 8)

panosp25

Καλημερα.
Τζο αν καταφερει ο Alex και βγάλει πατρον μη σε νοιάζει. Θα χεις να ξυνεις!

itom32

Καλοφόρετα και αχρείαστα!Υποθέτω οτι προμηθευτήκατε το είδος των oem κάγκελων της Ηonda που φαίνονται στην παρακάτω φώτο.Επειδή και τα αντίγραφα της Ιαπωνικής kijima έχουν σταματήσει να παράγονται,(υπάρχουν μόνο για vtec και cb1300 απαγορευτική τιμή)έχω κρατήσει μια σπάνια φώτο των οδηγιών τοποθέτησης,απο τον καιρό που έψαχνα κι εγώ κάγκελα.Τις είχα και στο δικό μου τοπικ για τα κάγκελα αλλα χάθηκαν λόγω photobucket.Aν πιθανόν οι Κινέζοι δεν έχουν έντυπο με οδηγείες,ίσως η παρακάτω φώτο φανεί χρήσιμη,ειδικά για το σημείο που τοποθετούνται οι αποστάτες απόσβεσης κραδασμών-κρούσης.

ammo77

Αναμένουμε φωτο από το anboxing...  >:D
Και φυσικά το τελικό αποτέλεσμα...!  :D

panosp25

Θεόφιλε 30 μέρες. Αλλιώς περιμένουμε τον Alex. Φτάνουμε στο στόχο!!!  ;D

Alex400

Σήμερα βρέθηκα μα τον ΤΖΟ για να πάρει τα λάδια του ,δεν έχει φορέσει ακόμη τα κάγκελα, μου τα έδειξε σε φωτογραφία . Μόλις τελειώσω ένα θέμα με αναλώσιμα θα βρεθώ με τον ΤΖΟ να ξεκινήσουμε..... Επιλογή υλικού -κουρμπαδόρο-ραούλιερα -εφαρμοστή-συγκολλητή-βαφέα ......ΑΧ Θεόφιλε ΒΕΓΓΟ θα με κάνεις ...! ;D ;D ;D!!!                   

TEOS CB SF

Ευχαριστώ πολύ .. τι να πω θα ανταποδώσω κάποια στιγμή με ανέβασμα χοληστερίνης ... Και παγωμένη μπύρα 😙😉😉😉

TZO

Καλημέρα, καλημέρα καλό μήνα και καλή βδομάδα! Δε τα έχω φορέσει ακόμα για να σας τα δείξω (τα έβαλα και τα έβγαλα γιατί θέλει αποστάτη-ροδέλα ) και δε μπορώ να ανεβάσω και φωτογραφία (λέει ότι είναι πολύ μεγάλη) αλλά είναι ίδια όπως στο σχέδιο του itom32 (Κύριε Γιάννη μη μου μιλάς στον πληθυντικό κοκκινίζω  :D :D )
Κάποια στιγμή θα βρεθώ και με τον Alex400 να δούμε πως θα μπουν στη γραμμή παραγωγής, ο Ζορμπάς να περάσει μόνο (αν και δεν έχω πρόβλημα, χορεύω και  συρτάκι με τη βροχή).

Alex400

Σήμερα έπεσα πάνω σε αυτή την περίπτωση. Είναι κάγκελα από XV250 Virago με μόνη μετατροπή ένα σφιγκτήρα στο σημείο που πιάνουν στο σκελετό στο κάτω μέρος. Δείχνουν στιβαρά καθώς μετά από αρκετές πτώσεις ΔΕΝ έχουν ακουμπήσει τον κινητήρα, ενώ δείχνουν να εφάπτονται διατηρούν απόσταση.












TEOS CB SF

Καλησπέρα ʼλεξ .. όπως τα βλέπω είναι αρκετά όμορφο το σχήμα τους και δείχνουν και υπερπροστατευτικα για το μοτέρ ..

itom32

Εμένα με φαίνονται σαν κάτι ανάμεσα σε σωληνώσεις λέβητα με μπιντέ.... ;D

wolfi

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 22, 2018, 08:27:46 ΜΜ
Εμένα με φαίνονται σαν κάτι ανάμεσα σε σωληνώσεις λέβητα με μπιντέ.... ;D



Μήπως λέω σε φέρνουν σαν τα πλαϊνά που έχουν οι αναπηρικες τουαλέτες...   ;D

TEOS CB SF

Ρε δεν παιζεστε .. Γιάννη εάν μπορείς ανέβασε εκείνη την φωτογραφία με το cb καγκελαρία .. από Ιαπωνία δεν μπορώ να την βρω