Νέος, "ωραίος" και τρελαμένος για CB.

Ξεκίνησε από PsDim66, Μάρτιος 10, 2012, 02:47:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Trip εγω λεω να δοκιμασεις κατι λιγο πιο δυσκολο αλλα με πρωσοπικοτητα.Το παλιο βαψιμο του θεου Jas:
Aν σε αρεσει δες εδω τι εκανε ο Jas:
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2378.45
Αμα βρεις και την ουρα που θελεις θα εισαι καπως ετσι:

supernova

Μαύρο  :locked: κίτρινο  :locked: μαύρο  :locked: κίτρινο!!!!
Στο σχέδιο που δείχνει ο γιάννης!!!
Εχουμε καμιά φωτό όπως το έχει τώρα ο jas???

itom32

E! περιπου ετσι το εχει τωρα ο Jas μαυρο carbon με πορτοκαλι ή κοκκινες ριγες δεν θυμαμαι ακριβως  :
ολα μ'αρεσουν σε αυτο το vtec specI εκτως απο την εξατμηση (σαν σκουλικι ειναι)του,και τα φλας του:
-\


JAS

γερο μου να σαι καλα μου με διαφημιζεις!!!! τωρα εχει αυτη τη μορφη
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3383.0
ειναι με κοκκινες ριγες...

προσεχως ομως ετοιμαζω νεο project...... αντε να φτιαψει λιγο ο καιρος να αρχισουν τα μαστορεματα!!!

itom32

Ελα μικρε,το ξερω οτι εχω αλτσχαιμερ,αντι για την μια ριγα σου θυμωμουν δυο και αντι για κοκκινο,περτικαλι....το γηρας δεν ερχεται μονο του....

trip238

supernova, klab και point zero λιγο πολυ πεσατε και οι 3 μεσα!! Σκεφτομαι μαυρη με χρυσο μεταλλο ή flakes οπως τα λενε καποιοι. Μια αλλη σκεψη ηταν ασπρη με μπλε παλι μεταλλο αλλα σκεφτομαι οτι το χρωμα αυτο ειναι πολυ μοντερνο για μια τετοια μηχανη. Πολυ ωραιο το σχεδιο itom αλλα δυστυχως το εχω σκεφτει καπως αλλιως το project.

supernova

Γιάννη τρέλα αυτο που πόσταρες εκτός απο την εξάτμιση, τα φλασάκια ωραία του πάνε!
Jas πολύ όμορφο το cb σου, το carbon μου αρέσει πολύ, (θέλω να περάσω στα πλαϊνά καπάκια) πιστεύω οτι θα ήταν ωραίο αν κρατήσεις τις κόκκινες λεπτομέριες να κάνεις κόκκινη την σιτούλα του ψυγείου (στο δικό μου κόκκινη την έχω κάνει).
Trip νομίζω οτι τα flakes δεν θα είναι κ πολυ όμορφα αν και δεν τα έχω δεί απο κοντά, αν θές οπωσδήποτε να αλλάξεις το κίτρινο (προσωπικά μου αρέσει παααααααρα πολύ) θα σου πρότεινα μαύρο με χρυσό ή ασημί μέταλλο (ασημί έβαλα στο δικό μου)!!!

itom32

Παράθεση από: trip238 στις Μάρτιος 17, 2012, 04:50:06 ΜΜ
supernova, klab και point zero λιγο πολυ πεσατε και οι 3 μεσα, itom δυστυχως το εχω σκεφτει καπως αλλιως το project.
Αϊ στο καλο παλι οι μαυρουλιδες κερδισαν κι εγω παλι στην απ'εξω... :'( :'( :tongue2:

trip238

Παράθεση από: supernova στις Μάρτιος 17, 2012, 05:00:01 ΜΜ
Γιάννη τρέλα αυτο που πόσταρες εκτός απο την εξάτμιση, τα φλασάκια ωραία του πάνε!
Jas πολύ όμορφο το cb σου, το carbon μου αρέσει πολύ, (θέλω να περάσω στα πλαϊνά καπάκια) πιστεύω οτι θα ήταν ωραίο αν κρατήσεις τις κόκκινες λεπτομέριες να κάνεις κόκκινη την σιτούλα του ψυγείου (στο δικό μου κόκκινη την έχω κάνει).
Trip νομίζω οτι τα flakes δεν θα είναι κ πολυ όμορφα αν και δεν τα έχω δεί απο κοντά, αν θές οπωσδήποτε να αλλάξεις το κίτρινο (προσωπικά μου αρέσει παααααααρα πολύ) θα σου πρότεινα μαύρο με χρυσό ή ασημί μέταλλο (ασημί έβαλα στο δικό μου)!!!

Αυτο θα κανω μαλλον. Μαυρο με χρυσο. Flakes εχει ο κολλητος μου στο δικο του cb. Μπλε με ασημι. Πολυ ομορφο!!! Λογικα θα εχετε και συντομα φωτογραφιες.

supernova

Αντε, με το κάλο!!!
Αντε να βλέπουμε τα κουρασμένα cb να ξανανιώνουν!!!

klab

Ε εγώ σήμερα έκανα την σούπερ αλλαγή.......την ΕΠΛΥΝΑ μετά από μπόλικους μήνες. αχχαχααχα

trip238

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 17, 2012, 02:56:57 ΜΜ
E! περιπου ετσι το εχει τωρα ο Jas μαυρο carbon με πορτοκαλι ή κοκκινες ριγες δεν θυμαμαι ακριβως  :
ολα μ'αρεσουν σε αυτο το vtec specI εκτως απο την εξατμηση (σαν σκουλικι ειναι)του,και τα φλας του:
-\



Βλεπω οτι το συγκεκριμενο cb εχει UPS μπροστινα. μηπως γνωριζει κανεις ή εχει δοκιμασει κατι τετοιο;;;;

PsDim66

Πω πω εχει πολυ ψωμι η κατασταση... Κατι θα βρω.. Γραψατε και πολλα και εχασα το μυαλο μου θελω λιγο χρονο να τα διαβασω  :popcorn:

PsDim66

Καλησπέρα παιδιά !
Πήγα και είδα άπο κοντά το hyper vtec του τσιβαράκη http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2096677/ .
Δεν ξέρω πολλά άπο μηχανές απλά άπο ό,τι έχω διαβάσει έκανα τα εξής.

Έλεγξα πλαστικά άπο μέσα για τυγχων βαψίματα κλπ, τελικά είναι το μαμά χρώμα.
Άφησα το μηχανάκι να ζεσταθεί, έβαλα ένα φίλο να μου κρατάει σταθερά 3-4000 στροφές και έσκυψα να ακούσω τον κινητήρα για χτυπήματα στις βαλβίδες κλπ. Μου ακούστηκε να λειτουργεί σωστά σαν ΜΗΧΑΝΗ που πρέπει να δουλεύει σωστά.

Σήκωσα σέλα έλεγξα τι παίζει μέσα, έχει και τα εργαλειάκια τα μαμα.
Είδα λίγο τα ηλεκτρολογικά του, φαίνονται απείραχτα..
Μου αρέσει αρκετά έως πολύ, με τις τιμές δεν έχω εμπειρία απλά μου κάνει ευκολίες με γραμμάτια και θα χαρώ να γίνω κάτοχος. Στην τιμή θα υπάρξει κάποια έκπτωση. Ποιά η γνώμη σας ?



supernova

Φίλε psdim γνώμη μου είναι οτι είναι πολλά τα λεφτά (αρη!).
Μπορεί αν είναι σε τέλεια κατάσταση να τα αξίζει τα λεφτά του, αλλα μην ξεχνας οτι μιλάμε για μηχανή 10 ετών.
Δεν θέλω να σε επηρεάσω, απλά πιστεύω οτι είναι πολλά!