Moto escape 4-5-6/06/2021

Ξεκίνησε από zi, Ιουλίου 05, 2021, 10:53:38 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

zi

Λίγο μετά τα Λουτρά για μένα το ταξίδι τελείωνε μιας κ στο χωριό Κέρδος συνέχισα προς Καρδίτσα - Τρίκαλα ενώ τα παιδιά από Εθνική για Θεσσαλονίκη.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Με τις εικόνες να κατακληζουν το μυαλό κ σώμα παρ'ολες τις εξωτερικές συνθηκες(αφορά τη ζέστη κάμπου) ο τελικός προορισμός μου είχε χαθεί στο χωροχρονο της στιγμής κ χωρίς να το καταλάβω ήμουν στο σπίτι.....

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Το ταξιδιωτικό αυτό θα μπορούσε να κλείσει απλά με αυτή την εικόνα. Αλλά τι αξία θα είχε αν δεν υπήρχαν τα παραληπομενα ή τα unplugged που λένε κ στις Ευρωπας

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Για αρχή μια Ιστορική φωτογραφια πλέον, αφού τα κουμπαρια κουβαλουν ήδη αναμνήσεις από τη συγκεκριμένη στάση αλλά μετρούν ήδη κ κάμποσα χλμ στον Ελλαδικο χώρο

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Η μαγευτική βεράντα του Αντώνη στο Καινούργιο. Φήμες κ δοξασιες την επομενη μέρα συζητιωταν στο χωριό κ τις γύρω περιοχές. Ανέφεραν άλλοι ότι είδαν κ άλλοι ότι άκουσαν ττης φτερωτες νυμφες της λίμνης να χορεύουν με τους σατυρους καθώς οι πιεριδες και οι λυκαινες τους προστατευαν....
Που να ξέρανε τι ροχαλητό έπεσε μετά από ασυδοσία ποσού κ φαγητου

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

ʼλλωστε ένα ταξιδιωκο συγγραμα δεν θα μπορούσε ν' αφήσει εκτός τη  απλότητα κ το καθαριο βλέμμα των παιδιών. Η εικόνα μιλάει από μόνη της.... Θα μπορούσε άλλωστε το ποτήρι με το ζυθο να περιέχει τις εικόνες, γεύσεις,μυρωδιές από όλο το ταξίδι..... Στην υγεία μας λοιπόν

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Αλλά όμως δεν κλείνει έτσι το συγγραφικο μας. Θα κλείσει κάπως συγκινητικα, αφού σας ευχαριστήσω για μια ακόμα φορά όλους σας, λέγοντας πως μετά το ταξιδάκι μας ο φίλος Αντώνης Κορδάτος παντρεύτηκε κ είχε κ την κοριτσαρα του αγκαλιά. Την μικρή κ την μεγάλη. Φίλε μου να είστε καλά να έχετε υγεία κ κάθε ευτυχία.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Όσο για όλους τους υπόλοιπους θέλω να θυμάστε ότι όσο κ να τροποποιηθεί η παρέα πάντα το γέλιο μας κ ο χαβαλές μας θα είναι πάντα αυτό για το οποίο άλλοι θα μοχθουν αλλά εμείς θα το έχουμε απλόχερα.....
Μέχρι το επόμενο λοιπόν να είμαστε καλά κ να έχουμε υγεία.
Υγ: ανοιχτε κ κάνα χάρτη να ξεστραβωθουμε για του χρόνου


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Κ καμία συντήρηση στο εργαλείο παιδιά.....

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

TEOS CB SF

Γιάννη με ταξιδεψες πάλι σε πολύ ωραία μέρη ..
Σύμφωνα με την καταμέτρηση που έκανα περάσαμε 103 χωριά (εγώ που ξεκίνησα από Ραχωνα ) .
Περάσαμε 10 νόμους της χώρας.
Έκανα 1128 χλμ (πιθανόν να γράφει λίγο παραπάνω ).
Εκαψα 84€ σε βενζίνη (απλή).
Τα συνολικά μου έξοδα ήταν 178€ (όλα γραμμένα (και το μπλουζάκι).
Το 80%της διαδρομής ήταν σε επαρχιακό και τοπικό οδικό δίκτυο.
Σίγουρα τα χλμ ήταν κουραστικά και επίπονα πολλές φορές ,,,,αλλά όπως έλεγε και ένα ωραίο τραγούδι ,,,,,,,Όλα είναι δρόμος όλα είναι δρόμος ...
Εις το επανιδείν

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Πολύ καλογραμμένο ταξιδιωτικό . ΜΠΡʼΒΟ zi . Όμορφες και οι διαδρομές και όσα είδαμε σε φωτογραφίες . Δεν μπορώ να μην αναφέρω βέβαια οτι αν γινόταν , σας ήθελα και στη δική μας μάζωξη .  Θεού θελοντος ταύτα ποιήσομεν νεξτ γίαρ  ;D . Σας χρειαζόμαστε έσένα για σοβαρες βραδινές συζητήσεις . . . και στο τραπέζι με τα ψητά φυσικά . . . Και το Θεόφιλο άμα λυσάει κάνα DUCATI μπροστά μας να του δείξει το δρόμο  ;D . Ελπίζω να μαζευτούμε του χρόνου και με νέα παιδιά .  ;)

Rough

Πανέμορφο "ταξιδακι".τα τοπια και η καταστάσεις που στησατε τουλάχιστον αξιοζηλευτα

zi

Παράθεση από: Alex400 στις Νοεμβρίου 15, 2021, 07:01:45 ΜΜ
Πολύ καλογραμμένο ταξιδιωτικό . ΜΠΡʼΒΟ zi . Όμορφες και οι διαδρομές και όσα είδαμε σε φωτογραφίες . Δεν μπορώ να μην αναφέρω βέβαια οτι αν γινόταν , σας ήθελα και στη δική μας μάζωξη .  Θεού θελοντος ταύτα ποιήσομεν νεξτ γίαρ  ;D . Σας χρειαζόμαστε έσένα για σοβαρες βραδινές συζητήσεις . . . και στο τραπέζι με τα ψητά φυσικά . . . Και το Θεόφιλο άμα λυσάει κάνα DUCATI μπροστά μας να του δείξει το δρόμο  ;D . Ελπίζω να μαζευτούμε του χρόνου και με νέα παιδιά .  ;)
Alex 400 Εννοείται φίλε μου κ next κ πάρα next Απλά φέτος δε έκατσε. ʼλλωστε μη λυσμονουμε ότι εγώ από εσάς έμαθα, μαθαίνω κ θα συνεχίσω να μαθαίνω. Για μένα όσοι με ξέρετε, μετράει το γέλιο κ να περνάμε καλά. Αυτό θέλω πάντα. Καλούς φίλους, γέλιο, διάθεση κ πάνω από όλα για όλους μας υγεία.
Ααααααα Ααααα κ να μην ξεχάσω τα σουβλάκια που χρωστάμε στην Λιβαδειά να τα φάμε κάποια στιγμή γιατί ο "άλλος" ακόμα περιμένει.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Παράθεση από: zi στις Νοεμβρίου 15, 2021, 12:39:30 ΜΜ
Κάπου κοντά προς το μοναστήρι σταματησαμε για ανεφοδιασμο των σωματικων μας υγρών. Μια υπέροχη σκιά πλατανου, παγωμένα νερακια συνεθεταν ένα σκηνικό βγαλμένο από ταινία Μεξικανικη. ʼλλωστε η θερινή ραστωνη είναι το κάτι άλλο. Δεν λέγαμε να σηκωθουμε.

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παραλείψεις.....
Στο συγκεκριμένο χώρο βρέθηκε κ ένας ʼγνωστος συντροχος ερχομενος από Αθήνα για μονοημερη εκδρομή. Αφού τον κερασαμε ένα δροσιστικο αναχώρησε κ αυτός για Καρπενήσι. Κάπου εκεί στην συζήτηση ειπώθηκε η εξής ατάκα :"καλά ρε ο άνθρωπος ήρθε από Αθήνα? " κοιταχθηκαμε όλοι μαζί κ πέσαμε κάτω από τα γέλια

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...