Moto escape 6-7-8 Ιουνίου 2019

Ξεκίνησε από TEOS CB SF, Απριλίου 01, 2019, 10:42:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

10000 like!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Κάπου εδώ πρέπει να πω ένα ευχαριστώ στον φίλο itom για την παρουσία του στην μοτοβολτα μας ,, επίσης να προσθέσω ότι η υγεία μας είναι υπέρ άνω όλων ..

TEOS CB SF

Σύντομα θα ακολουθήσει και το υπόλοιπο μέρος της βόλτας μας .,.................

Alex400

Η Φαντασία μου είχε σταματήσει στην περιγραφή του Γιάννη ....Εδω μου φύγαν τα σαγόνια ......+1000 παιδιά και από μένα .     

JEPE

Υπέροχα τοπία και φανταστικές διαδρομές!! συγχαρητήρια σε όλους σας!itom εύχομαι να ήταν κάτι περαστικό!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Λοιπόν επανέρχομαι ,, από την Ι.Μ Κυπινας έπειτα συνεχίσαμε με πολύ καλή ανάβαση και ατελείωτες στροφές έως τον Μπαρο  έπειτα ξεκινάμε ένα πολύ καλό κατέβασμα έως την Ι.Μ Γαλακτοτροφουσας Τρικάλων όπου και διανυκτερεύσαμε . Το επόμενο πρωί ξεκινήσαμε για μια διαδρομή από το χωριό χαλίκι Τρικάλων προς το Μέτσοβο νομίζω από τις καλύτερες διαδρομές σε όλη την Ελλάδα

stam

Ωραίες εικόνες. Πάντα τέτοια. Itom περαστικά ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό.

TEOS CB SF

Στο Μέτσοβο ήπιαμε ένα καφεδάκι ,,εκεί αποχαιρετισαμε τον φίλο Μήτσο με το gs 1200 ο οποίος επέστρεψε στην Θεσσαλονίκη από Εγνατία οδό και εμείς κοιμηθήκαμε μέσο της παλαιάς Εθνικής οδού Θεσσαλονίκης Ιωαννίνων (πέρασμα κατάρας ) προς Καλαμπάκα ,,λίγο πριν την Καλαμπάκα αποχαιρετισαμε και τον φίλο μας τον zi με το cb400 vtec ,, εμείς προτιμησαμε να κινηθούμε από εναλλακτική διαδρομή προς την Θεσσαλονίκη μιας και δεν θέλαμε να τελειώσει το ταξίδι μας νωρίς .. Έτσι λοιπόν αρχικά ακολουθήσαμε διαδρομή από Καλαμπάκα προς Δεσκάτη Γρεβενών καί έπειτα προς Ελασσόνα όπου κάναμε μια ακόμη στάση για ξεκούραση ... Είδη είχαμε νιώσει ότι έρχεται το τέλος της μοτοβολτας 2019 και η θλίψη στα πρόσωπα όλων ήταν εμφανής ...
Ξανακαβαλαμε λοιπόν και κινούμαστε προς Κατερίνη εκεί φουλαραμε τις μηχανές μιας και είχαμε διανύσει 300 χλμ από την τελευταία φορά ,, δεκάλεπτη στάση και είσοδο στην εθνική προς Θεσσαλονίκη αποχαιρετισμός από εμένα μιας και βγήκα λίγο πριν την Θεσσαλονίκη για να κινηθώ προς το χωριό ...

Διανύσαμε 9 νομούς : Θεσσαλονίκης, Ημαθίας, Κοζάνης, Γρεβενών, Τρικάλων, ʼρτας, Ιωαννίνων, Λάρισας, Πιερίας. .
Γράψαμε οι τελευταίοι της παρέας 850 χλμ στο σύνολο .
Το κόστος για όλη την βόλτα ήταν 108€ (66€ για καύσιμα και 42€ για κρεατικά, μπύρες,κτλ).
Το μεγαλύτερο υψόμετρο που περάσαμε ήταν 2004 Μ. (Τα cb μας είχαν μικροθεματα με την απόδοση σε αυτό το ύψος , όπως και ότι δουλεύει με καρμπ) ...

Αυτά λοιπόν φίλοι ,, έυχομαι να είμαστε υγιείς και να έχουμε την δυνατότητα να εξερευνούμε την χώρα μας ..
Επίσης όποιος δοκιμάσει την ανωτέρω διαδρομή ή τμήμα αυτής σίγουρα θα μείνει έκπληκτος με εικόνες στο μυαλό του που δεν μπορώ να τις περιγράψω ...
Καλά χλμ σε όλους σας

Alex400

Μια εικόνα χίλιες λέξεις ....καλή ξεκούραση μας ανοίξατε την όρεξη για βόλτες και ψητά .....Θα εισηγηθώ οι σχάρες ψησίματος να ανήκουν στον στάνταρ εξοπλισμό των  CB ..... ;D ;D ;D       

itom32

Παράθεση από: JEPE στις Ιουνίου 08, 2019, 10:57:55 ΜΜ
Υπέροχα τοπία και φανταστικές διαδρομές!! συγχαρητήρια σε όλους σας!itom εύχομαι να ήταν κάτι περαστικό!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παράθεση από: stam στις Ιουνίου 08, 2019, 11:06:58 ΜΜ
Ωραίες εικόνες. Πάντα τέτοια. Itom περαστικά ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό.

Ολα πήγαν καλά αφου έβγαλα αυτά τα 79,6 ορεινα χλμ απο Νεραίδα ως τα Τρίκαλα χωρίς απρόοπτα.Κάποιες στιγμές εκεί τα χρειάστηκα απο την άποψη οτι αν συνέβαινε κάτι ήμουν μόνος εγώ και το βουνό.Ποτέ μην ταξιδεύετε  μόνοι.Είναι μεγάλο ρίσκο.Τουλάχιστον 2 πάντα.

https://vriskoapostasi.gr/el/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AE/%CE%A4%CF%81%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B1/%CE%9D%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CE%A4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CF%89%CE%BD

Και ακόμη καλύτερα αφού άντεξα στο λιοπύρι και άλλα 214,4 χλμ.Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.
https://vriskoapostasi.gr/el/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AE/%CE%98%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7/%CE%9D%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CE%A4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CF%89%CE%BD

Υ.Γ:To πόσο ρίσκαρα το αντελήφθην πολύ πιο αργά,όταν αργότερα στο ταξίδι (έξω απο την Κατερίνη)λόγω βραχυκυκλώματος στον αριστερό διακόπτη των φώτων αντιμετώπισα μικροπροβλήματα,αλλά ευτυχώς έφτασα στον προορισμό μου,χωρίς περισσότερα προβλήματα με στάσεις για επισκευές κλπ.
Υ.Γ 2:Kαι όπως λέει και ο Teos,όποιος φεύγει απο το κοπάδι....τον τρώνε τα λυκούδια..... ;D

zi

Εγώ μετά από αυτά τα χλμ κ το Μπανακι μας έπεσα για ύπνο σαφώς με περισσότερο χαμόγελο, περισσότερες εικόνες κ ωραίες στιγμές. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που ήρθατε να ταξιδέψετε στα μέρη μου κ ελπίζω να μπορέσω να ανταποδωσω στην Βόρεια ομάδα. Επίσης.....
Αντωνη(κουμπαρος) η γκουρμεδια κ μελιτζάνα τα σπάει.
Αντωνη(cb) είσαι απίστευτος τύπος φίλε μου κ χαίρομαι που είσαι φίλος μου
Αντωνη (BMW) εσύ είσαι τυχερός που σε γνώρισα τώρα κ χαίρομαι για αυτό. Αν σε είχα γνωρίσει νωρίτερα θα αφηναμε μυθια ζωντανα
Δημητρη (BMW) φίλε μου εσύ είσαι σταθερή αξία. Σε περιμενω
Γιανναρε (cb) πρώτα η υγεία καρντασι. ʼλλωστε σε λίγες μέρες θα σε έχω εδώ πάλι κ αναμένω
Θεόφιλε (cb) σου βγάζω το καπέλο. Με έπιασες αδιάβαστο. Κ για το τέλος άφησα το καλύτερο. Την αφεντια μου που σας άφησα να κοιμηθειτε


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

TEOS CB SF

Για ακόμη μια φορά η μοτό βόλτα είχε σχεδόν τα πάντα ,,, εναλλακτικό δρομολόγιο με απίστευτη φυσική ομορφιά , στροφές ατελείωτες για κάθε γούστα , φαγητό και κουζίνα που θα την ζήλευαν πολλοί , συζητήσεις και χαβαλε όσο ήθελε ο καθένας , ... Όλα αυτά τα πραγματοποιήσαμε διότι όλοι είχαμε καλή διάθεση και μεράκι παρά την κούραση από τις πολλές ώρες οδήγησης ..

panosp25

Θεόφιλε, αυτό που πήραμε οι απλοί θεατές, είναι ότι είχε καλή διάθεση και καλή παρέα! Μπράβο που δέσατε! Και είς άλλα με υγεία!!!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ammo77

Παιδιά τι να πω κι εγώ, τα είπατε τόσο αναλυτικά για τις εικόνες, τις καταστάσεις, τους χαρακτήρες, το μόνο που έχω  πω είναι πως είναι σπάνιο στις μέρες μας να συναντιούνται 7 άτομα εκ των οποίων κάποιοι  δεν έχουν μιλήσει μεταξύ τους ποτέ ξανά ή μιλούν μέσω μηνυμάτων και έχουν να ειδωθουν 1 ίσος και παραπάνω χρόνια!
Ένας είναι όμως ο κοινός παρονομαστής που μας κάνει να περνάμε καλά να έχουμε ομόνοια (όχι όμως απόλυτη  >:D εεε Τεο) και κατανόηση μεταξύ μας.
Όλα αυτά για την αγάπη μας προς την μοτοσυκλέτα και την οδήγηση αυτής που σε πάει σε μέρη όμορφα (που είναι άπειρα στην χώρα μας), πρωτόγνωρα, δύσβατα (με αυτοκίνητο και πόσο μάλλον με οικογενια) και σε όλα αυτά αν προστεθεί και η ευχαρίστηση που σου προσφέρει αυτή η άμεση επαφή με το περιβάλλον καθώς οδηγείς την μοτο σου είναι η τέλεια ψυχοθεραπεία, 'φόρτωση' των μπαταριών σου, μέχρι την επόμενη μοτο βόλτα!!!  O0
Καλή δύναμη παιδιά εις το επανιδείν!!!

TEOS CB SF



Παράθεση από: ammo77 στις Ιουνίου 10, 2019, 12:12:49 ΠΜ
Ένας είναι όμως ο κοινός παρονομαστής που μας κάνει να περνάμε καλά να έχουμε ομόνοια (όχι όμως απόλυτη  >:D εεε Τεο) και κατανόηση μεταξύ μας.

Δεν θα συμφωνήσω σε αυτό Αντώνη .. απόλυτη ομόνοια λογικό είναι να μην υπάρχει ανάμεσα σε τόσους πολλούς ανθρώπους , πάντως ήμασταν πάρα πολύ καλά .. γεροί να είμαστε και στο μέλλον ακόμη πιο οργανωμένοι