Παραποτάμιο ταξίδι στον Αλιάκμωνα

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 30, 2014, 10:32:11 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TEOS CB SF

Την Κυριακή δουλεύω πρωί .. >:(   ..οπότε άκυρο και από εμένα , στην επιστροφή εάν θέλετε κερνάω καφέ κουφαλια η Χαλκηδόνα εάν έρθετε από παλαιά εθνική για θεσνικη ..

itom32


Headmaster

Ερωτηση!!! το σημειο ειναι μετα την αερογεφυρα της μοναστηριου και καπακι μετα το δρομο που δεξια πανω πας για κεντρο κορδελιου?

TEOS CB SF

το σημειο ειναι πριν την ΕΚΟ οπως θα βγεις απο περιφεριακο προς δυτικα (εξοδο Εδεσσης ) εσωτ, περιφεριακη ... εχει ενα βενζιναδικο εκει αν δεν κανω λαθος ? σωστα itom ? μπορει να μην ερθω στο ταξιδι αλα θα ερθρω να σας δω στην αναχωρηση .... να σας γνωρισω και απο κοντα ... και ξαναθυμιζω οτι κερναω καφε στην επιστροφη σας ........ αααα θα ερθω με τα ρουχα δουλειας στο σημειο .... 9 η ωρα θα ειμαι εκει .. >:D

itom32

Oπως τα λει o Teo.Διάλεξα εκείνο το σημείο διότι σήμερα μιλωντας με τον Κλήτο,με είπε οτι μπορεί να θέλουμε να μην πάμε απο Χαλκηδόνα αλλα μεσω νεας εθνικής να πάμε απο Κλειδί και απο εκει να μπουμε Αγ.Βαρβάρα.
Υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο που προτήνω ειδικά αν δεν δωσει σημεια ζωης ο Πανέας και δεν ανέβει Βελβεντό όπως ο Ζι.Δηλαδή να πάμε απο Κατερίνη,Ελατοχώρι,Ριζωματα,Σφικιά και να γυρίσουμε πισω απο Βεργίνα,Αγ Βαρβάρα και να σταματήσουμε για καφεδάκι για καφέ στην Χαλκηδόνα παρέα με τον Τeo και επιστροφή Θεσσαλονίκη.
Απο την αφετηρία εκει διαλέγουμε ευκολα είτε νεα είτε παλια εθνική!Φυσικά οτι αλλη επιλογή-ιδέα υπάρχει να την συζητήσουμε!!

Headmaster

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιουλίου 05, 2014, 12:15:00 ΠΜ
το σημειο ειναι πριν την ΕΚΟ οπως θα βγεις απο περιφεριακο προς δυτικα (εξοδο Εδεσσης ) εσωτ, περιφεριακη ... εχει ενα βενζιναδικο εκει αν δεν κανω λαθος ? σωστα itom ? μπορει να μην ερθω στο ταξιδι αλα θα ερθρω να σας δω στην αναχωρηση .... να σας γνωρισω και απο κοντα ... και ξαναθυμιζω οτι κερναω καφε στην επιστροφη σας ........ αααα θα ερθω με τα ρουχα δουλειας στο σημειο .... 9 η ωρα θα ειμαι εκει .. >:D

Τωρα καταλαβα απο περιφερειακη δηλαδη εξοδο για Εδεσσα (δεξια) το ραντεβου ειναι στην διασταυρωση !!!

Ωραια για να μην μπαινω μεσα απο την πολη!!

itom32

Παράθεση από: Headmaster στις Ιουλίου 05, 2014, 09:30:53 ΠΜ
Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιουλίου 05, 2014, 12:15:00 ΠΜ
το σημειο ειναι πριν την ΕΚΟ οπως θα βγεις απο περιφεριακο προς δυτικα (εξοδο Εδεσσης ) εσωτ, περιφεριακη ... εχει ενα βενζιναδικο εκει αν δεν κανω λαθος ? σωστα itom ? μπορει να μην ερθω στο ταξιδι αλα θα ερθρω να σας δω στην αναχωρηση .... να σας γνωρισω και απο κοντα ... και ξαναθυμιζω οτι κερναω καφε στην επιστροφη σας ........ αααα θα ερθω με τα ρουχα δουλειας στο σημειο .... 9 η ωρα θα ειμαι εκει .. >:D
Τωρα καταλαβα απο περιφερειακη δηλαδη εξοδο για Εδεσσα (δεξια) το ραντεβου ειναι στην διασταυρωση !!!
Ωραια για να μην μπαινω μεσα απο την πολη!!
Εχε υπ όψην και η εσωτερική περιφεριακή εχει τα χάλια της.Φτιάχνουν έργα μετα το Παπαγεωργίου και εχουν στενεψει τον δρόμο ίσως και μέχρι το σημειο της εξόδου της Παλαιάς εθ.Οδού,οπότε προσοχή!

ΠΑΝΕΑΣ

Παράθεση από: itom32 στις Ιουλίου 05, 2014, 12:59:04 ΠΜ

Υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο που προτήνω ειδικά αν δεν δωσει σημεια ζωης ο Πανέας και δεν ανέβει Βελβεντό όπως ο Ζι.Δηλαδή να πάμε απο Κατερίνη,Ελατοχώρι,Ριζωματα,Σφικιά και να γυρίσουμε πισω απο Βεργίνα,Αγ Βαρβάρα και να σταματήσουμε για καφεδάκι για καφέ στην Χαλκηδόνα παρέα με τον Τeo και επιστροφή Θεσσαλονίκη.
Απο την αφετηρία εκει διαλέγουμε ευκολα είτε νεα είτε παλια εθνική!Φυσικά οτι αλλη επιλογή-ιδέα υπάρχει να την συζητήσουμε!!

Γιάννη, ζω, αλλά με τρέχουν!!! Προέκυψε κάποιο θέμα με τη δουλειά και δεν μπορώ να ξεπορτίσω, αν και το θέλω πάρα πολύ...
Θα μείνω μέσα στο γραφείο όλο το Σ/Κ γιατί πρέπει να βγάλω δουλειά και να οργανώσω το τι πρέπει να κάνουμε με τους συναδέρφους. Next time!!!

itom32

Tην άλλη φορά...εσύ να είσαι καλά και θα τα πούμε...

TEOS CB SF

όντως στον εσωτ περιφερειακό κάνουν έργα ..περπατάνε οι δύο οπό τις τρεις λωρίδες αλά εκείνη την ώρα δεν έχει κίνηση λόγο Κυριακής .. καλό ξεκίνημα και καλά χλμ..

geopan

Καλή βόλτα να χετε και καλά να περάσετε, δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ρθω να σας γνωρίσω απο κοντά.

itom32

Μίλησα πριν λίγο με τον Tsog Nikolson.Διστυχως ούτε αυτός θα έρθει.Οπως καταλάβατε γερόλυκοι μου,μήναμε η αρχική τετράδα του 2010 και εφόσον οι δύο σύντροχοι απο νοτο δεν θα ανέβουν Βελβεντό και τα υπόλοιπά παιδιά δεν μπορούν,ο προορισμός και η διαδρομή μπορεί και να αλλάξεi.Δροσιά και δέντρα να έχει μόνο! Με είπαν ας πούμε για ένα σημείο στα Ριζωματα που λέγεται Αϊ Λιάς!

ΠΑΝΕΑΣ

Καλά να τα περάσετε!!!
Περιμένουμε φωτογραφίες!!!

ammo77

Όλα έτοιμα,
Ελπίζω η μέρα να κυλήσει όμορφα, για όσους δεν μπόρεσαν αυτή την φορά
Δεν πειράζει, ελπίζουμε στην επόμενη.
Πάνο ειδικά εσύ είμαι σίγουρος πως θα ερχόσουν αν μπορούσες!!!
Να είμαστε καλά και βόλτες θα υπάρξουν πολλές.


Headmaster

Κυριοι καλημερα σας !!

Παρακαλω φορεστε τα δερματινα σας ,γεμιστε τα ρεζερβουαρ σας ,τοποθετηστε επι κεφαλης τα κρανη σας!!!!

Σε λιγο απογειωνομαστε!!!!