Τελευταία μηνύματα

Τροφοδοσία Καυσίμου / Απ: Πρόβλημα με αναθυμιάσεις.
Τελευταίο μήνυμα από Ποντιος χρηστος - Ιουνίου 23, 2024, 01:38:23 ΜΜ
γεια σου φιλε. 8)
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: ΒΡΗΚΑ ΤΟ MANUAL ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙ...
Τελευταίο μήνυμα από Ποντιος χρηστος - Ιουνίου 23, 2024, 01:26:20 ΜΜ
εσυ εισαι γερος
Βελτιώσεις-ανακατασκευές / Απ: CB400SF look NC36 ή look C...
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Ιουνίου 18, 2024, 11:17:01 ΜΜ
Καλησπέρα κατα 'ρχήν πέρνα μια από τα νέα μέλη να μας συστηθείς λίγο πιο επίσημα κατα δεύτερον για μένα σε τόσο παλία μηχανάκια η ομορφία βρίσκεται σε αυτό που είναι είναι κρίμα να αλλάξεις την εμφάνιση της μηχανής σε κάτι που δεν είναι πάρε για αρχή αυτή μάθε μαζί της (είναι πολύ καλό σχολείο) και μετά πάρε αυτό που πραγματικά σου αρέσει μη ξοδεύεις τα χρήματα σε κάτι που αύριο πιθανόν θα το αλλάξεις κράτησε τα και όταν έρθει η ώρα προσθεσέτα στο μπάτζετ τώρα βέβαια δικά σου είναι οτι θες τα κάνεις.
Βελτιώσεις-ανακατασκευές / CB400SF look NC36 ή look CB110...
Τελευταίο μήνυμα από bmavroeidis - Ιουνίου 18, 2024, 01:35:01 ΜΜ
Καλησπέρα,

κοιτάω να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή και έχω καταλήξει σε cb400sf του 99'.

Μου αρέσει πάρα πολύ η εμφάνιση του NC36 και του πιο καινούργιου cb1100 με τον πιο retro racer χαρακτήρα τους.
Θα ήθελα λοιπόν να κάνω το cb400 sf μου να μοιάζει με ένα από τα παραπάνω.

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρω ακτινωτές ζάντες σαν του NC36 που να ταιριαζουν στο cb400sf ή έχει πάρει κανενός το μάτι αντίστοιχο προτζεκτ cb400sf look cb1100, καθώς δε μπορώ να βρω κάτι στο ίντερνετ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: ΒΡΗΚΑ ΤΟ MANUAL ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙ...
Τελευταίο μήνυμα από JEPE - Ιουνίου 10, 2024, 09:45:25 ΜΜ
Φιλτατε συντροχε καλησπέρα!αν ψάξεις λίγο καλύτερα μέσα στο φόρουμ θα δεις ότι το μανουαλ υπάρχει και είχε μεταφραστεί από τα ιαπωνικά στα ελληνικά από έναν αξιαγάπητο σύντροχο με δικό του κόπο και κόστος !!χαίρομαι που ήθελες να το μοιραστείς μαζί μας και ελπίζω κάποια στιγμή να τα πούμε και από κοντά!!
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / ΒΡΗΚΑ ΤΟ MANUAL ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ !...
Τελευταίο μήνυμα από Maverick1993 - Ιουνίου 09, 2024, 01:27:53 ΠΜ
Καλησπέρα σύντροχοι, καλησπέρα στο καλύτερο forum. Τυχαία βρήκα το ελληνικό manual (ναι, υπάρχει ευτυχώς), και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να το ανεβάσω, γιατί είναι πολύ μεγάλο. Μιας κι είναι κρίμα να μην υπάρχει εδώ μέσα, τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;;;
Τουρισμός & Ταξίδια / Απ: Εκδρομή στον αστακο
Τελευταίο μήνυμα από Spyros.L - Μαΐου 23, 2024, 11:53:21 ΜΜ
Ενδιαφερον....! Εγω ψηνομαι
Τουρισμός & Ταξίδια / Εκδρομή στον αστακο
Τελευταίο μήνυμα από JEPE - Μαΐου 23, 2024, 11:34:20 ΜΜ
Καλησπέρα σε όλους!το τριήμερο του Αγίου πνεύματος γίνεται το "πρώτο φεστιβάλ μοτοπαρεων"επισυνάπτω παρακάτω το πρόγραμμα όπως το παρουσιάζουν και θα ήθελα να πείτε αν κάποιος ενδιαφέρετε να πάμε!!ευχαριστώ!!

Καλησπέρα σε όλες και όλους τους συντροχους.
ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΦΕΣΤΙΒΆΛ ΜΟΤΟΠΑΡΕΩΝ ΕΛΛΆΔΟΣ
Μπήκε στην τελική ευθεία και όλα είναι έτοιμα.
Για τις Αφίξεις του Σάββατου 22/6 το πρόγραμμα έχει ως εξής
7 η ώρα το απόγευμα συνάντηση στο μαγαζί ΗΛΙΟΤΡΌΠΙΟ 🌻 στον ΜΎΤΙΚΑ που θα υπάρχει η γραμματεία για καλοσορισμα  την εγγραφή σας όπου θα παραλάβετε ΔΩΡΕΆΝ μπλούζες και αυτοκόλλητα του φεστιβάλ
( ΠΡΟΣΦΟΡΆ ΤΟΥ ΔΉΜΟΥ ΞΗΡΟΜΈΡΟΥ)
Η  βραδιά θα ξεκινήσει με ολιγόλεπτη ομιλία και χαιρετισμός από τον ΔΉΜΑΡΧΟ
Η βραδιά θα συνεχίσει με φαγητό ποτό και ζωντανή λαϊκή μουσική
Την Κυριακή το πρωί από το λιμάνι του ΜΎΤΙΚΑ στις 11 έχει κανονιστεί εκδρομή στο νησί 🏝� του Καλάμου με σκάφος ⛵ όπου το εισιτήριο είναι 3.50 ευρώ κατά άτομο
Εδώ να αναφέρουμε ότι η χωρητικότητα του σκάφους είναι μέχρι 100 άτομα
Αν χρειαστεί θα υπάρξει και δεύτερο δρομολόγιο
Στο γραφικό και καταπράσινο νησί 🏝� υπάρχουν χώροι εστίασης και καφέ και εννοείται μπάνιο οπότε μαγιό και πετσέτες απαραίτητα
Επιστροφή στις 4 το απόγευμα
Για τους τούς φίλους που θα έρθουν Κυριακή 23/6 η γραμματεία θα υπάρχει στον ΑΣΤΑΚΌ στο λιμάνι στον χώρο τις συναυλίας από τις 7 έως τις 9 για την εγγραφή σας και παραλαβή μπλούζες και αυτοκόλλητα
Στο λιμάνι του ΑΣΤΑΚΟΎ  μας έχει παραχωρηθεί χώρος στάθμευσης για τις μοτοσυκλέτες
Στις 9 με 9.30 θα αρχίσει η βραδιά με ζωντανή μουσική ελληνικα και ξένα
Στο λιμάνι υπάρχουν μαγαζιά εστίασης για τις ανάγκες μας
Την Δευτέρα το πρωί στις 11 στο λιμάνι του ΑΣΤΑΚΟΎ στο χώρο τις συναυλίας θα γίνει ευχαριστήρια εκφωνιση σε όλους όσους παρευρέθηκαν στο
1 ΦΕΣΤΙΒΆΛ ΜΟΤΟΠΑΡΕΩΝ ΕΛΛΆΔΟΣ
και ταυτόχρονα θα δωθουν αναμνηστικές πλακέτες στις ΜΟΤΟΠΑΡΕΕΣ
Ευχαριστήρια ομιλία φωτογραφίες αποχαιρετισμός και λήξη του
 1 ΦΕΣΤΙΒΆΛ ΜΟΤΟΠΑΡΕΩΝ ΕΛΛΆΔΟΣ

Κόστος διαμονής διατροφή και στις μουσικές βραδιές επιβαρύνει τους συμμετέχοντες

Ήδη έχουν γίνει αρκετές κρατήσεις σε δωμάτια και κάμπινγκ η διαθεσιμότητα περιορίζεται λόγο σαιζόν
Κάνετε έγκαιρα τις κρατήσεις σας
Υ Σ .
ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΌΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΉΣ ΣΤΙΣ ΕΚΔΗΛΏΣΕΙΣ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΆΛ
ΌΛΟ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΆΛ ( οι δύο βραδιές με ζωντανή μουσική Μπλουζες αυτοκόλλητα και πλακέτες)  είναι δωρεά του
ΔΉΜΟΥ ΞΗΡΟΜΈΡΟΥ

Σας ευχαριστούμε!!!!
Τροφοδοσία Καυσίμου / Πρόβλημα με αναθυμιάσεις.
Τελευταίο μήνυμα από Maverick1993 - Μαΐου 07, 2024, 08:20:31 ΠΜ
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος στο όμορφο forum σας, αλλά όχι νέος στο άθλημα  ::)  Προχθές, άλλαξα μόνος μου μοτέρ, μιας και στο παλιό είχε πέσει η συμπίεση. Το είχα χωρίς φιλτροκούτι χρόνια δυστυχώς, μεγάλο λάθος. Το άλλο που έβαλα επάνω, είναι ακριβώς το ίδιο. Με πολύ καλή συμπίεση. Και έβαλα και το φιλτροκούτι φυσικά για να μην....έχω τα ίδια  ;D   Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αυτό που έχω κυκλώσει με κόκκινο στη φωτογραφία, πρέπει να βγάζει τόση αναθύμιαση; Και που μπαίνει αυτό το σωληνάκι; Το φιλτροκούτι έχει δύο υποδοχές σε αυτό το ύψος, που μπορεί να μπει σε οποιαδήποτε από τις δύο. Επίσης με το νέο μοτέρ, ρετάρει στις μεσαίες στροφές, και μετά αρπάει απότομα, ανοίγει του σκοτωμού ! Τα carbs μου έχουν tps που το μοντέλο μου δεν έχει, αλλά δεν είχα θέμα με το προηγούμενο μοτέρ.
Να πω Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους μας, να είμαστε υγιείς και πάντα όρθιοι αδέρφια.
Χαιρετίσματα από Κρήτη !!!  ;)
Νέα Μέλη - Συστηθείτε εδώ! / Απ: Καλημέρα και χρόνια πολλά ...
Τελευταίο μήνυμα από Spyros.L - Μαΐου 07, 2024, 12:41:43 ΠΜ
Παράθεση από: Maverick1993 στις Μαΐου 06, 2024, 11:55:27 ΠΜΑν είμαι off topic ενημερώστε με.

Σε παραπέμπω στον @itom32 και @Alex400!

Ανοιξε νεο θεμα με το τι εχεις κανει επακριβως στην κατηγορία Τροφοδοσια