Ουρα

Ξεκίνησε από panos_khru, Ιανουαρίου 13, 2021, 03:30:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panos_khru

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά με υγεία και καλά χιλιόμετρα.
Ψάχνω καιρο τώρα ουρά για το cb μου (cb400sf nc31 1992 f2n) και δεν βρίσκω μια να ταιριαζει με αυτή που φοράω (δείτε στις φώτο). Έχετε καμιά ιδέα από πιο μοντέλο μπορεί να είναι; Επίσης αυτή την έχουν βάλει οι προηγούμενοι με πατέντα, πιάνει με 2 βίδες μόνο στο πλάι.
(χθες πλυθηκε, έβρεξε χώμα και δείτε πως είναι -_-)

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Η ουρα στην φωτοφγραφια,ειναι απο version s fiiiV 1997-98 η απο project big one fiiV 1997_98.

panos_khru

Ωραία ευχαριστώ πολύ.
Για να βάλω την δικιά του πρέπει να αλλάξω και το undertail;;;
Έχω μια αλλη ουρά, αλλά έχει κενό μεγάλο ενδιάμεσα ουρά και φανάρι ενώ η εγκοπές για να μπει πάνω στη μηχανή ταιριάζουν.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Το  οriginal undertail,δεν εχει κενα.Απο το δοχειο εργαλειων,εως τερμα στο κολοφαναρο,ειναι κλειστο.Στο δικο σου προφανως εχει πεσει κοπτοραπτικη για λογους που ξερει μονο αυτος που εκοψε.Ξερω 'γω,να του αρεσε να δροσιζεται;;Θα βρεις ευκολα και ουρα και undertail σε καλη κατασταση.Τα undertail σε ολα τα μοντελα ειναι ιδια και κλειστα.Χωρις κενα.Αν θες βγαλε μια φωτο το undertail και το πως πατα η ουρα γιατι μπορει και να εχουν κανει καποιο λαθος στην τοποθετηση και τον τροπο που πατα η ουρα στο undertail.

panos_khru

Η πρώτη φώτο είναι μ την ουρά την δικιά του που έχω εδώ

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos_khru

Βρήκα από ένα γνωστό, ένα undertail και από βδομάδα θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να μπαίνει εύκολα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Λειπει ολο το φρυδι πανω στο οποιο υπειρχε και το λογοτυπο της Honda.Για καποιο περιεργο λογο το αφαιρεσαν οι κανιβαλοι.

panos_khru

@itom32  ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Ευελπιστώ από βδομαδα να το φτιάξω.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


GiannisGeo

η ουρα που εχεις ειναι απο f3v 1997-98 οπως σου ειπαν παραπανω και θεωρητικα κουμπωνοταν σε 4 σημεια δυο πλαγια και δυο πανω στην μεση. Το πως την ταιριαξαν ενας θεος ξερει....

Ποντιος χρηστος

εχουνε δυνατους μερακλιδες μαλον εκει
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

panos_khru

Παράθεση από: GiannisGeo στις Ιανουαρίου 18, 2021, 09:49:19 ΠΜ
η ουρα που εχεις ειναι απο f3v 1997-98 οπως σου ειπαν παραπανω και θεωρητικα κουμπωνοταν σε 4 σημεια δυο πλαγια και δυο πανω στην μεση. Το πως την ταιριαξαν ενας θεος ξερει....
Με 2 βίδες στο πλάι της ουρά την εχιυν τρυπήσει κ την έχουν βιδωσει απευθείας πάνω στη μηχανή......

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panos_khru

Καλησπέρα και πάλι στις φώτο τι πάει λάθος; ενώ κανονικά πιάνουν βίδες κλπ έχει πάλι κενό...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Βρε μανια με τα ξυρισμενα φρυδια.Εχει το ιδιο θεμα και αυτο το undercowl.Eιδικα στην αριστερη μερια φαινεται καθαρα οτι ειναι τροχισμενο.Δεν καταλαβαινω τι θελανε να κανουν.

panos_khru

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 20, 2021, 03:40:21 ΜΜ
Βρε μανια με τα ξυρισμενα φρυδια.Εχει το ιδιο θεμα και αυτο το undercowl.Eιδικα στην αριστερη μερια φαινεται καθαρα οτι ειναι τροχισμενο.Δεν καταλαβαινω τι θελανε να κανουν.
Τι φάση και αυτό το ίδιο μου φαίνεται πρέπει να πω κάνα καλό λόγο στο τυπα από Κορυδαλο που το έστειλε.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Πάνο σου εστειλα προσωπικό μήνυμα .