Καινούρια Πα-πα

Ξεκίνησε από toteras, Ιανουαρίου 27, 2019, 03:32:59 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

toteras

Επιτέλους άλλαξα και εγώ τα παπουτσάκια της γριούλας. Έπρεπε να φτάσω στο σημείο να ραγίσουν για να πάω αλλά τέλος καλό όλα καλά. Αριβάρισα λοιπόν στην Λένορμαν 203 και στο κατάστημα του φίλτατου Ανδρέα Ψυχογιού ο οποίος Μάστορας (και το τονίζω το κεφαλαίο Μ) έκανε φοβερή δουλειά. Έκτος από το σφίξιμο όλων των βιδών με ροπόκλειδο όπως έχει αναφέρει και άλλο μέλος τουτουνού του φόρουμ, με ενημέρωσε λεπτομερέστατα για διάφορα θεματάκια όπως ότι σε λίγο θέλουν αλλαγή τα ρουλεμάν, τακάκια για πίσω και δισκόπλακες για μπροστά. Ακόμα και ότι οι βίδες που δένουν τις δαγκάνες στις μπότες θέλουν αλλαγή γιατί κάποιος τις είχε παρασφίξει, γιατί στο 3.5 του ροπόκλειδου του "τραβάει" μου είπε και μόνο στο 2.5 έκανε δουλεία (ανάθεμα και αν κατάλαβα τι εννοούσε βέβαια, απλά κουνούσα το κεφάλι συγκαταβατικά  ;D :o :P). Μετά από αυτή την εμπειρία λοιπόν, και νιώθοντας ολοκληρωμένος σαν άντρας πλέων, θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αντρέα που μου έκανε τόσο καλή δουλεία, αλλά και ένα ακόμα μεγαλύτερο στον Αλέξανδρο που τον βρήκε και κανόνισε και την καταπληκτική τιμή.

Alex400

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, αλλά δεν έκανα τίποτα σπουδαίο .Μόνο όσα μπορούσα . Τα πραγματικά σπουδαία κρύβονται μέσα στο αρχείο του go4it και για να σε ''βάλω στη πρίζα ''  αφού ανοίξεις το αρχείο πάτα ΠΑΝΩ στις φώτο να ανοίξουν και άλλο . Είναι όλα τα μοντέλα CB400SF σε όλα τα χρώματα όπως έβγαιναν καινούργια ...!!! Μια υπέροχη δουλειά του ITOM . Καλή απόλαυση.  [Κατέβα μέχρι την πρώτη φώτο και άρχισε από εκεί ].  http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2585.0                         

toteras

πιο πρίζα δεν μπαίνει άλεξ. μιλάμε για τριφασική βιομηχανικού τύπου από τις κόκκινες χαχαχα

itom32

Καλά χιλιόμετρα με τα νέα πατούμενα!!

toteras

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 27, 2019, 04:59:10 ΜΜ
Καλά χιλιόμετρα με τα νέα πατούμενα!!
Ευχαριστώ Γιάννη. Να είσαι καλά

toteras

Παιδιά φωτογραφίες πώς βάζω??

apostolos1

Καλες βολτες και ελπιζω συντομα να βρεθουμε για καφεδακι και να μασ πεις εντυπωσεις !!!

Alex400

Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες. Από post του Itom. Όλη τη συζήτηση θα τη βρεις στα Νέα του Go4it, ανέβασμα φωτογραφιών.

Αυτή η φώτο είναι μέσω mediafire.H εγγραφή στο site είναι δωρεάν. Στις επιλογές share της φώτο που ανεβάσατε στο mediafire πρέπει να διαλέξετε την επιλογή Forum Embed Code την τελευταία που εμφανίζεται στο πινακάκι επιλογών,και η φώτο θα εμφανίζεται κατευθείαν στο go4it.
To καλύτερο λοιπόν για να μην επιβαρύνουμε την χωρητικότητα του φορουμ είναι να επιλέξουμε κάτι τέτοιο.Στο παρακάτω link περιγράφονται μερικά τέτοια site το καθένα με τους περιορισμούς και τους κανόνες του.Προσωπικά επέλεξα το mediafire γιατί είχα ήδη εγγραφή εκεί.Ρήξτε μια ματιά: https://www.in2life.gr/indulgence/technology/article/186524/anevasma-arheion-ta-15-dorean-sites.html

toteras






Για το απαραίτητο οφθαλμόλουτρο

toteras

Alex την ώρα που το έφτιαχνα με προλαβες. Congrats mate.  8) 8)

JEPE

Μπράβο ρε λενο καλές βόλτες!ελπίζω να τα πούμε στην κοπή της πιτας!!

itom32

Βλέπω μερικά upgrades.Hyperpro πίσω ή κάνω λάθος;;Και κόκκινες μπουζόπιπες.Λένο FiiR δεν είναι;;Οφθαλμολάγνος και περίεργος.... ;D

toteras

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 28, 2019, 04:11:58 ΜΜ
Βλέπω μερικά upgrades.Hyperpro πίσω ή κάνω λάθος;;Και κόκκινες μπουζόπιπες.Λένο FiiR δεν είναι;;Οφθαλμολάγνος και περίεργος.... ;D

Με βάση το αριθμό πλαισίου και κινητήρα είναι FiiR. Οι μπουζοπιπες ομως είναι αλλαγμένες. Τώρα και πισω και μπρος έχει κάτι αυτοκόλλητα HyperPro αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο τα αυτοκόλλητα. Χεχε

itom32

Παράθεση από: toteras στις Ιανουαρίου 28, 2019, 08:52:42 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 28, 2019, 04:11:58 ΜΜ
Βλέπω μερικά upgrades.Hyperpro πίσω ή κάνω λάθος;;Και κόκκινες μπουζόπιπες.Λένο FiiR δεν είναι;;Οφθαλμολάγνος και περίεργος.... ;D

Με βάση το αριθμό πλαισίου και κινητήρα είναι FiiR. Οι μπουζοπιπες ομως είναι αλλαγμένες. Τώρα και πισω και μπρος έχει κάτι αυτοκόλλητα HyperPro αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο τα αυτοκόλλητα. Χεχε
Πίσω είναι σίγουρα.Τα εμπρός αν έχεις δει τα έλατήρια και έχεις αποστάτη μικρότερο των 20cm που είναι ο μαμα ή δεν έχεις καθόλου αποστάτη(σωλήνα)τότε πιθανόν έχεις Hyperpro και εμπρός.
Υ.Γ:Δεν θυμάμαι αν τα Hyperpro έχουν αποστάτη μικρότερο απο τον oem ή δεν έχουν καθόλου.

toteras

Φτιάχνονται? Γιατί αν προσέξεις στην δεύτερη φωτογραφία η αριστερή μπότα είναι μούσκεμα από τα λάδια που χάνει.Αν όντως φοράς Hyperpro και μπροστά κανόνισε να βάλεις το λάδι που προτήνει η Hyperpro.Aν θυμάμαι καλά 15αρι fork oil είναι.