Kαλή όρεξη...και τα μυαλα στα καγκελα

Ξεκίνησε από itom32, Οκτωβρίου 10, 2010, 01:57:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Φεβρουαρίου 17, 2011, 10:10:45 ΜΜ
Υ.Γ. Μόλις έβαψα τα πλαστικά μου εκτός από ένα που έχει φαγωθεί η γαμόβιδα και δεν μπορώ να τη βγάλω. Από το πλαινό πλαστικό και δεν μπορώ να χώσω και το χέρι μου από καμιά μεριά...
Θα σου πω εναν τροπο αλλα θα καταστρεψεις τη βιδα.Θα πρεπει να βρεις αλλη βιδα.Βρες ενα δραπανο με την καταλληλη μυτη,6?6,5?7 αναλλογα ποσο σου φαγωθηκε η allenoβιδα και βαλε το σε αναποδες στροφες.Νομιζω οτι υπαρχουν τρυπανια με αναποδο βημα(αριστεροστροφο).Απλα ζητα το σε κανα καλο μαγαζι με εργαλεια,σιδηρικα.Το θεμα ειναι να μαγκωσει η μυτη του τρυπανιου.Προσεχε μη σου φυγει το δραπανο και κανεις ζημια στο πλαστικο.

desmond

Αν είναι να χαλάσεις τη βίδα υπάρχει πάντα και η λογική της αριστερόστροφης βίδας. Παίρνεις αριστερόστροφη βίδα μικρότερη από τη δική σου, ανοίγεις την κατάλληλη τρύπα πάνω στην κολλημένη βίδα με το ανάλογο τρυπάνι και βιδώνεις αριστερόστροφα τη βίδα σου. Όταν αυτή τερματίσει-σφίξει συνεχίζεις να ασκείς πίεση. Τελικά βιδώνοντας την αριστερόστροφη θα ξεβιδώσεις την κανονική βίδα.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

 :yoohoo: :yoohoo:Τελικα τα βρηκα σε μαυρο:

klab


itom32

Μεταχειρισμενα απο ενα R που πουλιωταν.Tα πηρα πακετο με το bagster.Aυριο που θα τα τοποθετησω θα εχεις καλητερη ενημερωση με φωτο Γιωργο.
Τελικα το ψαξιμο για CB για τον vtec-soumi βγηκε σε καλο.Απο εκεινη την φαση εγινε κατασταση.
Αυτα ειναι:


snipereps

Καλα ε, εισαι απιστευτος...  :beerchug: πολυ καλη αγορα!! και σκεψη!
εγω πλεων σκεφτομαι να παρω κανενα ολοκληρο απο εξωτερικο να το εχω για ανταλλακτικα. αχ... να μπορουσα να παρω ενα απο ταιλανδη... ;D ;D

itom32

Μου ηρθαν τα πραματα σημερα,το bagster σε πολυ καλη κατασταση,αλλα θελει λιγο πασαλημα με βαζελινη να ανανεωθει λιγο.Τα καγκελα τωρα το αριστερο ειναι οκ.Το δεξι εχει φαει σουπα και θελει καλοπισμο.Μαλλον θα τα βαψω και τα δυο.

point zero

βρες καλυτερα κρεμα  για δερματινα καθισματα ...θα μαλακωσει  την δερματινη και τις δωσει μια   φυσικη γυαλαδα ..
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Nαι θα ψαξω κατι...εχει ενα μαγαζι ειδικο για τετοια στην Διοικητηριου,εφοδιαζει τσαγγαριδες με προιοντα περιποιησης δερματων.
Να και τα μαυρα καγγελα μουυυυ :yoohoo:

Headmaster

Με γειεσ με γειεσ και καλοφορετα κααι φυσικα παντα αχρειαστα να ειναι!!!

johnnybe

Καλορίζικα και να μην χρειαστούνε ποτέ :)

desmond

καλοφόρετα johny.
λές να τα αντιγράψουμε να φορέσουμε και οι υπόλοιποι;  >:D
Θέλω να τα δώ φορεμένα από κοντά...
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Oποτε θελεις φιλαρακι για αντιγραφα.Σου αρεσαν κι εσενα περισσοτερο απο αυτα που φορας ετσι???Εχω γουστο ο ατιμος... ;D

itom32

Point το παραπανω ισχυει και για σενα αν σε ενδοιαφερουν τα καγγελα του τυπου που βρηκα...που σε ενδοιαφερουν,λεμε με τον desmond τωρα που τα βρηκα να παμε σε εναν γνωστο του σιδερα που εχει κουμπαδορο,και να φτιαξουμε αντιγραφα.Βλεπεις και ο desmont οπως κι ο klab δεν τους αρεσουν αυτα σε σχημα π που εχουν.Τα αντιγραφα προφανως θα ειναι απο ενυσχιμενη σωληνα μισης ιντζας κι εγω θα προτεινα να ειναι και ανοξυδωτη.Τωρα με επινικελωση δεν ξερω πως θα την παλεψεις. :-\ Το πολυ πολυ τα βαφεις μαυρα.Oπως και να εχει οποιος ενδιαφερεται ενημερωνει....

desmond

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 19, 2011, 12:25:40 ΜΜ
Τα αντιγραφα προφανως θα ειναι απο ενυσχιμενη σωληνα μισης ιντζας κι εγω θα προτεινα να ειναι και ανοξυδωτη.

Γιατί δε βάζουμε χυτό να βαρύνει για τα καλά;
Άλογα έχουμε μπόλικα και ροπή από χαμηλά, ας το κάνουμε τρακτέρ! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Εγώ δεν ετοιμάζομαι για κάγκελα τώρα γρήγορα, έχω tps στον ορίζοντα, αλλά ότι είναι πιο ωραία από τα π είναι ασυζητητί!

Τα φόρεσες;
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi