Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: freethan στις Δεκεμβρίου 02, 2010, 08:44:15 ΜΜ
Με'γειες και περιμένουμε εντυπώσεις!
Γιωργο περα απο το να πω οτι τα ohlins ειναι πιο σκληρα,που θα ηταν λαθος,διοτι ειναι μεν, αλλα σκληρα οσο πρεπει.Νιωθεις μια ασθηση οτι εχει μιωθει το βαρος στην μεση και τους προσαγωγους.Πολλες φορες ακομη και με χαμηλες ταχυτητες σε στροφη αν επεφτα σε καποια λακα-σαμαρι ενιωθα την μηχανη να βαρκαρει,και ετοιμη να χορεψει τσιφτετελι ή το χορο του Ζαλογγου(οπως το παρει κανεις).Ξερεις τι εννοω αυτη η αισθηση οτι η μοτο παει να κανει το δικο της ,οχι αυτο που θες εσυ,εε τωρα δεν το κανει.Τερμα η αναρτηση σε αυτη την μηχανη ειναι η σοβαροτερη αναβαθμηση.Μονο που αναβαθμηση εγινε κατα το ημισυ.Και στο λινκ της ohlins που μου εδωσες καθως και αλλων κατασκευαστων λενε οτι η αντικατασταση-αναβαθμηση για να ειναι σωστη πρεπει να γινει και στα εμπρος ελατηρια.

desmond

Λοιπόν κατ'αρχήν φτού φτού φτού να μή τη ματιάσω. :yoohoo:
Κατα δεύτερον σταμάτα να λές ευχαριστώ για το link, βαρέθηκα να το ακούω. Σε λίγο θα νομίσω πως στα πλήρωσα κι όλας!!!  :P
Κατα τρίτον, μόλις ξεμπερδέψω το σάββατο θα έρθω να σας βρώ. Θα σε τηλ να μου πείς που να έρθω.
Δε με λές να ρίξουμε και μια συντήρηση στη μπαταρία μου όσο θα θαμπωνόμαστε από την κιτρινάδα σου; Θέλει να το αφήσουμε αρκετή ώρα ή όσο του βάλουμε καλό θα είναι;
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Κανονικα θελει ενα τετραωρο,αλλα η δικια σου δεν πεζει να ειναι ψοφια,ελα εσυ και θα σε μπριζοσω. :goodboy:

Headmaster


itom32


Headmaster

Ακονιστε μαχαιρια ,λαδωστε κόφτες ,προθερμανεται κολλητηρια !!! :grouphug:

itom32

Παράθεση από: headmaster στις Δεκεμβρίου 04, 2010, 12:25:21 ΠΜ
Ακονιστε μαχαιρια ,λαδωστε κόφτες ,προθερμανεται κολλητηρια !!! :grouphug:
Mητσο τα καναμε ολα αυτα αλλα ο καιρος πηρε να βρεχει και η επιχειρηση ματαιωθηκε.Βλεπουμε απο βδομαδα.
Τρεις ωρες αργοτερα:
To ποιο εκνευριστικο ειναι οτι ειχα πληνει το CB,μιλαμε πεντακαθαρο να περιμενει να το μερεμετιασουμε,μιλαω με τον snipereps oτι δεν μπορουμε να δουλεψουμε λογω βροχης,ακυρωνουμε,ενημερωνω και τον desmond να μη μας ψαχνει,και παω το εταιρον ημισυ στην δουλεια.Με το που φτανουμε η βροχη σταματα.Το CB εντομεταξυ εχει γινει μες την μπιχλα και την λασπη.Και τωρα εχει βγει ενας ωραιος απογευματινος ηλιος να ξερενει την μπιχλα πανω στο CB.Oλα καλα...

snipereps

E, ειδες ο κωλοκαιρος!!! τεσπα. Μεγεια τα ohlins φιλε. ειναι απιστευτο το ποσο πολυ του πανε!!! καλο ταξιδα και τι αλλο να πω φτου φτου φτου μην τα ματιαξω ;)

itom32

Mιας και απο τις δουλειες που σκοπευα να τελειωσω αυτην την εβδομαδα,δεν προχωρησε τιποτα,εξω εξακολουθει να κανει κρυο φοβερο,εχουμε γινει αρκουδες,ας μοιραστω λιγες σκεψεις μιας και με επιασαν οι μοναξιες.
Ειμαι αρκετα στενοχωρημενος με την υποθεση της γεφυρας,μιας και ενω ηρθε σε 5 μερες απο Ταϊλανδη ειναι αλλες 5 κολημενη στο δικο μας τελωνειο.
Ειμαι στενοχωρημενος  γιατι η δερματινη που διαλεξα δεν κανει για το bagster,και η υποθεση παει για την αλλη εβδομαδα.
Τα ιδια και με την υποθεση του συναγερμου.
Toυλαχιστον καταφερα να αλλαξω λαδια,φιλτρο λαδιου και να βγαλω τις φωτο απο το δειγματολογιο με τις δερματινες δεν ξερω ποσο καλα φενονται οι υφες,οι φωτο πηγαν στο τοπικ tank cover: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2758.0

klab

Έλα μπόρα είναι θα περάσει  :goodboy: και θα θυμάσαι μόνο τα ευχάριστα.
Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες από τα δείγματα θα τις μελετήσω διεξοδικά.

ΥΓ Κοίτα τι σου έφτιαξα εγώ στην υπογραφή μου ;)
    Honda CB riders !!!

itom32

Παράθεση από: klab στις Δεκεμβρίου 18, 2010, 07:33:40 ΜΜ
ΥΓ Κοίτα τι σου έφτιαξα εγώ στην υπογραφή μου ;)
    Honda CB riders !!!
Eλα ρε φιλε,εισαι φοβερος,ομορφοτατο σχεδιο,μπραβο και σε ευχαριστω.Δεν ειναι τιποτα,μαλλον μαπα μιγμα βενζινης αερα....σορυ στενοχωριας και Χριστουγεννιατικης καταθλιψης.

itom32

Kαι ναι οταν βλεπω αυτα τα μπουτια,μου φευγει η στενοχωρια και.....ναι ηρθε το γεφυρακι,νομιζω μαυρο θα του πηγαινε ποιο πολυ,αλλα και αυτο καλο ειναι.

Y.Γ το τουμπανιαζμα συνεχειζεται.

freethan

πω-πω-πω-πω-πω (με παχύ παχύ το Π) κούκλα κούκλα, εύκολη τοποθέτηση ; Αναμένουμε το κλασικό ρεπόρτο έτσι :]

itom32

Γιωργο θα κρατησω για ενθυμιο μεχρι και το κουτι απο Ταϊλάνδη με κατι υπεροχα γραμματα και γραμματοσημα.Ναι πανευκολη τοποθετηση,τεσσερις βιδες.Σε καμια γρηγορη διαδρομη θα προσπαθησω να καταλαβω αν εχει διαφορα,αλλα ετσι κι αλλιως το επομενο που θα γινει ειναι η αλλαγη των μπροστινων ελατηριων,οποτε εκει θα πεσει το ραπορτο.

desmond

Τουμπανιάζεις επικίνδυνα....
Πρόσεχε....
Ξέρω που μένεις.... :P

Φτου να μη τη ματιάξω, η ρηνούλα σου είναι στα πολύ high της.
Άντε να έρθει και το tank-cover να μην κρυώνει
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi