Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ANESTIS

Επι της ευκαιρίας ας ανεβάσω και εγώ 2 φώτο απο το μωρό μου ανανεωμένο...




Headmaster

Προς microvio καλοριζικο το μασκακι να συμφωνησω και εγω με τους προλαλησαντες οτι θα δεσει καλυτερα με την υπολοιπη μηχανη αν το βαζεις στο ιδιο χρωμα!!!

Προς ανεστη Ουααααααααοοοοοο!!!! ειναι αερογραφια η αυτοκολλητο????

xrhstos

mikroβιοσ ορεο μασκακι μεγια σου χιλια....τελειο!!!!ετσι οπωσ ειναι αφησετο κα εισαι αρχηγοσ

xrhstos

θελω να ρωτησω τινος ειναι αυτη η μηχανη για να κανω μια ερωτηση .οσο αφορα για την βαση που εχει ενσωματωμένη απο την δεξια πλευρα οπωσ φενετε για να τοποθετηθεί το καγκελο εαν ηταν....η την εβαλε....

stel89s

microvios.... Αν και η γνωμη μου δεν μετραει ΕΔΩ....... Θα σου πω να το βαψεις γκρι οπως τα πλαινα καπακια...Τα παντα Κοκκινο θα πεσει βαρυ.............

ANESTIS

Παράθεση από: headmaster στις Μάρτιος 02, 2014, 06:38:55 ΜΜ
Προς ανεστη Ουααααααααοοοοοο!!!! ειναι αερογραφια η αυτοκολλητο????

Αυτοκόλλητο ειναι γιατι για αερογραφία μου είπε μόνο τα μαύρα του δράκου σε στηλ τράιμπαλ (χωρίς το άσπρο γέμισμα) θα μου έβγαινε κάνα 200αρι κ σφυρίξαν τα αυτιά μου... τυπώθηκε σε ειδική αυτόλλητη μεμβράνη κ με θερμοπίστολο κ σπατουλάκι το κόλλησε σιγά σιγά πάνω στο τεπόζιτο. Μετά έκοψε με πολύ προσοχή την τάπα του τεπόζιτου κ γύρισε κ κόλλησε κατα μέσα τα μάγουλα που κάνει γύρω απο την τάπα

tsak

Ορίστε και η δικη μου αγάπη...Αξιώθηκα να βγάλω μια φωτογραφία :D




microvios

Λοιπόν, συνεκτιμώντας όλες τις απόψεις (αν και δεν άκουσα ακόμα κάτι απο τον Τομέα "Αργυρούπολης"), και μιά και δεν είχα τί να κάνω χθές το απόγευμα μετά από σύντομη και ευχάριστη βόλτα με το CB, πλακώθηκα στο photoshop και έκανα προσομοιώσεις (έβαλα και το γκρί, σαν τα πλαινά, που πρότεινε ο STEL89s) και τελικά αποφάσισα πως πρέπει να γίνει κόκκινο! Έτσι θα είναι πιό εναρμονισμένο συνολικά και θα χτυπάει λιγώτερο. Τώρα δείχνει σαν "ξένο σώμα".

Ακολουθεί προσομοίωση με φωτοσοπιά!

Πρέπει πάντως πρώτα να λύσω δύο θεματάκια, πρώτον: να να βαλω ένα ακόμα στήριγμα στο κάτω μέρος για πιό σιγουριά και σταθερή θέση, σωστή γωνία και να μήν βρίσκει στα όργανα ούτε στα φλάς και δεύτερον: να "τρίψω" λίγο τις γωνίες που βρίσκουν στα φλάσ, συντονίζει και τρίζει άθλια στις 3,000 στροφές. Υπάρχει βέβαια και η λύση να μετακινήσω τα φλάς αλλά θα το συζητήσω στην επόμενη καφε-μαζωξη του Τομέα που αναφέρθηκε παραπάνω (δουλειά να βρίσκουμε!)
It ain't over till it's over

stel89s

Εαν εννοεις οτι θελεις να τα μετακινησεις προς τα εξω θα σου πω προετεινα να βαλεις ροδελες πισω απο τα φλας κατα προτιμηση πλαστικες ωστε να πεταχτουν λιγο πιο εξω... Το ιδιο κανε και στις δυο βιδες που πιανουν το φαναρι.. Βαλε και απο την μεσα και απο την εξω πλευρα πλαστικες ροδελες... Πιστευω με αυτον τον τροπο δε θα υπαρχει συντονισμος...Για την επιπλεον στηρηξη. Βιδωσε μια λαμα σε σχημα Γ στην βαση για τις κορνες......

microvios

Ευχαριστώ για τις συμβουλές Stel

Παράθεση από: stel89s στις Μάρτιος 03, 2014, 01:32:52 ΜΜ
... θα σου πω προετεινα να βαλεις ροδελες πισω απο τα φλας κατα προτιμηση πλαστικες ωστε να πεταχτουν λιγο πιο εξω...

Αυτό δε γίνεται, αν έχω καταλάβει καλά τι προτείνεις, ροδέλες δεν μπαίνουν στα μπροστά φλάς, εξ αιτίας του τρόπου που βιδώνουν πάνω στη βάση (δές εικόνα που επισυνάπτω). Δεν έχω πάντως σκοπό να μετακινήσω τα φλάς. Απλά, πρίν βάψω το μασκάκι θα "φάω" μιά γωνία του στη πίσω ακμή, που θα του επιτρέψει να στρέφεται πάνω-κάτω χωρίς να βρίσκει στο σώμα των φλάς. Έτσι θα πάρει και καλύτερη γωνία από ότι έχει τωρα.

Παράθεση από: stel89s στις Μάρτιος 03, 2014, 01:32:52 ΜΜ
...Για την επιπλεον στηρηξη. Βιδωσε μια λαμα σε σχημα Γ στην βαση για τις κορνες......

Ακριβώς! Θα ψάξω για λαμάκι.
It ain't over till it's over

microvios

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2014, 05:38:12 ΜΜ
...Οπότε αν με θεωρείς βαμμένο μασκοφόρο ...

Το ίδιο είμαι και εγώ...

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2014, 05:38:12 ΜΜ
... αν το μασκάκι ήταν στο χρώμα της μικράς κυρίας σίγουρα θα έδενε οπτικά πολύ καλύτερα.

100%+  Όπως είναι τώρα δείχνει πολύ ξένο. Πάμε για R157. Σκεφτόμουνα μήπως επ ευκαιρία έριχνα και ένα φρεσκάρισμα τόσο στο προστά φτερό (που είναι κάπως θολωμένο και δεν γυαλίζει) και στην ουρά που έχει μιά-δυό ρωγμές που με ενοχλούν. Θα μπορούσα να τις κολήσω σωστά, να τις στοκάρω και να βαφτούν με φρέρκο R157.
It ain't over till it's over

itom32

Παράθεση από: microvios στις Μάρτιος 04, 2014, 02:31:26 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2014, 05:38:12 ΜΜ
...Οπότε αν με θεωρείς βαμμένο μασκοφόρο ...
Το ίδιο είμαι και εγώ...
Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 02, 2014, 05:38:12 ΜΜ
... αν το μασκάκι ήταν στο χρώμα της μικράς κυρίας σίγουρα θα έδενε οπτικά πολύ καλύτερα.
100%+  Όπως είναι τώρα δείχνει πολύ ξένο. Πάμε για R157. Σκεφτόμουνα μήπως επ ευκαιρία έριχνα και ένα φρεσκάρισμα τόσο στο προστά φτερό (που είναι κάπως θολωμένο και δεν γυαλίζει) και στην ουρά που έχει μιά-δυό ρωγμές που με ενοχλούν. Θα μπορούσα να τις κολήσω σωστά, να τις στοκάρω και να βαφτούν με φρέρκο R157.
Aαααχχ!!Τι μεράκια είναι αυτά!!!Αντε,μεράκλωσε κι εμάς που δεν έχουμε τι να κάνουμε...

microvios

Περιμένω την επόμενη συνέλευση του Τομέα Αργυρούπολης για να μπούν οι σωστοί σχεδιασμοί επι τραπέζης...
It ain't over till it's over

Headmaster

Παράθεση από: tsak στις Μάρτιος 03, 2014, 01:14:27 ΠΜ
Ορίστε και η δικη μου αγάπη...Αξιώθηκα να βγάλω μια φωτογραφία :D





Εχουμε γεμισει κουκλια  εδω μεσα σρλουπ σρλουπ!!!!!

microvios

Ωραία πράματα! Καιρός να αρχίσουμε να διοργανώνουμε mini-βόλτες παραλιακές και όχι μόνο.
It ain't over till it's over