ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ - ΒΑΨΙΜΟ

Ξεκίνησε από JAS, Φεβρουαρίου 03, 2010, 01:44:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Atanassio

Ααααααααα, πάρα πολύ ωραίαα!!!  Ευχαριστώ :beerchug:

Κάτι ακόμα pls.  Αστάρι επιβάλεται να μπει ακόμα κι αν κρατήσουμε το υπάρχουν βερνίκι τριμένο ή απλώς τρίβουμε και περνάμε το καινούριο χρώμα πάνω απο το τριμένο (ντουκόχαρτο) βερνίκι?

JAS

προσεξε να δεις... το ασταρι αν παρατηρησεις εχει ουδετερο χρωμα. εκτος του οτι θα πιασει καλυτερα η νεα μπογια θα σου αποτρεψει το φαινομενο της αλλιωσης του χρωματος λογο του προηγουμενου ( πχ αν η μαχανη ειναι μαυρη και θελησεις να τη βαψεις ενα ανοιχτο χρωμα, αν δεν περασεις ασταρι τοτε το χρωμα θα βγει ποιο σκουρο).
αλλος 1 λογος να περασεις με ασταρι πρωτα ειναι οτι θα σου δειξει που υπαρχουν ατελειες και μπορει να θελει στοκαρισμα η επιπλεον τριψιμο. πολλες φορες αυτα δεν τα βλεπεις παρα μονο οταν εχεις ηδη περασει (στην καλυτερη περιπτωση) το πρωτο χερι χρωμα και μετα...... αντε τριψε, στοκαρε, ξανατριψε, ξαναβαψε. την εχω πατησει και πιστεψε με δεν το θες.
γενικα δεν πρεπει να παραβλεπεις καποιο σταδιο με τη λογικη ελα μωρε ασταρι ειναι δεν φενετε. δυστυχως εχει τους λογους του που μπαινει.

παιδια προς θεου φανοποιος δεν ειμαι αλλα εχω ριξει τοσο βαψιμο που κοντευουν να με διωξουν απο την πολυκατοικια ;D (βαφω στην αποθηκη στο υπογειο)

επι την ευκαιρια ψαχνω μια καλη φωτογραφια το λογοτυπο "super four" για να το ξεσηκωσω :P. εχει κανεις?

Atanassio

Αυτο θέλεις ή το άλλο το τετραγωνισμένο (δεν το έχω χιχιχι!!!) ?




Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!  Δεν χρειάζεται να είσαι φανοποιός για να έχεις εμπειρία και να μπορείς να την μοιραστείς.  Αυτήν την γνώση μοιραζόμαστε εδώ, ο καθένας σε αυτό που έχει τριφτεί.  Άλλωστε η γνώση και η εμπειρία είναι άχρηστες αν δεν τις μοιράζεσαι!!!

JAS

μια χαρα, αυτο ψαχνω..... πως θα το αποθηκευσω απο το forum στον υπολογιστη μου??? :scratchchin: :scratchchin:

Atanassio

Δεξί κλικ επάνω στην εικόνα και "save image as".

JAS

οκ... δεν ειμαι τοσο ασχετος  :wave:. απλα εχω αυτα τα καταραμενα τα sVISTA και μου πεταει μηνυμα σφαλματος!!!! (το εψαξα λιγο και εχει να κανει με κατι το οποιο δεν υποστηριζετε πλεον απο τα sVISTA)
τεσ πα... θα βρω λυση

point zero

θες να το αποθηκευσω εγω και να ανεβασω σε rapidshare ?  Η αλλιως κανουμε ενα add στο msn και στο στελνω απο εκει .
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

JAS

αν δεν βαριεσε ανεβασε το στο rapidshare

point zero

Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

JAS


Atanassio

Παράθεση από: JAS στις Φεβρουαρίου 05, 2010, 09:47:14 ΠΜ
οκ... δεν ειμαι τοσο ασχετος  :wave:. απλα εχω αυτα τα καταραμενα τα sVISTA και μου πεταει μηνυμα σφαλματος!!!! (το εψαξα λιγο και εχει να κανει με κατι το οποιο δεν υποστηριζετε πλεον απο τα sVISTA)
τεσ πα... θα βρω λυση

Sorry αλλά που να ξέρω κι εγώ ο άνθρωπος!!! :abwacko:  Ρώτησες πως να το αποθηκεύσεις και σου απάντησα!!! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Παράθεση από: Atanassio στις Φεβρουαρίου 04, 2010, 01:57:49 ΜΜ
Σχετικά με το ρουμπινέτο, στο cb δεν είναι που έχει θέση prime όπου επιτρέπει την ελεύθερη ροή βενζίνης και χωρίς υποπίεση?  Ή το μπερδεύω με άλλη μοτοσικλέτα?

Καλά βρε ρεμάλια, κανένας δεν φιλοτιμήθηκε να ρίξει μια ματιά και να μου λύσει την απορία??!!!!

point zero

Θαναση το μπερδευεις με αλλη μοτο ... ;)
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

desmond

ναι, με άλλη μοτό το μπερδεύεις. Ίσως με κανένα KLE ή κανα fazer. Νομίζω αυτά και τα 2 έχουν Pri.
Στο cb έχει το off το οποίο ρε παιδιά λύστε μου την απορία. Γιατί να χρειαστείς να κλείσεις την παροχή;
Παρεπιπτόντως σαν "αντικλεπτικο" (ναι το άκουσα κι αυτό) δεν έχει και πολύ νόημα. Το δοκίμασα, και έκανα ένα χιλιόμετρο πρίν αρχίσει να κάνει διακοπές.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

Enigma

Καλη σκεψη το αντικλεπτικο ...οχι οπως να το βαλεις στο οφφ ...αλλα να βγαλεις το σωληνακι της υποπιεσης ...ειναι λιγοτεροι αυτοι που θα ξερουν το σωληνακι απο αυτους που θα δουν οτι απλα ειναι στο οφ ...(καλη ιδεα ρε γμοτο)

point zero

καλη ιδεα αλλα βαλε βγαλε σωληνακι θα ξεχιλωσει και μετα το CB θα κανει σαν Σουμπαρου Ιμπρεζα .... :D
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .