εκαψα φλαντζα...................βοηθεια

Ξεκίνησε από nickgeo11, Ιουλίου 03, 2023, 10:14:33 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

nickgeo11

καλησπερα στον λαο
cb1992
αρχικα να ρωτησω αν υπαρχει κανενας μηχανικός σε προς ανατολικη (μαρτίου μπότσαρη βουλγαρη κτλ) θεσσαλονικη κατα προτιμηση που να ειναι εμπιστοσυνης κ να αναλαμβανει???
σε όσους πήρα δεν αναλαμβανουν λογο παλαιοτητας της μηχανής
ένα δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπισα ειναι οτι δεν μπορώ να βρω φλαντζα ,μονο αυτό το κινέζικο σετ (το οποιο δεν ξερω πόσο αξιολογο είναι)
αν έχει κόψει κάποιος φλάντζες αν παραθέσει άποψη κ μαγαζί
με έχει πιάσει μια απέλπισία η αλήθεια είναι αλλά δεν θέλω να το παρατήσω το ριμάδι!
κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη κ αν ειναι κ καποιος χριστιανός απο εδώ θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως να τον κερασώ κ εναν καφέ

:'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(

stam

Είχα κόψει εγώ (με 40 ευρώ) αλλά δεν την χρησιμοποίησα γιατί τελικά έβαλα την παλιά πάλι. Αν την θες μου λες. Για γνήσια που είχα ρωτήσει είχε ετοιμοπαράδοτη ο Σαρακάκης εδώ στην Αθήνα αλλά είχε γύρω στα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά το 2021.
Είσαι σίγουρος ότι είναι φλάντζα?

nickgeo11

εψαξα παντου δεν βρήκα γνησια μεχρι τωρα κ όλοι μου ειπαν να βαλω γνησια οπωσδήποτε
θα παρω κ ενα τηλ στον σαρακακη μπας και
μου ξερναει νερα απο την υπερχείλιση , δουλευει τρικυλινδρο κ μυρίζει λιγο το καυσαέριο
2 μηχανικοί που το είδαν μου ειπαν φλαντζα αλλα δεν ανελαβαν γτ δεν βρήκαν ανταλλακτικο,μονο το κινέζικο σετ
θα το δει κ ένας ακόμα αυτή την βδομάδα οπότε θα σου στείλω να σου πάρω την φλάντζα αν δεν βγάλω ακρη.
σε ευχαριστώ σταμ

TEOS CB SF

Καλησπέρα ,,πριν λίγα χρόνια κάποιοι από το φόρουμ είχαν βρει λύση στον Αγγελοχώριτη ο οποίος είναι κάπου στην Τούμπα Θεσσαλονίκης,, ήταν παλιός μάστορας και γνώριζε από cb ..
Αν βρω κάτι παραπάνω θα σου γράψω.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
231 090 1169

 https://g.co/kgs/HvYZfY

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


nickgeo11

μετα απο πολυ ψαξιμο κ σε honda κ εκτος ελλαδος γνησια φλαντζα δεν βρεθηκε ,μαλιστα απο honda μου ειπαν οτι εχει καταργηθει ο συγκεκριμένος κωδικός
Η μηχανή κατέληξε τελικά σε ένα συνεργείο rocos garage θεσσαλονίκη που ασχολείται με βελτιώσεις οπότε ίσως βγει ακρη,θα ξέρω απο βδομαδα.
Για τον αγγελοχωρίτη που γράψατε εδώ κ γενικά άκουσα κ από άλλους cbακιδες δεν μάζεψα κ τα καλύτερα σχόλια
μου είπαν άτομα που έχουν πάει οτι δεν είναι όπως παλιά με ότι συνεπάγεται αυτο χωρίς να θέλω να κάνω αρνητική διαφημιση ή να αποτρέψω κάποιον να πάει

μόλις μου δώσει ο μηχανικός στίγμα θα επανέλθω για να γράψω κόστος κ τελικά τι έγινε με φλάντζα κτλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Ποντιος χρηστος

Παράθεση από: nickgeo11 στις Ιουλίου 08, 2023, 06:06:01 ΜΜμετα απο πολυ ψαξιμο κ σε honda κ εκτος ελλαδος γνησια φλαντζα δεν βρεθηκε ,μαλιστα απο honda μου ειπαν οτι εχει καταργηθει ο συγκεκριμένος κωδικός
Η μηχανή κατέληξε τελικά σε ένα συνεργείο rocos garage θεσσαλονίκη που ασχολείται με βελτιώσεις οπότε ίσως βγει ακρη,θα ξέρω απο βδομαδα.
Για τον αγγελοχωρίτη που γράψατε εδώ κ γενικά άκουσα κ από άλλους cbακιδες δεν μάζεψα κ τα καλύτερα σχόλια
μου είπαν άτομα που έχουν πάει οτι δεν είναι όπως παλιά με ότι συνεπάγεται αυτο χωρίς να θέλω να κάνω αρνητική διαφημιση ή να αποτρέψω κάποιον να πάει
μόλις μου δώσει ο μηχανικός στίγμα θα επανέλθω για να γράψω κόστος κ τελικά τι έγινε με φλάντζα κτλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.εσυ δεν μαζεψες σχολια καλα./καλα εκανες αλλα εφοσον ηταν να το πας εκει που το πηγες γιατι ψαχνεις..να βρεις μαστορα? στο συγκεκριμενο μηχανακη αν θες να ξερεις ειναι ο καλυτερος μετα απο εμας εδω μεσα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Ποντιος χρηστος

Παράθεση από: nickgeo11 στις Ιουλίου 04, 2023, 08:07:56 ΜΜεψαξα παντου δεν βρήκα γνησια μεχρι τωρα κ όλοι μου ειπαν να βαλω γνησια οπωσδήποτε
θα παρω κ ενα τηλ στον σαρακακη μπας και
μου ξερναει νερα απο την υπερχείλιση , δουλευει τρικυλινδρο κ μυρίζει λιγο το καυσαέριο
2 μηχανικοί που το είδαν μου ειπαν φλαντζα αλλα δεν ανελαβαν γτ δεν βρήκαν ανταλλακτικο,μονο το κινέζικο σετ
θα το δει κ ένας ακόμα αυτή την βδομάδα οπότε θα σου στείλω να σου πάρω την φλάντζα αν δεν βγάλω ακρη.
σε ευχαριστώ σταμ



γνησια δεν βρηκες?κατι λαθος εκανες ψαξε καλυτερα
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

nickgeo11

εψαξαν δύο μηχανικοί κ εγώ κ δεν βρέθηκε κάτι ακόμα
στην honda εχει καταργηθει ο συγκεκριμένος κωδικός
εψαξα κ εξωτερικό cms wemoto δεν υπαρχει τίποτα
αν γνωριζεις καπου αλλου δωσε σε παρακαλω αν δεν σου είναι κοπος μια πληροφορία να επικοινωνήσω
απο βδόμαδα θα ανοιχτει το μηχανακι
μέχρι τώρα θα γράψω τι μου ζητήθηκε για να εχει έναν μπούσουλα οποιος μπλέξει

αλλαγή θερμοστάτη,τάπα ψυγείου,4 μπουζί,παραφλού = 130 ευρω
άνοιγμα κλείσιμο μοτέρ χωρίς φλάντζα = 300 ευρώ

TEOS CB SF

Ναι θα συμφωνήσω και εγώ για στείλε έναν σύνδεσμο ρε συ Χρήστο Ποντιε να βοηθήσεις και εσύ ..


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


stam

Παράθεση από: nickgeo11 στις Ιουλίου 19, 2023, 09:21:41 ΜΜεψαξαν δύο μηχανικοί κ εγώ κ δεν βρέθηκε κάτι ακόμα
στην honda εχει καταργηθει ο συγκεκριμένος κωδικός
εψαξα κ εξωτερικό cms wemoto δεν υπαρχει τίποτα
αν γνωριζεις καπου αλλου δωσε σε παρακαλω αν δεν σου είναι κοπος μια πληροφορία να επικοινωνήσω
απο βδόμαδα θα ανοιχτει το μηχανακι
μέχρι τώρα θα γράψω τι μου ζητήθηκε για να εχει έναν μπούσουλα οποιος μπλέξει

αλλαγή θερμοστάτη,τάπα ψυγείου,4 μπουζί,παραφλού = 130 ευρω
άνοιγμα κλείσιμο μοτέρ χωρίς φλάντζα = 300 ευρώ

Γιατί χωρίς φλάντζα; Δεν την είχε κάψει τελικά;

Ποντιος χρηστος

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιουλίου 19, 2023, 09:40:42 ΜΜΝαι θα συμφωνήσω και εγώ για στείλε έναν σύνδεσμο ρε συ Χρήστο Ποντιε να βοηθήσεις και ε

εχει ο δαβανοπουλος ποιο συνδεσμο?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

nickgeo11

Εννοώ άνοιγμα κλείσιμο 300€ χωρίς να υπολογίζω το κόστος αγοράς της φλάντζας μιας κ δεν έχει βρεθεί ακόμα

Στον δαβανοπουλο πήρα πριν 15 μέρες περίπου, το παλικάρι που μίλησα μου είπε ότι δεν υπάρχει πλέον αυτός ο κωδικός

JEPE

ΦΛΑΝΤΖΑ
21 0569 6217

 https://g.co/kgs/7
xgU8J
Αν θες κάνε μια ερώτηση εδω   αλλά θα χρειαστεί δείγμα!! Gemoflan  λέγεται είναι αθηνα!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


nickgeo11

Παράθεση από: JEPE στις Ιουλίου 21, 2023, 08:35:29 ΜΜΦΛΑΝΤΖΑ
21 0569 6217

 https://g.co/kgs/7
xgU8J
Αν θες κάνε μια ερώτηση εδω   αλλά θα χρειαστεί δείγμα!! Gemoflan  λέγεται είναι αθηνα!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


σε ευχαριστώ πολύ Δευτέρα πρωί εννοείται θα τους καλέσω!!!