Πρόβλημα με carbs...

Ξεκίνησε από m@ster k@frer, Φεβρουαρίου 11, 2016, 02:12:13 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jah

Απλά πρόσεξε από τι μοντέλο θα είναι η τετράδα που θα πάρεις. Έχουν κάποιες μικροδιαφορές ανάλογα την χρονολογία. Κάνε μια ταυτοποίηση για την χρονιά της μηχανής και ξεκίνα να βλέπεις με το part manual σιγά σιγά. Ότι χρειαστείς υπάρχει μέσα στο forum. Για απορίες φυσικά και είμαστε εδώ και αν μπορούμε βοηθάμε.

m@ster k@frer

Η μηχανη ειναι του 92-93, τωρα δε ξερω ο προηγουμενος τι ειχε κανει κ αν ειχε αλλαξει κατι παντως θα προτιμουσα να κινηθω εκει

m@ster k@frer

Καλησπέρα και παλι παιδιά,

Επανέρχομαι εδω για να μην ανοίγω καινούριο θέμα.

Ο μηχανάκι βγήκε προχθές απο το συνεργειο, αφου βρέθηκε ένα καρμπυρατερ απο αθηνα και κάναμε μια εγχείρηση μαζι με εξαρτήματα απο το παλιό.
Κάπου εδω ξεκινάει το πανηγύρι.
Πήραμε μπρος κανονικα, ο μηχανικός το έβγαλε βόλτα χωρίς να δει καποιο προβλημα, έπειτα πήρε κ εμένα δικαβαλο κάναμε άλλη μια βόλτα, άναψε, έσβησε το μηχανάκι, άνοιγε πολυ καλα, χώρις κομπιασματα, κρατούσε ρελαντι ολα κομπλε.
Μετα απο κανα 10' το βάζω μπρος φεύγω, το φέρνω σπιτι
Μετα απο 2 ωριτσες το βάζω παλι μπρος με την πρωτη πήρε κ το κατέβαζω στο γκαράζ.

Την επόμενη μερα το βράδυ που πήγα να το βάλω πήρε με την πρωτη, μετα απο λίγα δευτερολεπτα έσβησε και έκτοτε μουγγα.

Δίνει μίζα αλλα κανει να γυρίσει το μοτέρ κ δε γυρνάει.
Πέταξε φλόγες κανα 2 φορες (ίσως το μπουκωσουν εγω τι να πω) αλλα παλι τιποτις.
Επόμενη μερα, έδωσα ρεύμα με καλώδια, μίζα κανονικα, η εξατμίση σκασιμο, έκανε ένα μπουπ μπουπ να πάρει αλλα δεεεεεν.

Ρίχτε κανα φως στον νέο ρε παιδιά.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει:
τσοκ, βενζίνη εχει (λίγη, αλλα εχει), δοκίμασα προληπτικά ρεζερβα μπας και, δοκίμασα ρεύμα απο το αυτοκίνητο, δοκίμασα σκάστο αλλα με λίγη φορα γιατι ήμουν μόνος κ δε μπόρεσα να το βγάλω απο το υπόγειο, τα μπουζι ειναι ολοκαινουρια, ούτε 10km δεν έχουν πανω.

Τι λέτε;; Το πεταω στη θάλασσα και παιρνω παπακι;;

itom32

Ρήξε μια ματιά εδώ: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=4964.0
Kαι προσπάθησε να ακολουθήσης τον οδηγό του troubleshooting.