Cb 400 Μάζεμα!!

Ξεκίνησε από Tountas, Οκτωβρίου 08, 2012, 02:33:37 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Tountas

Καλησπέρα παιδιά!

Λοιπόν να μπούμε στο θέμα . αγόρασα ένα  Cb 400 Sf 96' πριν  ένα  δύμηνο.
άλλαξα μια βαλβιδούλα (15ε) μέσα στην πρώτη βδομάδα σταμάτισε να δουλέυει το κοντέρ (40ε) το έφτιξα.
Τώρα μ εβγάλε πρόβλημα πάλι θέλει καρβουνάκια!! 100ε μ λενε στο συνεργείο που το αγόρασα....αποφασίζω να το πάω να το κοιτάξει μάστορας αλλού γτ πήρα χαμπάρι ότι πιάστηκα πολύ κοροιδω με την αγορά της μηχανής γενίκα αλλά δεν πειράζει η πρώτη μου είναι μαθαίνουμε.εν τέλη το πάω σε άλλο μάστορα αξιόπιστο χρόνια γνωστός του συχωρεμένου του πατέρα μου.. μου λέει καρβουνακια-ρύθμιση καρμ κανα 200ε. και θες και αμορτισερ πίσω ΤΩΡΑ!!! μ λεει να τα φτιάξουμε 150ε και αν γίνει δουλειά αλλιώς καινούργια! σώστε με την πηρα πριν δυο μήνες απο μαγαζί 2000ε με την προυποθεση θα κανω τα σερβις του εκει και δεν θα  μ βγαλει τπτ.ελα ντε που θελω να κοψω καθε επαφη με το συγκεκριμενο μαγαζί...τα φωτα σας και τις γνωμες σας...ευχαριστω!

itom32

Αν πιανουν τα χερια σου και σε αρεσει η DIY κατάσταση:
Για service πισω αναρτησης:
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3549.0
Για αλλαγμα καρβουνακιων μιζας εδω:
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2739.msg34329#msg34329
Y.Γ:
Τωρα ειδα οτι στα καρβουνακια χαθηκαν οι φωτο.Που 'σαι Αντώνηηηηηη!!!

JAS

βαλε χερι..... ολες οι γυναικες το θελουν! αν φορας τα μαμα αμορτισερ και πιανουν τα χερια σου με 10ευρο καθαρισες!!!

Tountas

παιδια το σκέφτηκα να βάλω τα χεράκια μου...αλλά μετά θα λέω ''έβγαλα τα ματάκια μου'' .
ειναι η πρωτη μου μηχανή και η επαφή μου μαζί της είναι 2μηνών....δεν πας κατεθυείαν στα βαριά! έτσι δεν είναι;
ναι μαμα ειναι τα αμορτισερ..και μολις πρόσεξα ότι στάζουν λάδια :///

Tountas

οσο για τα καρβουνάκια για να φτάσω στην μίζα δεν πρέπει να βγάζω τα καρμπ ??

JAS

Παράθεση από: Tountas στις Οκτωβρίου 09, 2012, 07:47:03 ΜΜ
ναι μαμα ειναι τα αμορτισερ..και μολις πρόσεξα ότι στάζουν λάδια :///

δεν ειναι τιποτα..... μπορεις να τα επισκευασεις μονος σου αρκει να μη φοβασε να λερωθεις.... αν εισαι αθηνα μπορω να σε βοηθησω

Tountas

Jas nomizw sou esteila inbox... apla epeidh den moy to bgazei sta outbox den eimai kai sigoyros oti phge.