Κάγκελα κινητήρα

Ξεκίνησε από panosp25, Σεπτεμβρίου 14, 2018, 09:30:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποντιος χρηστος

Σήματα σου δυνατά και καθαρά . Η δουλειά προχωράει . Δεν θα χρειαστεί βοήθεια τεμετερον ευχαριστο.  ;)
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Χρήστο βγάλε και φωτογραφίες από κάθε στάδιο της δουλειάς και ανέβασε τες στο τέλος

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


wolfi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Φεβρουαρίου 22, 2019, 06:56:31 ΜΜ
Έχουμε κανένα νέο από την πορεία της κατασκευής Χρήστο ?? Μήπως θέλεις κάτι ? Καμία βοήθεια ?

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τώρα εσύ γιατί καίγεσαι τόσο πολύ για τα κάγκελα;;;;;


Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Φεβρουαρίου 20, 2019, 03:35:01 ΜΜ
Eνας εσυ και ένας γουολφι άσε της μηχανές εκεί καλά κάθονται και άσε Τία ημέρες της ζεστές .  Έχεις τόσα χιλιόμετρα που ακόμα έφτασες σε σημείο να κανείς ξανά και ξανά ρύθμιση καρμπ. Κάνε κανένα χιλιόμετρο και άσε τα φακιρικα σου

Τα πράγματα τα είπε ξεκάθαρα ο ανθωπας.......
Στο τακο το έχεις τι φοβάσαι να μήν σε πέσει από εκεί πού κάθεται;;;;;

TEOS CB SF


Ντο λες βρε παλαλο λυκουδ ?? Ντο λες ? Αφού εξερτς σα βόλτας που εφταγω , ζουλιετε και τσαταλουτε η στράτα . Ντο θελτς να ρουζω αφκα και να χαλαετε το μοτορι μου ??

Στάλθηκε από το Tapatalk


Ποντιος χρηστος

Αν βιαζόμαστε θα πρέπει να το κάνω τελειως στο. Χέρι το οποίο θέλει αρκετό κόπο μέχρι στιγμής . Να το φτιάξω το ένα ζευγάρι με γωνιές οξυγόνου !; Η να το παω στον αργυρή να το δει . Φωτογραφίες δεν ξέρω πως να στέλνω εδώ μέσα θα σταλούν όμως μην με στρεσαρετε.🇬🇷.εχουμε χρόνο θα τα δείξω μια και έξω . Θα κάνω όμως μια ερώτηση εάν το κατασκευασω τελειως δια χειρός με ενοχλεί γιατί θα χρειαστεί χρόνος αρκετός . Την επόμενη εβδομάδα θα σας ενημερώσω για το πρώτο στάδιο .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Χρήστο χαλαρά μην αγχώνεσαι αγορίνα .. βιασύνη δεν υπάρχει ούτως άλλως 19 χρόνια που το έχω το σιμπιδιο δεν έχει κάγκελα .. από εμένα έχεις περιθώριο όσο θες αρκεί να μην αγχώνεσαι κ δεν βγουν φτυστα ... Απλά είχες ξεκινήσει πολύ δυναμικά και πήρα το θάρρος να ρωτήσω πως πάει η κατασκευή !!!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

ʼψογη θα την δεις στο προσεχές .....
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Alex400

Χρήστο, στον ελεύθερο χρόνο εντάξει ; Όποτε γίνουν .  Το καλό πράμα αργεί . ΟΛΟΙ το ξέρουν. Καλή δύναμη.       

JEPE

Χρηστάρα κανένας δεν βιάζεται!!καλό κουράγιο στην κατασκευή σου!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


TEOS CB SF

Ρε Χρηστάρα τι γίνεται ?? Προχωράει η κατασκευή ??? Όχι τίποτα αλλά βάφω τα κάγκελα στο σπίτι τώρα και το θυμήθηκα ... Στείλε καμία φωτογραφία να δούμε να χαρούμε λίγο κ εμείς που τα περιμένουμε πως και πως ...

Ποντιος χρηστος

Φωτό θα βάλω ηρεμία . Τία μαζεύω να έχω να δείτε . Πήγα σε έναν ο οποίος έχει καλούπια μεγάλος τεχνίτης απλά δεν έχει κουρμπα τέτοια . Φτιάχνω με λεπτομέρεια διότι θέλει λεπτομέρεια αυτό όλο να το κάνω διότι θέλω να γίνει ακριβώς ίδιο το είχα ξανά πει στον κρεμάστε τα ψηλά .επισης έχω ατόφιο την μια πλευρά θα χρειαστεί να κάνω κ την άλλη η οποία δεν την έχω με βάση αυτήν την οποία έχω και είναι αντίθετη .& το δέσιμο ντεφάκτο θα φταγα σε μιτρα οξιγονου. Συμπέρασμα :80% θα γίνει στο χέρι . Και θα σας το δείξω και σε φωτό και από κοντά και θα πείτε μετά ότι νιώθετε εσείς . Και μετά θα με πείτε ποσά άτομα θέλουν για να κάνω την τιμή της αγάπης μας μηδαμινή πάνω από όλα go4 it . Διότι κάθε μέρα βλέπω ανθρώπους πραγματικά εδώ μέσα και όχι έξω που ζουνε με αυτό το cb. Η Ελλάδα είναι μια . Αν δεν με βιάζεις ξάδερφε θα κάνω αριστούργημα θυμίσου . Θα βάλω μετά και πλαστικά να αγκαλιάζει την σωλήνα κάγκελο και θα γράφει εκεί go4 it.29/3/19.γραφω και κάτω 7 σε παίρνει μην το ζορίζεις .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Καλησπέρα επανέρχομαι στο θέμα διότι εγώ και ελάχιστοι ακόμη γνωρίζουμε ότι η παραπάνω κατασκευή ναυάγησε .. Ποτέ δεν είδαμε αυτά τα κάγκελα "τα φτηστα " ,,Δεν λέω σεβαστή η προσπάθεια του καθενός μας αλλά φίλε Ποντιε καλά είναι να το έγραφες και εδώ μπας και βρεθεί καμία άλλη λύση .. Χωρίς παρεξήγηση αλλά έριξες "μαύρη πέτρα " ..
Υ.Γ είδα το νέο ποστ με τα κάγκελα για τα σαμάρια και το θυμήθηκα τώρα,, αλλά εδώ και καιρό ήθελα να το γράψω το παραπάνω σχόλιο ..

panosp25

Και μιας και μπλέξαμε πάλι τα κάγκελα, να σημειώσω πως το κουρμπάρισμα στα κάγκελα για τα σαμάρια έγινε με χειροποίητο κουρμπαδόρο.
Εξετάζω λοιπόν το ενδεχόμενο κατασκευής υδραυλικού κουρμπαδόρου για μεγαλύτερη διάμετρο. Θα το δούμε. Αν κάνω κάτι θα ενημερώσω γιατί έχω και πολλά project ανοιχτά...

Ποντιος χρηστος

Καλημέρα καλά τα λες αλλά η κουρμπα μόνο με γωνιές οξυγόνου γινονται. Και τα συγκεκριμένα  έγιναν με κουρμπαδορο ηλεκτρικό αυτόματο . Τεο.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

TEOS CB SF

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Δεκεμβρίου 12, 2019, 09:14:03 ΠΜ
Καλημέρα καλά τα λες αλλά η κουρμπα μόνο με γωνιές οξυγόνου γινονται. Και τα συγκεκριμένα  έγιναν με κουρμπαδορο ηλεκτρικό αυτόματο . Τεο.
καλημέρα Χρήστο .. καλά αναρωτιέμαι την απάντηση #70# στο συγκεκριμένο ποστ την έγραψες εσύ ή κάποιος άλλος διότι εκεί είχαμε μείνει ,,,,,, τουλάχιστον από ενημέρωση .
Παράκληση κάποια στιγμή διάβασε τις απαιτήσεις σου στα ερωτήματα μου στο συγκεκριμένο ποστ για τα κάγκελα προστασίας κινητήρα ..
Κατανοητή και σεβαστή η προσπάθεια σου για την κατασκευή ,, εξάλλου εάν ήταν εύκολη θα την έκανα και εγώ..