Αναβάθμηση φρένων PB1/version R αντάπτορας για τοποθέτηση 4πιστονων nissin

Ξεκίνησε από wolfi, Φεβρουαρίου 09, 2014, 01:45:49 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Όπως αναφέρει ο τίτλος μετα απο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο και με πολυ (αντε ρε Γιωργο αντε ρε Γιωργο κανε το post ) ειμαι σε θεση να πω πως ΝΑΙ ο ανταπτορας  για τις μπότες με διπιστονες  δαγκάνες ειναι σχεδόν έτοιμες  :o :o :o

Να εξηγήσω οτι

1)Δεν θέλω να αρκεστώ μόνον σε σωληνάκια υψηλής (θα μπουνε και αυτα μαζι με τις 4πιστονες )
2)Οχι πως αυτες που φοράω τωρα πάνω δεν ειναι καλες ίσα-ίσα μια χαρα ειναι
3)Σε θεμα ασφαλειας ΔΕΝ εχω θεμα γτ το έργο αυτο το εχω ξανακάνει και στο κουτι μου εγω και το ατομο που με βοηθα ΣΑΝ επάγγελμα.(και αν δεν εχει βγάλει ανταπτορες για τουτου κροτίδες -μοτορια κροτίδες >:D >:D)
4)Στο θεμα  επιλογή υλικού για αντοχή ΞΕΡΩ τι πρέπει να μπει γιατί ειναι η δουλεια μου  ;)

Εδω ο ανταπτορας ο δοκιμαστικός Μετα θα βρει ο κανονικός ;D ;D ;D


           

itom32


wolfi

Και μια απο την πρώτη δοκιμή πάνω στο μοτορι   ;D ;D ;D



Γιαννο ετοίμασε μου την μπότα για τον τελικό ανταπτορα γτ με αυτο μέσες άκρες είμαστε στα κέντρα αλλα δεν ειναι ο τελικός αντε και απο μενα οτι θες μεχρι και DIY συγχρονισμο τετράδας αν θες   ;) O0 O0   

itom32

Καλά μη λες μεγάλη κουβέντα,γιατί περα απο ρυθμιση καρμπ,χρειαζόμουν κατι ανεβάσματα με παλάγκο για να αλλάξω τον παλιοορθοστάτη με τον μαμα.Αλλά καθε πράμα στον καιρό του.Tην δεξιά θες ή την αριστερή;Η και τις δύο;;


Harlock

Παράθεση από: wolfi στις Ιανουαρίου 14, 2020, 09:43:43 ΠΜ
Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 13, 2020, 10:54:12 ΜΜ
Και τώρα που το θυμήθηκα λύκε ,, κάτι ανάλογα υποπιεσομετρα είχες αρχίσει κάποτε και εσύ και ο ammo να τα κατασκευάζεται ...
Τι απέγιναν αυτές οι κατασκευές ???
Του ammo δοκιμαστικαν στο δικό μου κάποια στιγμή ...
Τα δικά σου τα άφησες?? Σαν τα κάγκελα προστασίας κινητήρα γνωστού συντροχου .....

Ζουν και βασιλεύουν σε μία άκρη στην αποθήκη.....
Όπως καί αυτό
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=4925.msg45109#msg45109

Ελααα ρε λύκε, αυτο με ενδιαφέρει, δεν λες να το προχωρησεις;  ::)

wolfi