Μικρό χοντρό προβλήματα !!!!!

Ξεκίνησε από Sotoros, Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:11:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Sotoros

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 06, 2020, 05:42:59 ΜΜ
Μεγαλη πατατια...δεν ξερω αν υπαρχει καποιο χημικο,για να καθαρισουν οι δισκοπλακες.Θυμαμαι πως παλαιοτερα που δουλευα σε κατασκευη ματαλλικων επιπλων,τα οποια τα βαφαμε με ηλεκτροστατικη ο μονος τροπος για απαλλαγη απο χρωμα ηταν με αμμοβολη.Αλλα εδω μπορει να γινει ζημια _στην δισκοπλακα.Δεν ξερω τι να πω.Απορω μονο!!!!Προσεχε μη φας σουπα.Δεν εχεις φρενα τωρα.
Ναι το ξέρω μεγάλη πατάτα από μένα άλλοα βλέπεις ήθελε 5φορες πάνω η τιμή να κάτσει να τις μωνωσει κτλ τώρα έτσι και αλλιώς την λύνω πάλι αφού δουλεύει μια χαρά το μοτέρ της να βάψω σκελετό να κάνω βούρτσα το πίσω ψαλίδι κτλ γενικά ένα μάζεμα από την αρχή


Sent from my iPhone using Tapatalk

panosp25

Δυστυχώς δεν ειναι μόνο η πλακα που έρχεται σε επαφή με τα τακάκια, αλλα και τα πριτσίνια που καθιστούν τον δίσκο του cb αυτο που λεμε ημιπλευστο. Σαν χημικο ισως εκανε δουλειά καποιο διαβρωτικο χρωμάτων.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sotoros

Από την άλλη εβδομάδα πάει και όλο το κουστούμακι για βάψιμο και προχωράμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 06, 2020, 06:04:29 ΜΜ
Δυστυχώς δεν ειναι μόνο η πλακα που έρχεται σε επαφή με τα τακάκια, αλλα και τα πριτσίνια που καθιστούν τον δίσκο του cb αυτο που λεμε ημιπλευστο. Σαν χημικο ισως εκανε δουλειά καποιο διαβρωτικο χρωμάτων.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν δω και δεν φεύγει θα τις αλλάξω με μαργαρίτες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Harlock

Αδερφέ ψάξε καλύτερα κανα car.gr να βρεις κανα σετ μπρος-πίσω μεταχειρισμενες δισκοπλακες. Δεν ειναι να παίζεις με τα φρένα.

TEOS CB SF

Πάτα φρένα αν δεις ότι φεύγει δεν θα έχεις θέμα .. μετά άλλαξε και τακάκια και θα είσαι ο.κ .. το βλέπω πολύ δύσκολο να μείνει εκεί χρώμα να μην πω απίθανο ..

wolfi

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 06, 2020, 06:04:29 ΜΜ
Δυστυχώς δεν ειναι μόνο η πλακα .......
τα πριτσίνια που καθιστούν τον δίσκο του cb αυτο που λεμε ημιπλευστο.


Τεό για ξαναδιάβασε τι λέει

wolfi

Πρέπει τα πιρτσινια να μπορούν να κάνουν την δουλειά τούς χωρίς συνωστισμό από άλλα πράγματα

TEOS CB SF

Το διάβασα .. σίγουρα εκεί δεν πρέπει να έχει μπογιά εκτιμώ κυρίως για λόγους διαστολής .. αλλά δεν θα έχει θέμα .

Sotoros


Sotoros

Εδώ είναι μετά από βόλτα που την έκανα


Sent from my iPhone using Tapatalk

TEOS CB SF

Λοιπόν πέραν του χρώματος το οποίο βλέπω ότι έφυγε σε μεγάλο βαθμό .. βλέπω ότι είναι τοποθετημένοι ανάποδα οι δισκοπλακες , δηλαδή αυτή που έπρεπε να είναι δεξιά είναι αριστερά και το αντίθετο ..

Sotoros

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Μάρτιος 06, 2020, 09:50:00 ΜΜ
Λοιπόν πέραν του χρώματος το οποίο βλέπω ότι έφυγε σε μεγάλο βαθμό .. βλέπω ότι είναι τοποθετημένοι ανάποδα οι δισκοπλακες , δηλαδή αυτή που έπρεπε να είναι δεξιά είναι αριστερά και το αντίθετο ..
Που το πρόσεξες ρε φίλε ;;;;τόσες μέρες τις κοιτάω και κάτι δεν μου πήγαινε καλα αλλά το άφηνα έτσι γιατί όλο και κάτι άλλο έφτιαχνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Τι μάτι έχεις ρε φίλε !!!!!!χαχαχαχαχ
Υπάρχει πρόβλημα που τις έβαλα έτσι ;;;εννοείται θα τις  αλλάξω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

παμε για επισκευή έχω παραγγείλει τις τσιμούχες


Sent from my iPhone using Tapatalk