Μικρό χοντρό προβλήματα !!!!!

Ξεκίνησε από Sotoros, Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:11:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 22, 2020, 02:28:17 ΜΜ
Το πέρασες διαβρωτικό και μετα το κανεις αμμοβολη; Δεν γνωρίζω, απλά ρωτάω αν ειναι η διαδικασία αυτη.

Αν θες να ξεμπερδευεις εύκολα και γρήγορα τότε το πλακωνεις στο διαβρωτικό καί "χαϊδεύεις" τα δύσκολα με γυαλοχαρτο- συρματοβουρτσα.
ΟΟΟΟΟΟΤΑΝ είναι ηλεκτροστατική επειδή είναι ποιο σκληρή καί με αμμοβολή της Που@@@ας θα λαλησεις στο χτύπημα

Sotoros

Αυτό που έκανα ήταν να περάσω δυο τρία χέρια διαβρωτικό να φύγει όλο το χρωμα μόνο του χωρίς να με ζορίσει και μετά αμμοβολη σε σημεία που δεν έφευγε το χρωμα και σε ότι σκουριά υπήρχε να φύγει και αυτή το αποτέλεσμα φοβερό και μετά άσταρι και μετά χρωμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

ammo77

Πολύ ωραία δουλειά,
Εμένα βέβαια δεν μ' αρέσει το διαβρωτικό γιατί μου φαίνεται πως ποτίζει το μέταλο και σου φουσκώνει το χρώμα, θέλει πολύ καλό πλύσιμο μετά να φύγει ότι έχει μείνει από λαδίλα!!!
Ελπίζω να μην έχεις κάτι τέτοιο.
Καλή συνέχεια!

TEOS CB SF

Καλή συνέχεια στην δουλειά που έχεις ξεκινήσει ,, θα ήταν πολύ ωραίο στο τέλος να έβαζες όλες τις φωτογραφίες με την ανάλογη σειρά εργασιών ,,
Αναμένουμε τα επόμενα στάδια της ανακατασκευής σου.
Καλή δύναμη

Sotoros

Το αποτέλεσμα της δουλειάς νομίζω με δικαίωσε και βγήκε καλητερο αποτι περίμενα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεται και πιστεύω να βάλω κάποια στιγμή σε μια σειρά τις φωτο και να τις ανεβάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Harlock


panosp25

Δεν ξέρω τι περίμενες αλλα αυτο που φαίνεται ειναι πολυ καλό!

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


wolfi

Παράθεση από: Sotoros στις Μάρτιος 23, 2020, 05:23:07 ΜΜ
Το αποτέλεσμα της δουλειάς νομίζω με δικαίωσε και βγήκε καλητερο αποτι περίμενα

Πααααρα πολύ καλό. Μπράβο σου
Να ρωτήσω κάτι πού έχω απορία.
Το χρώμα είναι κάποιο "ειδικό - σκληρό" για να αντέξει στο σασί;;;
Δλδ μην πάει να ακουμπήσει κάτι σκληρό και χαρακωθει εύκολα σε σχέση με την ηλεκτροστατική.

Sotoros

Παράθεση από: wolfi στις Μάρτιος 23, 2020, 10:44:08 ΜΜ
Παράθεση από: Sotoros στις Μάρτιος 23, 2020, 05:23:07 ΜΜ
Το αποτέλεσμα της δουλειάς νομίζω με δικαίωσε και βγήκε καλητερο αποτι περίμενα

Πααααρα πολύ καλό. Μπράβο σου
Να ρωτήσω κάτι πού έχω απορία.
Το χρώμα είναι κάποιο "ειδικό - σκληρό" για να αντέξει στο σασί;;;
Δλδ μην πάει να ακουμπήσει κάτι σκληρό και χαρακωθει εύκολα σε σχέση με την ηλεκτροστατική.
Ευχαριστώ πολύ
Όσο για το χρωμα πιστεύω το οτιδήποτε και να βάλεις εκτός ηλεκτροστατική πάντα θα υπάρχει ο φόβος γρατζουνιάς ξεφτίσματος κτλ
Θα δείξει ο καιρός πάντως
Το συγκεκριμένο μου το δώσανε και καλα ότι κάνει για ζάντες κτλ σε επιφάνειες που είναι ευάλωτες


Sent from my iPhone using Tapatalk

wolfi

Δεν το έχω στο θέμα χρώμα αλλά έχω ακούσει- διαβάσει για κάτι χρώματα βιομηχανικού τύπου ( κάπως έτσι τέλος πάντων) πού είναι ποιο σκληρά.

Sotoros

Παράθεση από: wolfi στις Μάρτιος 24, 2020, 01:31:04 ΜΜ
Δεν το έχω στο θέμα χρώμα αλλά έχω ακούσει- διαβάσει για κάτι χρώματα βιομηχανικού τύπου ( κάπως έτσι τέλος πάντων) πού είναι ποιο σκληρά.
Κάτι τέτοιο μου είπε ότι μου έδωσε άσε να δούμε η πορεία θα δείξει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sotoros

Τώρα παιδιά ερώτηση
Με τον κινητήρα πως τον βάφουμε ;;;;;;τι κάνουμε ;;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

wolfi


Sotoros