Λεπτομέρεις ανακατασκευής

Ξεκίνησε από panosp25, Απριλίου 28, 2018, 05:23:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Σήμερα το πρωί έφτασε η μεγάλη στιγμή να καθαρίσω το μοτέρ για να το φορέσω στο σκελετό του.
Για να προτατέψω το καλώδιο της νεκράς και της πίεσης λαδιού πήγα να το βγάλω.
Του λαδιού το είχα βγάλει, της νεκράς δεν χρειάστηκε. Αποφάσισε να βγει μαζί με τον ακροδέκτη του αισθητήρα.  ;D
Ο αισθητήρας πήρε σύνταξη!!!  8)

itom32

Πάνο όταν λες βγείκε μόνο του δηλ.χαλασαν τα πάσα του;; Θα χρειαστεί helicoil;;Οχ και ο αισθήτηρας αυτός αν θυμάμαι είναι σχετικά ακριβός. :-[

panosp25

Όχι Γιάννη τα πάσα είναι καλά. Ευτυχώς δηλαδή γιατί τότε θα είχα θέμα και με το μοτέρ. Απλά έσπασε ο ακροδέκτης του. Αν δεν βρώ κάτι μεταχειρισμένο μπορεί απλά να διορθώσω τον ακροδέκτη.

itom32

Ο δικός μου έσπασε έτσι και χωρις πολλα τον άλλαξα.Δεν το έψαξα αν ξανα κολλιόταν. Απλά αν πάρεις καινούριο οem αισθητήρα να προσέξεις να πάρεις  βιδωτό.Γιατί υπάρχει και καρφωτός oem.

panosp25

Παράθεση από: itom32 στις Σεπτεμβρίου 02, 2018, 10:22:28 ΜΜ
Ο δικός μου έσπασε έτσι και χωρις πολλα τον άλλαξα.Δεν το έψαξα αν ξανα κολλιόταν. Απλά αν πάρεις καινούριο οem αισθητήρα να προσέξεις να πάρεις  βιδωτό.Γιατί υπάρχει και καρφωτός oem.

Αυτό δεν το φανταζόμουν καν. Ευχαριστώ για την πληροφορία!!! ;)

itom32

Μη μπέρδεψα μόνο εσένα ή καποιον που μπορεί να δει το ποστ.Ο αισθητήρας είναι βιδωτός με πάσα και στους δύο oem αιθητήρες.Ο ακροδέκτης που βισματώνει και κάνει επαφή το καλώδιο στον ενα ειναι βιδωτό,στον έταιρο καρφωτό.Αλλά νομίζω κατάλαβες απο πριν άσχετα με την διευκρίνηση.

panosp25

Για να μην καρφωθώ θα πώ οτι κατάλαβα! χαχαχα
πράγματι τώρα που το διευκρίνησες το εντόπισα...
βιδωτός:


και καρφωτός:

itom32

Μ'αρέσεις...μια εικόνα χίλιες λέξεις !!!!

ammo77

Που να δεις και κανένα βίντεο, πσσσσσσ! >:D >:D

panosp25

Σήμερα δεν έχει λεπτομέρεια. Σήμερα έγινε ένα από τα μεγαλύτερα βήματα!

Alex400

ΟΚ το PRC ετοιμάζεται .... αν δεν μου δείξεις δυναμομέτρηση  κάτω από 68 άλογα εγώ δεν πάω βόλτα μαζί σου !!!! Με το καλό να το τελειώσεις σύντομα.  ;D ;D ;D

panosp25

Φίλε μου τα μεταξωτά βρακιά.....και τα 68 άλογα θέλουν....
53 θα παραμείνει μή φοβάσαι!  O0 >:D O0

Razgriz

Έκανα save την εικόνα γιατι μου άρεσε το πόσο καθαρό και καινούργιο φαίνεται! Με το καλό να ''λερωθεί'' λοιπόν και καλούς δρόμους!

panosp25

Παράθεση από: Razgriz στις Σεπτεμβρίου 03, 2018, 10:56:14 ΜΜ
Έκανα save την εικόνα γιατι μου άρεσε το πόσο καθαρό και καινούργιο φαίνεται! Με το καλό να ''λερωθεί'' λοιπόν και καλούς δρόμους!

Ευχαριστώ!
Ναξέρεις όμως οτι η πετσετούλα με τα λουλουδάκια είναι trademark!!!  ;D ;D ;D ;D

panosp25