Λεπτομέρεις ανακατασκευής

Ξεκίνησε από panosp25, Απριλίου 28, 2018, 05:23:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

giwrgos96

Παράθεση από: panosp25 στις Οκτωβρίου 13, 2019, 07:47:16 ΜΜ
Ναι. Το καπάκι του μοτέρ κατά την ανακατασκευή βάφτηκε ματ.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ ωραίο!που το εβαψες?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panosp25

Το έβαψε ο φανοποιός που έβαψε και το υπόλοιπο κοστούμι. Καλό σπρέι μαύρο σατινε.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


george.s

ωραια δουλεια  :)


μια μικρη ενσταση για τα μικροπραγματα απο το alli express γιατι η ποιοτητα τους συνηθως ειναι κατα πολυ υποδιεστερη απο γνησια ανταλακτικα
εχεις δει φθορα,σκουρια η δυσλειτουργεια πουθενα ?

panosp25

Ένσταση δεκτή!
Απο Aliexpress εχω παραγγείλει: λάμπες- λαμπάκια, φισες, βιδάκια κοσμητικά, ρουμπίνετο, θερμομετράκι, βάσεις για κινητό, αυτά από ότι θυμάμαι. (Αν είδες κατι αλλο θύμησε το μου).
Η άποψη μου για τα κινέζικα είναι γνωστή. Μπορείς να βρεις καλα πράγματα μπορεί και μαϊμούδες.
Λαμπάκια, λάμπες κλπ απο όπου και να πάρεις πλέον κινέζικα είναι. Ένα λαμπάκι ήδη κάηκε.
Φισες κλπ προς το παρόν καλά.
Θερμομετράκι άψογο.
Ρουμπίνετο καλό αλλά αν γυρίσεις ρεζέρβα μπορεί να σε αφήσει στα 5 χλμ γιατι καπου βουλώνει η παροχή της ρεζέρβας.
Τωρα σαν συμβουλή εχω να σου πω, οτι εχει να κανει με τσιμουχες, αποφυγε τα aftermarket αν δεν ειναι μάρκα. ( Viton, nok κλπ).

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


stam

Αυτό που λες όταν γυρνάς ρεζέρβα στο κινέζικο ρουμπινέτο είναι απελπισία. Δεν κατεβάζει με τίποτα

giannis_t

Για το κινέζικο ρουμπινέτο επειδή είμαι και εγώ χρήστης να πω ότι σε εμένα δεν έχει θέμα τροφοδοσίας στη ρεζέρβα, εχω κάνει αρκετά χλμ στη ρεζέρβα χωρίς θέματα. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι άμα μείνω αργεί να ξαναγεμίσει τα λεκανακια. Αλλά όπως συζητήσαμε είναι φυσιολογικό σε όλους αν αργήσεις να το γυρίσεις στη ρεζέρβα (η έχεις για άλλο λόγο άδεια λεκανακια). Επίσης κοντεράκι απαιχτο και οργανάκι θερμοκρασίας ψηφιακό. Οργανάκι αναλογικό άχρηστο οπότε ανεβάζεις γκάζια ανεβάζει θερμοκρασία χαχαχαχα. Επίσης μακριά από τάπα βενζίνης δεν κλείνει καλά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

george.s

Παράθεση από: panosp25 στις Οκτωβρίου 15, 2019, 03:34:10 ΜΜ
Ένσταση δεκτή!
Απο Aliexpress εχω παραγγείλει: λάμπες- λαμπάκια, φισες, βιδάκια κοσμητικά, ρουμπίνετο, θερμομετράκι, βάσεις για κινητό, αυτά από ότι θυμάμαι. (Αν είδες κατι αλλο θύμησε το μου).

συναδελφε εχεις δικιο
με τοση πληροφoρια που εχω παρει αυτο τον μηνα χαθηκα
νομιζα οτι ειχες αλαξει και ντιζες απο το alli

panosp25

Τελικά ναι! και μια ντίζα  γκαζιού. Μόνο την μία έβαλα γιατί η δεύτερη κόλλαγε.

panosp25

Παράθεση από: giannis_t στις Οκτωβρίου 15, 2019, 06:04:29 ΜΜ
Αλλά όπως συζητήσαμε είναι φυσιολογικό σε όλους αν αργήσεις να το γυρίσεις στη ρεζέρβα (η έχεις για άλλο λόγο άδεια λεκανακια).

Μου έχει τύχει δύο φορές να γυρίσω ρεζέρβα με χιλιόμετρα και έπρεπε να κόψω πολύ για να ξαναγεμίσουν. Με το "μαμά" δεν μου το είχε κάνει τόσο έντονα αυτό.
Υ.Γ. Έχω πάρει σετάκι μεβράνες για το OEM αλλά δεν έχω αξιωθεί να το φτιάξω ακόμα, να δώσω μία στον κινέζο.

20170428_114148 by Panos Spinos, on Flickr

panosp25

Ξέρω δεν αρμόζει σε έναν Κίτσο να φοράει κοσμήματα αλλα μου τα ζητάει.
Μισή ντροπή δική μου μιση δική του...


Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Μπράβο Πάνο , το ντρίμελ  προβλέπω να ανάβει .... Αλλά το δικό σου θα είναι καλύτερο από τα έτοιμα .  ;)
   

panosp25

Αδερφέ το ντριμελ είναι για να δουλεύει. Αλλα αφου με ξέρεις πια, θα το εχω φτιάξει μόνος μου!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


JEPE

Πανό αν κατάλαβα φτιάχνεις γράμματα για το τεποζιτο;

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panosp25

Παράθεση από: JEPE στις Νοεμβρίου 10, 2019, 12:46:07 ΜΜ
Πανό αν κατάλαβα φτιάχνεις γράμματα για το τεποζιτο;
Όχι για το ντεπόζιτο. Για τα καπάκια.

JEPE

Παράθεση από: panosp25 στις Νοεμβρίου 10, 2019, 03:24:20 ΜΜ
Παράθεση από: JEPE στις Νοεμβρίου 10, 2019, 12:46:07 ΜΜ
Πανό αν κατάλαβα φτιάχνεις γράμματα για το τεποζιτο;
Όχι για το ντεπόζιτο. Για τα καπάκια.
Είσαι ωραίος!!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk