Ταλαιπωρημένα αλουμίνια - γυάλισμα

Ξεκίνησε από klab, Δεκεμβρίου 22, 2010, 10:47:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: desmond στις Ιανουαρίου 09, 2011, 06:02:27 ΜΜ
Δηλαδή αν αξιωθούμε καμιά φορά και κάνουμε πανελλήνια μάζωξη τι θα γίνει;
Δε θα φύγουμε ποτέ;;
:yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 09, 2011, 06:45:45 ΜΜ
Όταν βρεθούμε μην πάρετε οδική βοήθεια αν χαλάσει κάποια, απλώς πάρτε την παραπέρα από τις άλλες 100-200 μέτρα και θα πάρει μπροστά  ;D
Τι λετε ρε σεις,φανταστειτε καμια εικοσαρια CB να δουλευουν ολα μαζι σε χαλαρη πορεια,μεσα απο κανα χωριο,η σε σταση ρελαντι κι ετσι ,καλα μιλαμε της τατανας θα γινοταν,αλλα ολο φαντασια ειμαι,πανω απο τρεις δεν μας ειδα ακομη :'(

ammo77

ΠαράθεσηΤι λετε ρε σεις,φανταστειτε καμια εικοσαρια CB να δουλευουν ολα μαζι σε χαλαρη πορεια,μεσα απο κανα χωριο,η σε σταση ρελαντι κι ετσι ,καλα μιλαμε της τατανας θα γινοταν,αλλα ολο φαντασια ειμαι,πανω απο τρεις δεν μας ειδα ακομη :'(

Καλά εεεε μας φαντάζομαι να είμαστε καμιά 20αρια  O0 CB και να περνάμε, να περνάμε απο τα χωριουδάκια όπως τότε με το βίντεο των πορτοκαλί R το θυμάσε itom32; :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Πολύ γουστάρω τέτοια φάση!

klab φίλε μου τι να πω καλό κουράγιο βρε, αν και βλέπω πως σγά σιγά δεν θα έχει μείνει και τίποτε αγυάλιστο :yelrotflmao:

point zero

Αντε λοιπον  γιατι να μενουμε στα λογια ? δεν ειναι τιποτα δυσκολο να κανονισουμε και να παμε ....
Σε αλλα  μοτο φορουμ πολυ συχνα κανονιζουν συναντησεις , να κανουμε και εμεις ...
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Σωτηρη η ιδεα για Μετεωρα ισχυει τουλαχιστον για μενα. :grouphug:

ritoras

klab... μας εκανες ζημια βραδιατικα.... μπραβο φοβερο γυαλισμα ... εχω μηνει αφονος !!!!!!!!!!!!!!!
οσο για συναντησεις ...αν κανετε λιγο υπομονη να μαζευτη και ι δικια μου λιγο ειμαι μεσα και εγω οπου κι να γινει συναντηση !!!!!!!!!  ;D ;D

klab

Εεεε να ρωτήσω κάτι, η τάπα τις βενζίνης μήπως είναι αλουμινένια ;  ;D ;D ;D
Το αυτάκι που σηκώνεται για να βάλεις το κλειδί μου μοιάζει για πλαστικό (ξέρει κανείς σίγουρα αν είναι πλαστικό) αλλά το υπόλοιπο είναι μέταλλο, τώρα τι μέταλλο......

point zero

Δεν Γυαλιζει καλα ...ειναι περιεργο κραμα και δεν γυαλιζει καλα ...ειχα κανει και εγω την δικια μου και δεν πετυχε ...την εβαψα παλι ..
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .


freethan

Πολύ καλό! Και πάνω που το σκεφτόμουν για τα Brembo, διαβάζω
ΠαράθεσηBe a bit careful though - it will remove paint. I was just about to soda blast my gold Brembo brake calipers, which look anodized but I found out are actually painted.

Όπως και να'χει γματη πατέντα  :beerchug:

gianis

Παράθεση από: freethan στις Ιανουαρίου 13, 2011, 01:35:17 ΜΜ
Πολύ καλό! Και πάνω που το σκεφτόμουν για τα Brembo, διαβάζω
ΠαράθεσηBe a bit careful though - it will remove paint. I was just about to soda blast my gold Brembo brake calipers, which look anodized but I found out are actually painted.

Όπως και να'χει γματη πατέντα  :beerchug:

somthing else you can use to remove grease and grime is poly urethane foam dust.
It totaly cleans of the grease and grime, and leaves your paint un damaged. Wil work on those brake calipers.
You should be able to get the foam from any surfboard shapper.

Εχει ενα λινκ στο τελος του κειμενου που δειχνει πως να φτιαξετε την πατεντα:  http://www.aircooledtech.com/tools-on-the-cheap/soda_blaster/

klab

Το είχε κάνει παλιότερα ένα παιδί σε άλλο forum και είχε βάλει άμμο από παραλία  :D

freethan

Παράθεση από: gianis στις Ιανουαρίου 13, 2011, 02:11:14 ΜΜ
Παράθεση από: freethan στις Ιανουαρίου 13, 2011, 01:35:17 ΜΜ
Πολύ καλό! Και πάνω που το σκεφτόμουν για τα Brembo, διαβάζω
ΠαράθεσηBe a bit careful though - it will remove paint. I was just about to soda blast my gold Brembo brake calipers, which look anodized but I found out are actually painted.

Όπως και να'χει γματη πατέντα  :beerchug:

somthing else you can use to remove grease and grime is poly urethane foam dust.
It totaly cleans of the grease and grime, and leaves your paint un damaged. Wil work on those brake calipers.
You should be able to get the foam from any surfboard shapper.

Εχει ενα λινκ στο τελος του κειμενου που δειχνει πως να φτιαξετε την πατεντα:  http://www.aircooledtech.com/tools-on-the-cheap/soda_blaster/

Respect, ευχαριστώ

Headmaster


ammo77

Καλή πατέντα ρε παιδιά, λέω να την δοκιμάσω με τον τρόπο που λέει ο klab (αμμοβολή), άλλωστε αέρα στην δουλειά έχω μπόλικο, άμμο απο παραλία έχω μπόλικη, άρα το αποτέλεσμα θα σας ανακοινωθεί ;D
Αν δώ κάτι αξιόλογο θα κάνω κι ένα βιντεάκι, τι αυτοί είναι καλύτεροι >:D >:D!

MIKEGOUD

Ρε Γιώργο... σε τι λούκι μας πέταξες ρε παιδί μου.. Μου φυγαν τα χέρια να τρίβω. Πανόβουρτσα όπως σου είπα δεν έβαλα αλλά κάτι έγινε τελικά. Κι έχω σαπούνι αλουμινίου να τρίβουν 3 γενιές