Πλουσιο μειγμα απο αλλαγη εξατμισης - φιλτρου

Ξεκίνησε από kostasd, Ιουνίου 05, 2021, 11:42:27 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Ελυσες και τις πεταλούδες από τον άξονα τους;

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


kostasd

Παιδια καταρχην ευχαριστω και παλι για την βοηθεια,

panosp25 οχι πεταλουδες δεν πειραξα καθολου! ηξερα οτι κανε τζιζ αρκετα το θεμα!
και Harlock σχετικα με τα γιλτρα υπαρχουν 4 φιλτροχωανες που περναει ο αερας ελευθερα και οχι φιλτροκουτι!

καταλαβαινω οι αλλαγες που εχουν γινει ειναι πολλες και οι παραμετροι αλλαζουν αλλα η φιλισοφια της ρυθμισης δεν αλλαζει και υποκειται σε κανονες!

Απο την αλλη λεω μηπως ειμαι τιποτα ηλιθιος και καει λαδια και δεν μπορω να το παρω χαμπαρι?


panosp25

Δεν κατάλαβα οτι είχες βαλει χωανες. Νομιζω οτι με καυσαναλυση θα μπορέσεις να βρεις ακρη. Η φιλοσοφία φυσικα ειναι ιδια αλλα η παροχή αέρα αλλάζει δραματικά με τετοιες αλλαγες.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kostasd

Εδω εχεις πολλα κιλα δικιο!
Αν μου πεις ενα μαστορα που οταν το μηχανακι το βγαλω απο το συνεργειο θα δουλεει σωστα θα παω και θα τα σκασω με ευχαριστηση!
απο την αλλη δεν θελω ο καθε μαστορας να μαθαινει πανω στο δικο μου μηχανακι. Αυτο το λεω γιατι αν ειναι να πηγαινει ψαχνοντας οπως εγω, το κανω μονος μου και μαθαινω
κιολλας!

ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελω να πω

panosp25

Καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ κιολας. Απλα δεν ειναι το ιδιο να ρυθμιζεις με ενα μπουσουλα, φιλτρο, ζιγκλερ, εργοστασιακες ρυθμίσεις κλπ και αλλο με μεγαλες παρεμβασεις. Το μονο που μπορω να πω ειναι,
Α. Το οτι πριν τοσα χρόνια δεν εκαιγε λαδια δεν σημαίνει οτι τωρα δεν καιει. (Ξεραμενα τσιμουχακια κλπ)
Β. Για να αλλάξει η εικονα, χρωμα, στα μππουζι θελει λειτουργία. Περιπου 50-100 χλμ λενε καποιοι.
Γ. Πειραματισου και καλό κουράγιο!8

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Harlock

Ναι λιγο ενα ενα μας τα λες. Τελος πάντων, αυτο που μπορω να σου πω και ισως σε βοηθησει, οταν πας απο φιλτροκουτι σε φίλτροχοάνη πρεπει να ανεβασεις νούμερο ζιγκλερ στα 115.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk