Μανιτάρια προστασίας κινητηρα

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 28, 2015, 06:58:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Οι λύσεις είναι 2
Η σωληνάκι μπρούντζινο (μπαγα)
Η κρατάτε της m12 και κάνετε ΜΟΝΟ ΤΟ ΠʼΣΟ m10
Τώρα σε ανοξείδωτο να κάνεις πάσο είναι ολίγον "λουτσα"
Πάντος πιο ανώδυνα είναι η μπαγα

ammo77

Ότι λέει  ο Γιάννης παραπάνω!!!
Στοπ στο καργάρισμα, περισσότερη αντοχή στην πτώση!
Σε καλό μας βγαίνει το σωληνάκι, μπορούμε να αυξήσουμε την τρύπα για περισσότερη αντοχή στο σωληνάκι, 12-10=2 mm δια 2 =1mm πάχος του σωλήνα, είναι αρκετά λεπτό, τώρα αν είναι εύκολο να βρεθεί μένει ως έχει αλλιώς βρίσκουμε σωληνάκι με εσωτερική διάμετρο 10mm  και προσαρμόζεται η εξωτερική.
Όλα καλά λοιπόν μην απογοητεύεστε τόσο εύκολα, στις πατέντες πάντα υπάρχουν τα απρόοπτα...  ;D

Alex400

Αγορά νέου υλικού. Επανεκκίνηση της διαδικασίας. Μέσα στην εβδομάδα τα καινούρια θα είναι έτοιμα.


wolfi

Παράθεση από: Alex400 στις Νοεμβρίου 30, 2018, 07:08:31 ΜΜ
Αγορά νέου υλικού. Επανεκκίνηση της διαδικασίας. Μέσα στην εβδομάδα τα καινούρια θα είναι έτοιμα.



ΓΙΑΤΊ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΌΓΟΣ

TEOS CB SF

ʼλεξ εγώ θέλω ένα σετ από τα αρχικά που έκανες με τις m12 θα τα βολεψω ..

ammo77

Όπως προ είπα το μόνο λάθος είναι στις βίδες
Από Μ12
Πάρτε Μ10 και όλα καλά....
Κι εγώ θα πάρω ένα σετ από αυτά με φ12 τρύπα.


Βάλε καμία φώτο να δούμε αποτελέσματα.......  O0

Αααααααα και αν δεν σας πειράζει εγώ δεν θέλω βίδες θα βρω από εδώ. Αν δεν σας πειράζει ξαναλέω!

TEOS CB SF

Και εγώ το ίδιο με τον ammo σχετικά με τις βίδες ( σε περίπτωση που τις έχεις προμηθευτεί ) εαν τις έχεις προμηθευτεί και δεν γίνεται να αλλαχθούν στείλε και τις βίδες .. και μόνο που μπήκες στην διαδικασία να ασχοληθείς για την κατασκευή είναι υπεραρκετό ... Στείλε σε εμάς (ammo και εμένα ) αυτά με τις m12 για να μην πάνε τζάμπα τα έξοδα .. φυσικά με την τιμή που είχες πει .. τα υπόλοιπα άφησε τα σε εμάς 🤔🤗🤗. Σας μόνο μια φωτό να δούμε πως έγιναν ʼλεξ ..

Alex400





Τα πρώτα μανιτάρια εφαρμόστηκαν στη μηχανή του Jepe. Τροποποιήσαμε την τελική πατούρα με ένα φάλτσο ακόμη καθώς δεν θα πάταγε σωστά στους κινητήρες F2N F2R. Ο Jepe έχει ήδη στην κατοχή του τα μανιτάρια της Θεσσαλονίκης. Θα σηκώσει φωτογραφίες το βράδυ με τα μανιτάρια φορεμένα στη μηχανή του. Η τιμή του σετ είναι 20 €.

Alex400

Επίσης για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο πριν ασφαλίσουμε τα  παξιμάδια να βάλουμε μια σταγόνα κόλα για σπειρώματα . [Μην βάλετε περισσότερο για να λύνει αν χρειαστεί]. ;)   
     
 


 








panosp25

Μαζι με τα μανιταρια της μηχανης, θα παρουμε και κανενα μισοκιλο απο τα εικονιζομενα; Αυτο θελεις να πεις; Εγω θελω αν γινεται και κανενα απο αυτα που ζουν τα στρουμφακια αν γινεται.  :P ;D ::)

itom32

Εύγε για την προσπάθεια και τον κόπο σας.Αυτά της πρώτης παρτίδας με τις 12αρες τρύπες εαν θέλετε τα αγοράζω όλα εγώ με ή χωρίς βίδες.

panosp25

Κι εγώ παίρνω από την πρώτη παρτίδα. Και τις βιδες μαζί.

vagkouts

Μπράβο σας για τη δουλειά! Είστε καταπληκτικοί! Αν περισσεύει θα πάρω και εγώ ένα ζευγάρι με βίδες.

Harlock

Ωραίοι, παιζει να πάρουμε και μεις κανα ζευγάρι;  ::)

Antoniss37