Αναζητηση μαμα τελικου για SF μερος ΙΙΙ

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 03, 2011, 06:54:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

++1000%DIY θα δοκιμασω Μητσο αλλα κραταω μικρο καλαθι.Αν κανας αλλος εχει δουλεψει στο θεμα ας ενημερωσει.

snipereps

Γιάννη...μια γρατσουνιτσα είναι...γιατί δν την αφήνεις έτσι ή, επειδή σε νιώθω στο θέμα τις ψειροτητας, μπορείς να βάλεις ένα ωραίο προστατευτικό, σαν αυτά που έχουν τα monster, να την κρύβει και να αποφύγεις και πιθανό κάψιμο του συνεπιβάτη... :-)

souperdooper

Αν σε ενδιαφερει και μπορεις να κανεις υπομονη εγω καποια στιγμη θα αλλαξω εξατμιση. ετσι να βγαζει λιγο μπασο!

δε ξερω αν ειναι αυτο που θες ομως
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

itom32

Παράθεση από: snipereps στις Μαΐου 18, 2011, 07:51:34 ΜΜ
Γιάννη...μια γρατσουνιτσα είναι...γιατί δν την αφήνεις έτσι ή, επειδή σε νιώθω στο θέμα τις ψειροτητας
Bαγγελη την δοκιμη που θα κανω με τα ηλεκτροδια,θα την κανω πανω στο παλιο τελικο αυτο που φορουσε οταν πηρα το R.Ειναι και αυτο αλουμινιου και εκει θα πειραματιστω.Αν δω οτι γινεται δουλεια εχει καλως,αλλιως θα ψαξω να βρω εξατμησα με TIG.

snipereps

Καλή ιδέα και αυτή. Περιμένω τηλ οπότε μπορείς να περάσω. λες να μας βρέξει?

itom32

Μετα την αλουμινοκολα που βρηκε ο Lice13 απο Αγγλια,και αφου εφοδιαστηκα κι εγω,αξιωθηκα να φτιαξω το τελικο.Σημερα ειπα να το τοποθετησω μαζι με το χταποδι.Τελικα ολα πηγαν καλα απο πλευρας εξατμησης,αλλα ειπαμε η ''ρηνουλα'',σαν ζωντανο πραμα που ειναι,παραξενευτηκε απο την αλλαγη.Σου λεει τι πας και μου αλλαζεις??εμενα με ρωτησες??
Τελειωνω την τοποθετηση κα βαζω μπρος να ακουσω ηχο,ολα καλα,μονο που το 400αρι τελικο βγαζει λιγοτερο μπασσο ηχο σε σχεση με το 600αρι του CBR που φορουσα.Σβηνω μαζευω εργαλεια.Και ξανακατεβενω για μια βολτα,να δω αν αλλαξαν και καποιες επιδωσεις.Παταω μιζα αλλα δεν σκαει.Ξανα,παλι τιποτα.Ε λεω κατι θα την επιασε θα την βαλω σκαστη.Ναι καλα...Με τα πολλα αφου κατελλειξα καπου 500 μετρα απο το σπιτι σταματαω και ανοιγω μπουζι.Ηταν τιγκα στην βενζινα,και καλα που ειχα μαζι μου τα παλαιοτερα CR8.Mε το που τα εβαλα πηρε τσακμακι.Νομιζω καποιος μου ειχε αναφερει οτι με τα CR9 θα εχω προβλημα τον χειμωνα με χαμηλες θερμοκρασιες,τελικα ειχε δικαιο.
Τες πα τελος καλο ολα καλα.Να ρηξω και μια φωτο με το τελικο πανω.Απο τοτε που πηρα την ''ρηνουλα''ηθελα να την δω με μαμα τελικο.
Nα σημειωσουμε και για οσους ρωτανε οτι αυτο ειναι το bold on μαμα τελικο οπως και το χταποδι το οποιο φορανε τα version r/version s.


snipereps

Ωραιος ρε Γιάννη! Απο πλευρας αισθητικης εμενα παντως μου φαινετε πολυ πιο ταιριαστο στο μεγεθος!!! μεγεια!  :beerchug: κατα την ανοιξη που θα ρθω σαλο θα βρεθουμε να την ακουσω,να βολεψει να φερω και γω την Τετα εκει να τις αφησουμε στο παρκο να παιξουν  :P χαχαχα

atzimpourdakas

Πολύ ωραίο φαίνεται...να μας πεις όμως αν είδες διαφορά με την παλιά εξάτμιση για να ξέρουμε....
Και αν μπορούσες να μας πει από που πήρες τα μανιτάρια....

itom32

Παράθεση από: atzimpourdakas στις Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:54:32 ΜΜ
Πολύ ωραίο φαίνεται...να μας πεις όμως αν είδες διαφορά με την παλιά εξάτμιση για να ξέρουμε....
Και αν μπορούσες να μας πει από που πήρες τα μανιτάρια....
Bασικα εχασα τον μπασο ηχο ''θηριου'' που ειχα με το τελικο του CBR.Aκουγωταν σαν 1000αρα.Το καλο ειναι οτι τωρα τραβαει καλητερα και στα χαμηλα,οπως επισης και οτι ελαφρυνε η μοτο.Το παλιο τελικο ειχε διπλασια κιλα.
Τα μανιταρια τα πηρα απο αυτους αλλα οταν τα ειχαν προσφορα 29λιρες στο ebay:
http://www.rg-racing.com/browseBike/Honda/CB400SF/All_Years.aspx
Aλλα υπαρχει και αυτος,αν θες κανε του μια ερωτηση αν εχει για sf:
http://www.car.gr/parts/view/1870655/

lice13

Μεγειές!!!!  :beerchug: :beerchug: Κούκλα η ρηνούλα!!!  :beerchug: :beerchug:

itom32

Φτυστην βρε μη ματιαχτει!!  :P Η ρηνουλα σε ευχαριστει οπως κι εγω,τι γινεται με την δικια σου θα ρηξης καμια φωτο να στραβωθω απο την γυαλαδα της?? :sun_smiley:
Y.Γ:H αλουμινοκολλα εκανε δουλεια τελικα  ;)

atzimpourdakas

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 19, 2012, 08:43:24 ΠΜ
Παράθεση από: atzimpourdakas στις Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:54:32 ΜΜ
Πολύ ωραίο φαίνεται...να μας πεις όμως αν είδες διαφορά με την παλιά εξάτμιση για να ξέρουμε....
Και αν μπορούσες να μας πει από που πήρες τα μανιτάρια....
Bασικα εχασα τον μπασο ηχο ''θηριου'' που ειχα με το τελικο του CBR.Aκουγωταν σαν 1000αρα.Το καλο ειναι οτι τωρα τραβαει καλητερα και στα χαμηλα,οπως επισης και οτι ελαφρυνε η μοτο.Το παλιο τελικο ειχε διπλασια κιλα.
Τα μανιταρια τα πηρα απο αυτους αλλα οταν τα ειχαν προσφορα 29λιρες στο ebay:
http://www.rg-racing.com/browseBike/Honda/CB400SF/All_Years.aspx
Aλλα υπαρχει και αυτος,αν θες κανε του μια ερωτηση αν εχει για sf:
http://www.car.gr/parts/view/1870655/

Θενκς!

itom32

Παράθεση από: snipereps στις Φεβρουαρίου 18, 2012, 05:51:33 ΜΜ
κατα την ανοιξη που θα ρθω σαλο θα βρεθουμε να την ακουσω,να βολεψει να φερω και γω την Τετα εκει να τις αφησουμε στο παρκο να παιξουν  :P χαχαχα
Ειμασταν με τον desmond για καφε τις αφησαμε να παιξουν τις πορτοκαλιες ενω εμεις αραζαμε στη λιακαδα.Ενα μου ειπε ο Κλητος την επομενη φορα που θα με δει με τα λαστιχα που εχω,θα μου τα τρυπησει ο ιδιος με σουγια  :abeye-popping:Εχει δικαιο παιζω την ζωη μου κορωνα γραμματα.

snipereps

Γιαννη BT090 αν βρεις τα συνιστω ανεπιφυλακτα, γιατι πλεων τα σταματησαν. ειναι πολυ μαλακα. αλλα εμενα μονο απο τα ταξιδια μου φαγωθηκε το πισω. μετα απο πολλα χιλιομετρα καλοκαιρινα σε εγνατια με ταχυτητες ανω των 130. πλεων νομιζω βγαζει τα βτ030

supernova

itom32 Κουκλί με την μαμά εξάτμιση!!!
Κρίμα που η δικιά μου είναι άδεια και έχει ταλαιπωρηθεί...Αλλα θα την σενιάρω όταν έρθει η ώρα.