Αναζητηση μαμα τελικου για SF μερος ΙΙΙ

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 03, 2011, 06:54:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Τελικα ολα τα πραγματα σ'αυτην την ζωη κανουν τον κυκλο τους.Οταν περισυ περιπου τετοιο καιρο βρηκα το go4it,εψαχνα μαμα τελικο για το version r μου.Δεν βρηκα πουθενα κι ετσι με μετατροπη του χταποδιου εβαλα τελικο απο CBR600.
Tελικα ενα χρονο αργοτερα,μετα απο δημοπρασια στο ebay uk βρηκα ενα: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250794247760
Eρχεται οδικως ετσι ...αργα,αργα :sleep2:.Ξεκινησε απο τα περιχωρα του Λονδινου και εχει περασει απο:Birmingham Αγγλια-Aschaffenburg Γερμανια-Horsching Αυστρια-Budapest Ουγγαρια-Bukarest Ρουμανια...Σε λιγο θα πιασει Βουλγαρια και μετα καλως τα μας...Κανα τριημερο ακομη υποθετω.
Μιλαμε θα βγαλω τουριστικη διαδρομη...και θα την πραγματοποιησω σε καποια φαση της ζωης μου,ετσι για να βγαλω το αχτι...
Φυσικα θα πεσει και συγκριτικο τεστ,να δω τελικα ειχαν δικαιο αυτοι που μου ελεγαν οτι το τελικο CBR θα μου κοψει χιλιομετρα ή αυτοι που μου ελεγαν οτι ισα ισα θα με βοηθησει η μεγαλητερη διαμετρος των θαλαμων του τελικου.
Τι υπομενει ο ταλαιπωρος ο CBας για ενα τελικο μαμα... :-\ :goodboy:

freethan


klab

Δεν γνώριζα ότι το version R έχει bolt-on τελικό.
Το έχουν και άλλα μοντέλα έτσι ;

point zero

Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Nαι version r και version s εχουν bold on απο μαμα.Πολλοι ομως οταν αλλαζουν τελικο μετατρεπουν το χταποδι αναλογως το πιασιμο του καινουριου τελικου.Βλεπε περιπτωση desmond,Snipereps,Giannis,Macgyver.
Μα καλα απο ολους οσους εχουν r,μονο εγω εμεινα με bold on?? ???

ammo77

Καλός να την δεχτείς
και να δούμε και πάλι αν τελικά ο Japan το έχει κάνει το θαύμα του  με αυτό το μηχανάκι O0!
Ή αν το θέλετε, αν είμαστε λίγον τι μ*%^ που καθόμαστε και το σκαλίζουμε τέτοιο εργαλείο!
Για το μοτέρ μηλάω εεε για να μην παρεξηγιόμαστε :goodboy:

itom32

Aντωνη,απο μοτερ δεν ξερω να σκαλιζω,αλλα το σκαλιζμα με το τελικο το ευχαριστηθηκα.Το μαμισιο CBR δειχνει λιγο τεραστιο στο SF μεν αλλα βγαζει εναν ησυχο μπασο φοβερο ηχο.Το μαμισιο του SF ειναι πιο στυλατο μεν αλλα δεν ξερω ποσο ομορφο ηχο θα βγαζει.Οπως και να 'χει θα εχω να παιζω. ;)

itom32

Kαλημερα,ειπα να σενιαρω με την μεθοδο γυαλισματος του klab το τελικο που μου ηρθε απο Αγγλια.Ενταξ δεν το ηθελα καθρεφτη,απλως να φυγουν οι πολλες χαρακιες.Δυστυχως ειχε μια χοντροχαρακια στο σημειο που φενεται το αυτοκολητο του superduke που κολλησα για να καλυψω την χαρακια.Μπορει με την θερμοκρασια να ξεκολλησει,αλλα θα βρω κατι πιο μονιμο.Ισως αν βρω ηλεκτροδια αλουμινιου να μπορεσω να κολλησω γιατι ειναι αρκετα βαθια η χαρακια.Θα δουμε.Οταν αξιοθω και βγαλω το χταποδι που φοραω,θα την μονταρω μαζι με το νεο χταποδι.

snipereps

Μεγεια σου Γιαννη!!!
απο την πρωτη μερα που την πηρα ηθελα να παρω ενα τετοιο τελικο και λαιμους αλλα με τους εγγλεζους και τα κολληματα τους εχασα πολλες ευκαιριες
μονο εσυ τα καταφερνεις και τους πειθεις!!! :D :D :D
Μες την βδομαδα να κανονισουμε να τα πουμε και απο κοντα θα μαι σαλο

itom32

Μπα κι εγω επεσα μια δυο φορες σε ιδιωτες που δεν εστελναν με τιποτα.Αλλα συνηθως οι μαντρες ανταλακτικων στελνουν.Πληρoφoριακα αυτος που μου εστηλε το τελικο λεγεται WHMCS ενω αυτος που εστηλε το χταποδι dk spares.Βαγγελη οταν ερθεις χτυπα τηλ.για να βρεθουμε.

Headmaster

Παράθεση από: itom32 στις Μαΐου 14, 2011, 11:22:52 ΠΜ
.Ισως αν βρω ηλεκτροδια αλουμινιου να μπορεσω να κολλησω
πρεπει να εχω στην δουλεια ενα κουτι για ανοξειδωτα να ελενξω και επανερχομαι

itom32

Που 'σαι ρε Jimmieee.Περιμενω νεα για τα ηλεκτροδια.Σου 'χω βρει και μοτο στεκι αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω?
Πολυ ωραια κατασταση.Εχει μεχρι και αιθουσα για motoσυνεδριασεις,καθως και χωρο για live μουσικη.
Σαν moderator που εισαι ενημερωσε με και για αυτο. :beerchug:

Headmaster

Ναι  ρε σι ριξε και υπαρχει αντιδραση(δεν νομιζω) το σβηνουμε!!

ΑΑΑ τα ηλεκτροδια υπαρχουν να κανονισουμε να σου φερω οσα χρειαζονται

itom32

Κανονισε ποτε θα βρεθουμε και call me.
Παντως δεν νομιζω να μπορεσω να γεμισω την χαρακια με τετοια ηλεκτροδια.Το τελικο ειναι φτιαγμενο απο καποιο κραμα αλουμινιου ή ντουραλουμινιου και μαλλον χρειαζεται ηλεκτροκοληση συρματος με argon ή corgon.Νομιζω Tig λεγονται αυτου του τυπου οι ηλεκτροκολησεις.
X :censored:τα παλι σε εξατμησαδες με βλεπω να τρεχω αναθεμα,την χαρακια του κι εγω που ειμαι ψειρας. :-\ Ισως με πολυ χαμηλα amper να τα καταφερω. :scratchchin:

Headmaster

κανε εσυ την προσπαθεια σου και αν δεν πιασει μετα στο μαστορα

DIY for ever!!