Απο την 1η μέρα

Ξεκίνησε από petroskall, Φεβρουαρίου 25, 2020, 05:35:51 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

petroskall

Καλησπέρα όπως θα δείτε και στις φώτο υπάρχει μια διαρροή (αλλάζω λάδια ανα 3.000 χλμ περίπου) και χανει απο αλλαγη σε αλλαγη γύρω στα 100-200 ml λάδι,
Σε όσους μάστορες το πήγα μου λέγανε είναι αυτο το φτιαξα ειναι το αλλο το έφτιαξα αλλά @@ρια.

Έχει αλλαχτεί μέχρι στιγμής απο την μερα που το πηρα
1)Ψυγείο ,κολαρα ψυγειου (σωληνας)
2)Τρομπα νερου καινουργια,

περιμενω τα φωτα σας γιατι με ενοχλει πολυ πλεον αυτο το θεμα και ψαχνω λυση

σε αλλο ποστ θα γινει παρουσιαση του πως ηταν και τι εχω επενδυσει,

Δεν θα την αφησω την κυρια καθως περα απο χρηματικα που εχω δωσει πολλα που δεν θα τα παρω πισω ειναι μια μηχανη που μπορω να μετακινηθω ευκολα σε κίνηση (καλυτερα και απο παπι) και ακομα και ταξιδια που εχω κανει δεν κουραστηκα,

https://imgur.com/XoCKnYR
https://imgur.com/6vfT94x

TEOS CB SF

Καλώς ήρθες στο φόρουμ .. από την φωτογραφία δεν μπορώ να δω από που ακριβώς βγαίνει αυτό το λάδι ... Νομίζω πως θα είναι χρήσιμη η γνώμη του wolfi ο οποίος έχει εμπειρία από ότι έχει να κάνει με την αντλία νερού ,τα στεγανά της και ότι υπάρχει εκεί τριγύρω ...

wolfi

Καλησπέρα.
1) τουλάχιστον το κέλυφος απο την αντλία δεν είναι για pb1 δεν Ξέρω αν και ο κορμός είναι ίδιος...
2) μήπως χάνει η τσιμουχα από τις ταχύτητες;;;;

petroskall

Παράθεση από: wolfi στις Φεβρουαρίου 25, 2020, 05:49:05 ΜΜ
Καλησπέρα.
1) τουλάχιστον το κέλυφος απο την αντλία δεν είναι για pb1 δεν Ξέρω αν και ο κορμός είναι ίδιος...
2) μήπως χάνει η τσιμουχα από τις ταχύτητες;;;;

είναι κινα, αφτερ απο κρητη αγοραστηκε, δεν χανει απο εκει σιγουρα, εχει γεμισει οπως βλεπεις στην φωτο, τσιμουχα που κοιταω για τις ταχυτητες γτ εκει γλυφει και παει προς το σταντ απλα δεν εχει πλυθει εδω και καιρο λογω χειμωνα και απλωνει ....

petroskall

Θα βγαλω και αλλες φωτο αν ανεβασω μπας και δειτε κατι καλυτερα

wolfi

Παράθεση από: petroskall στις Φεβρουαρίου 25, 2020, 05:53:07 ΜΜ
Θα βγαλω και αλλες φωτο αν ανεβασω μπας και δειτε κατι καλυτερα
Για να δούμε κάτι καλύτερα θα πρέπει να βγάλεις καί τό πλαστικό καπάκι

petroskall

Καπάκι? αυτο πισω απο τις ταχυτητες?

wolfi

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι το έχεις το κατσαβιδιασμα.... ;) ;) ;)

wolfi


petroskall

Παράθεση από: wolfi στις Φεβρουαρίου 25, 2020, 05:57:01 ΜΜ
Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι το έχεις το κατσαβιδιασμα.... ;) ;) ;)
Θα πω οχι δεν ειναι φιλτρο αερα 2 βιδες χαχαχα αλλα οκ θα προσπαθησω διαφορετικα μπορω να βγαλω απο κατω μηπως φανει κατι δεν ξερω..αλλιως θα το παω εκει που το παω θα οτν βαλω να το λυσει και θα στειλω χαχα

wolfi

Μακάρι να υπάρχει καθαρή εικόνα ΧΩΡΊΣ να βγει το καπάκι
Δύσκολο το βλέπω.....

panosp25

Εγω μπερδεύτηκα. Είναι λάδι ή νερό;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


klab

Καλό πλύσιμο και στέγνωμα για να δεις από που χάνει.
Έτσι που είναι βρώμικο δεν θα βγάλεις άκρη.

petroskall

Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 25, 2020, 06:08:49 ΜΜ
Εγω μπερδεύτηκα. Είναι λάδι ή νερό;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι λάδι και για να απαντήσω και στον wolfi, οι ταχύτητες όταν αλλάζω λάδια πανε σφαίρα και οσο περνάει ο καιρός και χάνει λιγο λιγο γίνονται πιο "σκληρες" ειδικά απο πρώτη να βάλω νεκρά, θα το πλυνω αυριο λογικα και θα στειλω οτι καλυτερο μπορεσω

panosp25

Οκ απλα μπερδευτηκα επειδή άλλαξες κολάρα και τρόμπα νερού. Πάντως αν τα λάδια ηταν απο την τρόμπα θα στα μπερδευε τα νερά. Βγάλε το καπάκι οπως ειπε ο wolfi, πλύνε καλά και ξαναδες το.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk