Αλλαγη σωληνων νερου-βενζινης-αναθυμιασεις λαδιων και επισκευη καρμπυρατερ!!

Ξεκίνησε από apostolos, Μάρτιος 17, 2019, 08:56:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

apostolos

Παράθεση από: Harlock στις Απριλίου 01, 2019, 05:23:45 ΜΜ
ε δεν ειπατε τπτ να ρθω και γω που μαστορευω :(
btw, ενδιαφερομαι και γω για βαψιμο σε ζάντες.
Αδελφε εχω αρχισει και το ψαχνω οι τιμες και οι δουλιες ποικιλουν δεν εχω κλεισει καπου το τηλ μου εαν θυμαμε στο ειχα στειλει καποια στιγμη παρεμε να σου πω!!!

Harlock

Ρωτησα ενα φιλαρακι και μου πε κανα 30ρι η ζαντα, αλλα πρεπει να τα ξεμονταρεις μονος σου.
οι ρόδες βγαίνουν σχετικα ευκολα, το βαλε βγαλε στο λαστικο ειναι λιγο μπελας νομιζω. Παιζουν και κατι σπρει για DIY.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=QcTpVHAE4IA

Harlock

βασικα βλακειες, κανει κανα 15-20 το σπρει, αμα η ελεκτροστατικη εχει 30, δεν αξιζει να το κανεις με σπρέι.

apostolos

Παράθεση από: Harlock στις Απριλίου 10, 2019, 11:35:56 ΠΜ
βασικα βλακειες, κανει κανα 15-20 το σπρει, αμα η ελεκτροστατικη εχει 30, δεν αξιζει να το κανεις με σπρέι.
H ηλεκτροστατικη ανολαγα το μαστορα παιζει 100-120€ που ρωτησα 3 στην γυρω περιοχη!!!  Αλλα εγω εκτος απο τις ζαντες θα κανω και αλλα πραγμαματα με ηλεκτροστατικη βαφη μετα θελω καποια κομματια γυαλισμα βαψιμο και πλαστικοποιηση ρεζερβουαρ και υδατοβαφη (καρμπονιζε) σε καποια πλαστικα κομματια που εχουν ξεθωριασει !!!Με λιγα λογια γενικη αναπλαση της μαυρης γαζελας μου !!!

panosp25

Σκελετό, τιμονοπλακες, τιμόνι, καβαλετα, καγκελα κινητηρα, ελατήρια πισω ανάρτησης εδωσα 200€. Νομιζω Αποστολε 120€ για τις ζαντες ειναι πολλα. Επισης, το plasti-dip θα αντεξει στη ζαντα;;;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


apostolos

Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 10, 2019, 05:12:27 ΜΜ
Σκελετό, τιμονοπλακες, τιμόνι, καβαλετα, καγκελα κινητηρα, ελατήρια πισω ανάρτησης εδωσα 200€. Νομιζω Αποστολε 120€ για τις ζαντες ειναι πολλα. Επισης, το plasti-dip θα αντεξει στη ζαντα;;;

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πανο μου καλησπερα μην ξεχνας οτι η βαφη στις ζαντες ειναι διπλη χρυση και ασημη (γυαλισμα) Οι τιμονοπλακες το ψαλιδι πισω καπακικεφαλις πλαινα καπακια θελει 350€(για γυαλισμα) ζαντες πισω χειρολαβες πισω ελατηρια 2πλο και μονο σταντ το μεταλακι που κραταει τις κορνες σκελετος και οι 3δαγκανες  550€ 2πλη βαφη περλας σε φτερο εμπρος ουρα και τεποζιτο μαζι με πλαστικοποιηση και αυτοκολητα 300€ υδατογραφια (καρπονιζε)ουρα το κατω μερος τα πλαινα καπακια απο το φιλτροκουτι 80€ και 250€ ο μαστορας που θα λυσει και θα δεσει το μηχανακι μαζι με καποιες δουλειες και ανταλακτικα!!!Αυτες ειναι οι τιμες που εχω βρει αλλα ο καθενας θεωρειται αφθαιντεια στον τομεα του πολλα η λιγα στην Αθηνα εκει γυρω ειναι οι τιμες !!!Και οταν δεν εχεις χωρο και βασικα χρονο για να τρεξεις στις 4 ακρες της Αθηνας το μονο ππυ μπορεις να κανεις ειναι να πληρωσεις κατι παραπανω και να εχεις μεγαλες εγγυησεις και το κεφαλι σου ησυχο!!!!

panosp25

Απόστολε θα συμφωνήσω μαζί σου! Δεν είναι μόνο οι ζάντες. Πας για ολική επαναφορά!!!  :D :D
Καλά αποτελέσματα και κουράγιο!

apostolos

Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 10, 2019, 10:27:20 ΜΜ
Απόστολε θα συμφωνήσω μαζί σου! Δεν είναι μόνο οι ζάντες. Πας για ολική επαναφορά!!!  :D :D
Καλά αποτελέσματα και κουράγιο!
Αδελφε το καρντασοπαιδο Ο Γιαννης φταιει!!!!!!!!!!!!!!!! Ναι δεν το εκρυψα ποτε οτι ειμαι τρελλα ερωτευμενος με την μαυρη μου γαζελα αλλα και αυτη μετα απο 13 χρονια θελει νεο φορεμα και μακιγιαζ οποτε χαλαλι της !!!! Ετσι ειναι οτι αγαπας πρεπει και να το φροντιζεις!!!!!!!!!!!!!

itom32

Παράθεση από: apostolos στις Απριλίου 11, 2019, 10:33:27 ΜΜ
Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 10, 2019, 10:27:20 ΜΜ
Απόστολε θα συμφωνήσω μαζί σου! Δεν είναι μόνο οι ζάντες. Πας για ολική επαναφορά!!!  :D :D
Καλά αποτελέσματα και κουράγιο!
Αδελφε το καρντασοπαιδο Ο Γιαννης φταιει!!!!!!!!!!!!!!!! Ναι δεν το εκρυψα ποτε οτι ειμαι τρελλα ερωτευμενος με την μαυρη μου γαζελα αλλα και αυτη μετα απο 13 χρονια θελει νεο φορεμα και μακιγιαζ οποτε χαλαλι της !!!! Ετσι ειναι οτι αγαπας πρεπει και να το φροντιζεις!!!!!!!!!!!!!
Ποιός Γιάννης;;; ::)Έχουμε μερικούς Γιάννηδες εδω  ::)

apostolos

Παράθεση από: itom32 στις Απριλίου 11, 2019, 11:28:47 ΜΜ
Παράθεση από: apostolos στις Απριλίου 11, 2019, 10:33:27 ΜΜ
Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 10, 2019, 10:27:20 ΜΜ
Απόστολε θα συμφωνήσω μαζί σου! Δεν είναι μόνο οι ζάντες. Πας για ολική επαναφορά!!!  :D :D
Καλά αποτελέσματα και κουράγιο!
Αδελφε το καρντασοπαιδο Ο Γιαννης φταιει!!!!!!!!!!!!!!!! Ναι δεν το εκρυψα ποτε οτι ειμαι τρελλα ερωτευμενος με την μαυρη μου γαζελα αλλα και αυτη μετα απο 13 χρονια θελει νεο φορεμα και μακιγιαζ οποτε χαλαλι της !!!! Ετσι ειναι οτι αγαπας πρεπει και να το φροντιζεις!!!!!!!!!!!!!
Ποιός Γιάννης;;; ::)Έχουμε μερικούς Γιάννηδες εδω  ::)
Αχαχαχαχα Δεν ειμαι μαρτυριαρης εγω!!!!!!1Οποιος καταλαβε ,,,,,,,,,,, καταλαβε!!!!Οποιος δεν inbox !!!!!!Αχαχαχαχαχ :P :P :P :P

TEOS CB SF


wolfi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Απριλίου 12, 2019, 04:21:33 ΜΜ
Κάπου πάει το μυαλό μου.......
Τότε γιατί δεν το γράφεις....
Είναι τόσο δύσκολο να γράψεις το όνομα.....
Εεεεεεστω βάλε μια φωτογραφία.....

TEOS CB SF


wolfi

Τιιιιιιιιιιι;;;;;;;;
Δεν είναι άτομο που μπορεί να σέ ωθήσει σε ανακατασκευή φτυστή;;;;;

TEOS CB SF