Βεντιλατερ

Ξεκίνησε από sam4g, Φεβρουαρίου 27, 2014, 01:18:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

trip238

Επισης δοκιμασε το καλωδιακη που σου ειπαν τα παιδια να το ακουμπησεις και πουθενα αλλου. Ουτε εμενα δουλευε στο πλαισιο. Στο χταποδι ομως δουλεψε μια χαρα.

xrhstos

ela ti εγινε εκανεσ τιποτα?

Spyros.L

Γεια σας μαγκες. Ψηλαφιζα το μηχανακι χτες βραδυ και επεσα πανω σε αυτο:



Καλωδιο βεντιλατερ - πλεξουδας με μπλε φυσα να κρεμεται απο μια χαλκινη κλωστη. Αν ειναι δυνατον.

Εχω ακουσει ότι οι ενωσεις καλωδιων δε πρέπει να γινονται με τον κλασσικο τροπο του στριψιματος των καλωδιων αλλα θελει κολλητήρι κ καλαι. Τι ισχυει?
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

panosp25

Ισχύει οτι ισχύει γενικα ως κανόνας στα ηλεκτρολογικά. Μπορείς να κανεις ένωση με στρίψιμο των καλωδίων κλπ αλλα πιο σίγουρο και ασφαλές ειναι να κανεις κόλληση. Παρόλαυτα αν δεν εχεις ασχοληθεί παλι, δες καμια μέθοδο και βαλε και κανενα θερμοσυστελομενο να σαι σίγουρος.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: panosp25 στις Αυγούστου 30, 2020, 02:05:23 ΜΜ
Ισχύει οτι ισχύει γενικα ως κανόνας στα ηλεκτρολογικά. Μπορείς να κανεις ένωση με στρίψιμο των καλωδίων κλπ αλλα πιο σίγουρο και ασφαλές ειναι να κανεις κόλληση. Παρόλαυτα αν δεν εχεις ασχοληθεί παλι, δες καμια μέθοδο και βαλε και κανενα θερμοσυστελομενο να σαι σίγουρος.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε πανο απο το ενα θεμα παω στο αλλο και παντου μπροστά μου σε βρισκω. μα τι θα γινει δηλαδή ρε παιδι μου ολα τα ευσημα εσυ θες να τα παιρνεις τελος παντων? Ή εχουν παει διακοπες οι υπολοιποι και χτυπας υπερωριες στο φορουμ? :D

Ευχαριστω κ παλι!

Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

panosp25

Σπύρο έχω το φόρουμ στο tapatalk και μου έρχονται ειδοποιήσεις με email στο κινητό γιαυτό βλέπω τα μηνύματα αμέσως. Τώρα το οτι με βρίσκεις μπροστά σου είναι γιατί ασχολήθηκες με το TPS που έχουν μόνο τα VersionR και VersionS και με ηλεκτρικά, ηλεκτρονικός γαρ, προσπαθώ να βοηθήσω. Αυτά.  ;)

Spyros.L

Παράθεση από: panosp25 στις Αυγούστου 30, 2020, 09:19:05 ΜΜ
Σπύρο έχω το φόρουμ στο tapatalk και μου έρχονται ειδοποιήσεις με email στο κινητό γιαυτό βλέπω τα μηνύματα αμέσως. Τώρα το οτι με βρίσκεις μπροστά σου είναι γιατί ασχολήθηκες με το TPS που έχουν μόνο τα VersionR και VersionS και με ηλεκτρικά, ηλεκτρονικός γαρ, προσπαθώ να βοηθήσω. Αυτά.  ;)
Ααα το τελευταίο μηνυμα το πηρες πιο σοβαρα απο οτι θα πρεπε. Ε δε το γλυτωνεις το πειραγμα! χαχα
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.