Εξάτμιση cb

Ξεκίνησε από jokey, Ιουνίου 20, 2014, 08:36:17 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jokey

ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

itom32

Φένεται να είναι στα πρότυπα των μαμα bold on για version r/s.Αν είναι και σε χαμηλά επίπεδα θόρυβου σαν τα οem,πολύ καλή πρόταση και με καλη τιμή!!!

xrhstos

o hxos   πως  ακούγετε

jokey

Δεν ξέρω, ούτε cb έχω πλέον , απλά μου φάνηκε πολύ καλή τιμή και την δημοσίευσα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

xrhstos

Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 20, 2014, 10:28:38 ΠΜ
Φένεται να είναι στα πρότυπα των μαμα bold on για version r/s.Αν είναι και σε χαμηλά επίπεδα θόρυβου σαν τα οem,πολύ καλή πρόταση και με καλη τιμή!!!

ανδεντο  δεις  απο κοντα και ναακουσ  τονηχο  δεν θα  αγοραζα.

itom32

Δεν ξέρω πόσο κοντά είναι αλλα φένεται να είναι το ίδιο μοντελο σε carbon.
http://www.youtube.com/watch?v=ucmR1sTE4Ts
Σαν τον ήχο της μαμα δεν έχει.Καλά τις λέω εγω yoshiβαβούρα γκαρίζει και υποψιάζομαι μεγαλύτερη κατανάλωση.

xrhstos

OTAN ΓΚΑΡΙΖΙ  καιει περισοτερο ιτομ?

stam

Προσεξατε τα πισω αμορισερ Kayaba?

itom32

Παράθεση από: xrhstos στις Ιουνίου 21, 2014, 12:03:52 ΠΜ
OTAN ΓΚΑΡΙΖΙ  καιει περισοτερο ιτομ?
Ναι ανοιχτή θορυβώδης εξατμηση=πιο ανοιχτό φιλτρο αερος=άλλες ρυθμίσεις καρμπ=μεγαλήτερη κατανάλωση.

zentakias

Παράθεση από: jokey στις Ιουνίου 20, 2014, 08:36:17 ΠΜ
Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει
http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Silver-Speaker-mouth-yoshimura-modified-exhaust-pipe-suitable-for-Honda-CB400-CBR400-CB-1-CB400VTEC/1641428525.html

εχει πολυ πραμα απο τελικά στο aliexpress αλλά είναι επίφοβο να δώσεις λεφτά και να μην σου ερθει ποτέ η εξάτμιση...
Ρωτησα και σε αλλο μοτοφορουμ γιατί ψάχνω να εχω υποψιν για τη δικια μου cb.

itom32

Για όσους ψάχνουν οriginal τελικό για r/s,να επαναλάβω πως η φίρμα που το έβγαζε για την Ηοnda λεγεται Sunkei.Και εχω βρεί αρκετά τέτοια τελικά σε πολύ καλή κατάσταση στο ebay.uk.To δικό μου απο εκει το έχω και δεν μετάνιωσα.

xrhstos

Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 21, 2014, 06:48:49 ΠΜ
Παράθεση από: xrhstos στις Ιουνίου 21, 2014, 12:03:52 ΠΜ
OTAN ΓΚΑΡΙΖΙ  καιει περισοτερο ιτομ?
Ναι ανοιχτή θορυβώδης εξατμηση=πιο ανοιχτό φιλτρο αερος=άλλες ρυθμίσεις καρμπ=μεγαλήτερη κατανάλωση.
to filltro αν παραμενει ιδιο κ αλαζει ηεξατμηση παλι καιει περισοτερο?

itom32

Για να μην αλλάξεις φίλτρο πρέπει η εξατμηση να είναι απο τις ποιοτικές-ακριβες και όχι τόσο ανοιχτες φωνακλάδικες πχ Remus.Noμίζω όμως πως και πάλι οι καλυτερες καταναλώσεις θα γίνουν με μαμα προδιαγραφες.

xrhstos

entaξει  τοτε εγω καλα ειμαι.

ANESTIS

Παράθεση από: zentakias στις Ιουνίου 21, 2014, 11:34:18 ΠΜ
εχει πολυ πραμα απο τελικά στο aliexpress αλλά είναι επίφοβο να δώσεις λεφτά και να μην σου ερθει ποτέ η εξάτμιση...
Ρωτησα και σε αλλο μοτοφορουμ γιατί ψάχνω να εχω υποψιν για τη δικια μου cb.

Φιλαρακι εγω όσες φορες αγόρασα απο aliexpress ποτε δν εμεινα δυσαρεστημενος απο την εξυπηρετηση τους κ ποτε δν εχασα ή φοβηθηκα μν χασω λεφτα... εχουν συστημα οπου αν δν δωσεις το οκ οτι σου ηρθε το πακετο, σου στελνουν μνμ οτι αν δν πατησεις οκ ή αναφορα μεχρι καποιες μερες θα δωσουν τα λεφτα σου στον πωλητη... αλλιως αν πατησεις οτι δν σου ηρθε το πακετο ψαχνουν να βρουν τον πωλητη κ αν δν τον βρουν ή αν τον βρουν κ δν δωσει αποδειξη αποστολης σου επιστρεφουν τα λεφτα.... κανα 2 φορες δν μου ηρθε το πακετο κ μου βαλανε τα λεφτα πισω στην καρτα.... το μονο κακο ειναι οτι μν περιμενεις ποιοτητα στα περισσοτερα πραγματα τους