περι εξατμήσεων ο λόγος

Ξεκίνησε από akaposto, Ιανουαρίου 25, 2006, 06:16:36 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Enigma

Και εγω την μαμα εχω και πλεον δεν το ψαχνω γιατι εχω ........... ακριβα γουστα :'(Ο Miκsf εχει ριξει μια πολυ καλη ιδεα για αγωρα μεσω Ιντερνετ οπου μπορεις να βρεις ευκαιριες οπως μεσω απο ebay ....
Στην Greek αγωρα ξεκινανε απο καμοια 250ρου τα τελικα και ανεβαινουν εως καπου 600 για την δικια μας παντα μηχανη.....Αν και ΘΕΛΕΙ πατεντα να μπει σε εμας ενα aftermarket τελικο (κοψιμο ο σωληνας και μαγκια για το τελικο στο παλαιο χταποδι) Δεν νομιζω το μαγαζι που θα στην πουλησει να μην μπορει να το βαλει καλα (βεβαια Ελλαδα ειμαστε και ολλα μπορεις να τ περιμενεις)
Τωρα για το θεμα καλου μαστωρα  ..... μην μου ανοιγεις το στομα ....χεσε μεσα...
Βασικα επειδη η μηχανη μας δεν βγαζει προβληματα και δεν εχει καποια μεγαλη συντηρηση ..Οτι κανεις μονος σου.... και αν κατι στραβο γινει απλα ο θεος Βοηθος.... Τιμιο μαστωρα εχω να σου πω αλλα για το ποσο καλο.? /? μαλλον δεν θα μαθουμε ποτε....

LoVis

dld ti na foresw?:P thn mama ?:P x0x00x0x h mama poso kanei na thn dwsw alhtheia??? pantws petyxa cb ston dromo me karbon eksatmish kai den ton prolaba na ton rwthsw to phgaine kommatia!!! ...lew ase mhn skotwthw giati ekane kai 2-3 mlkioules kai tha karfwnotan panw se 1 tarifa mias pou o deyteros stamathse apotoma ( kako synithio ) na parei pelath!!!

h LPA yparxei athina? h mono salonica?
Even Devil Can`t Trade With Me ...

Headmaster

Και Θεσσαλονίκη να είναι μόνο στην κάνω πακέτο και στην στέλνω!!!

akaposto

1ον.όσοι καρφώνονται σε ταρίφες είναι μ@λ@κες.
      και οι πέτρες ξέρουν τι κάνουν οι επαγγελματίες
      ΠΑΣ ΑΡΓΑ,ΠΑΣ ΜΑΚΡΙΑ
2ον.έχεις ιδέα απο ebay?αν έχεις ψάξε εκεί πρώτα,
      και μάλλον θα βρείς καμία απο 600..."κακή" επιλογή
      αλλά σε καλή τιμή.
3ον.οι γνωστές μάρκες ότι βγάζουν,είναι ακριβό για τα
      γούστα μας.
4ον.καλό και ωραίο το carbon,αλλά κλέβεται εύκολα
      και αν πέσει ακόμα και σε άμμο,bye bye εξάτμηση.
5ον.πάρε πρώτα φίλτρο αέρα...ο ήχος θα σου δώσει τα πρώτα
      ψυχολογικά άλογα.... 8)
6ον.Περίμενε να απαντήσει και ο mikesf!!!  :o

και κάτι άσχετο...
μόνο σε 'μένα δεν αρέσει η μαμά εξάτμηση του project1?
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

mikesf

Εάν και με κάλυψαν οι συντροχοι CBάδες θα πώ την γνώμη μου μιας και το έχω παλέψει...

1. Η μαμά εξάτμιση θέλει κόψιμο...
2. Aftermarket απο κανένα CBR600F τα πρώτα ~98 μαζί με τον σωλήνα που συνδέει στο χταπόδι.
3. Μάστορας καλός υπάρχει, πολλοί μάλιστα υπάρχουν... αλλά όχι στην Ελλάδα...
4. ebay και άγιος ο Θεός...

Η καλύτερη λύση που μπορεί να παίξει σε κατόχους PB1 είναι η εξής:

Χταπόδι απο R ή S ή CBR400 και τελικό bolt-on που βγάζουν οι εταιρίες...
Η διαφορά του παιδιού απο τον άντρα είναι στην τιμή των παιχνιδιών τους....

LoVis

απο cbr600 μηπως ειναι πολυ μεγαλη η διαμετρος για 400ρι ?δεν θα χανει ??? αν ειναι για τον ηχο να μην τραβαει το μηχανακι αστα βραστα...

Απο χειροποιητη κανεναν μαστορα στην Αθηνα που να βγαζει και καλο ηχο ξερει κανεις???

Btw το φιλτρο κανει την μηχανη να "ακουγεται" ποιο αγρια ??
Even Devil Can`t Trade With Me ...

mikesf

1. Μην φοβάσαι, οι διαφορές είναι μικρές (τουλάχιστον στον όγκο των καυσαερίων) εγώ φοράω την μία απο VTR1000...

2. Θα σου έλεγα να μην το τολμήσεις...

3. Με το φίλτρο ακούγεται το φιλτροκούτι που τραβάει αέρα στις 5-6000 σαλ σε μορφή σφυρίγματος...
Η διαφορά του παιδιού απο τον άντρα είναι στην τιμή των παιχνιδιών τους....

MR.MEMPHISBONES

to exo xanapostarei,evala race tech me 200 eyro kai mazi me kn,allo mhxanaki.opoios thelei plirofories as me rothsei eyxaristos na sas po.kai na postaro kai pics.xeiropoihth ellhnikh exatmish.

LoVis

akoma na postareis photos ?:) me endiaferei..pou thn ebales ?dwse infos ...
Even Devil Can`t Trade With Me ...

MR.MEMPHISBONES

ston race tech dld papagiannhs sto peiraia,phga to afhsa kai se 2 oritses htan etoimo.dialegeis k an th thes mat h nikel,kai ti xroma th thes kai genika einai poly custom fash an th thes perasth h kollhth,ta panta.eygenikos,omilhtikos,ola kala emeina poly eyxaristhmenos.ayta.

LoVis

Even Devil Can`t Trade With Me ...

MR.MEMPHISBONES


LoVis

Απο ηχο τι λεει ? Θέλω να ψιλοακούγεται η δική μου..ειναι καλός?εχει σιγαστήρα?
Even Devil Can`t Trade With Me ...

MR.MEMPHISBONES


MR.MEMPHISBONES