Νέος φιλος

Ξεκίνησε από Epios70, Δεκεμβρίου 15, 2016, 07:22:41 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Epios70

Είμαι νέος φιλος στη παρέα αλλά νιώθω καλά διαβάζοντας σας συγνώμη δεν το είπα πριν που ζήτησα τη βοηθεία σας για την αγορά ενός sf δεν τα πάω και τόσο καλά με αυτό το μάραφατι που επικοινωνούμε οποία λάθη είναι για αυτό το λόγο ευχαριστω.

TEOS CB SF


itom32

Καλώς ήρθες στην παρέα!

Epios70

Έχω δει κάποιες αγγελίες στο car μπορεί να δει κάποιος φιλος από εδώ μέσα που ξέρει καλύτερα τη sf και να μου πει μια γνώμη.και ανάλογος τι χρήματα είναι εντάξει για να δώσω;ευχαριστώ.

Epios70

Γεια σε όλους τους φίλους πρώτα από όλα ευχαριστώ για τις πληροφορίες που διαβάζοντας εδώ μέσα με βοήθησαν να κατανοήσω κάποια πράγματα για τις sf .λοιπον είδα και θα πάρω εκτός απροόπτου μέχρι την Παρασκευή ένα sf version r . Θέλω όμως να παραθέσω πιο κάτω τα στοιχεία που είδα στην Μότο. 1. Χρώμα orange με το καρτελάκι κάτω από τη σέλα να γράφει cb400 fiiis. Fairing όργανα διπλα με βενζινομετρο μέσα σε στο δεξί και πλάκα μεταλλική φως τετράγωνο.Μαυρο χταπόδι super four καλιγραφικο χρυσή βάση δίσκου μαύρες δαγκάνες nissin  Crome στηρίγματα συνεπιβάτη.Ειχε χρώματα κινητήρα μαύρο εδώ υπάρχει κάποιο σχολείο για το χρώμα του κινητήρα;2.ολα τα αναλώσιμα θέλουν αλλαγή (λάστιχα τακάκια αλυσιδογραναζα ένα σέρβις .κοίταγμα στα καρμπ εκείνος λέει ότι τα έχει κάνει αλλά...) 3. Στη οδήγηση δεν είχε περίεργα ούτε θορύβους το μαγκάκι έχει ένα σπάσιμο και το χρώμα της μηχανής θέλει ένα φρεσκάρισμα .το ποσό που ζητα είναι 550 και πληρώνω εγώ το ΚΤΕΟ που έχει λήξει τον Οκτώβριο τα τελεί του 16 και 17 και την μεταβίβαση .αν θέλει κάποιος μου λέει τη γνώμη του ευχαριστώ.

itom32

Tι εννοείς όταν λες "το μαγκάκι έχει ένα σπάσιμο";Το ποσό 500 είναι υπερβολικά μικρό.Τα version r ητάν τα μόνα sf  πορτοκαλί χρώματος (ΥR179Perl).Οι δαγκάνες εργοστασιακά στο version r είναι γκρί (ποντικί)όπως και οι ζάντες,το μοτερ είναι μαύρο.Κατά τα άλλα σωστά τα λες.
Υπάρχει τόπικ που μπορείς να κοιτάξεις το αριθμό κινητήρα και τον αριθμό σασί και να σου φύγει η αμφιβολία αν έχει γίνει κάποια "μετάγγιση": http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2585.0
Αν στο παραπάνω τοπικ,είδες τους πίνακες και δεν κατάλαβες,να πω πως το version r FiiiS(μοντελο 1995-1996)πρεπει να εχει:
1.Aριθμό κινητήρα που να ξεκινά απο ΝC23E 1650001~  απο ΝC23E 1700001 ξεκινά το FiiT (μοντελο 1997).
2.Aριθμό πλαισίου που να ξεκινά απο ΝC31 1350001~ απο ΝC 31 1400001 ξεκινά το FiiT.

TEOS CB SF

Από ότι κατάλαβα Γιάννη ... εννοεί ότι το μασκακι έχει ένα σπάσιμο αλά κατά λάθος έγραψε μαγκακι ... Και εμένα η τιμή πολύ χαμηλή μου φαίνεται για λειτουργικό μηχανάκι ... Ούτε για ανταλλακτικά δεν βρίσκω σε τέτοια τιμή ....

Epios70

Έχει δίκιο ο φιλος τεο μασκακι ηθελα να πω .yr 179 P έγραφε κάτω από τη σέλα οι δαγκάνες είναι γκρι οι ζάντες είναι γκρι ίσως από βρώμα είναι σαν μαύρες δεν θυμόμουν το αριθμό κινητήρα σε σχέση με το τοπικ θα πάω αύριο για να το δω . Στην άδεια πάντως έγραφε το ίδιο με τον κινητήρα . Αριθμός πλαισίου που το γράφει;και με τον μηχανικό που του είπα τι είδα ότι και να είναι μου είναι και ανταλακτικα το δίνης.αν είναι κάποιος φιλος από εδώ μεςα από Αθήνα και κοντά αύριο εγώ θα πάω όπως είπα αν θέλει κάθε βοήθεια δεκτή.ευχαριστω.

itom32

Στο παραπάνω τόπικ,που εδωσα,στην προηγούμενη απάντηση μου,στην πρώτη φωτογραφία στο σημείο υπ αριθμόν 3,στην δεξιά μεριά του λαιμού (όπως κάθεται ο αναβάτης στην μοτο)υπάρχει ο αριθμός πλαισίου.

TEOS CB SF

Δυστυχώς κ εγώ κ ο Γιάννης είμαστε βόρεια Ελλάδα. .διαφορετικά ευχαρίστως να ερχόμουν. .. βγάλε καμία φωτο και ανέβασε να το δούμε ...

Epios70

Η μηχανή είναι στο μηχανικό μου,μεχρι να την πάω ειμουν όλο προσευχές να μην μείνω.Aπό το καθισιό είχαν κολλήσει όλα στα καρμπ,το περνάγε άκαυστα  και στο καρτέρ είχε όταν έφτασα φέρει βενζίνες .το γέμισα όταν ξεκίνησα και ενώ πήγαινα 90 100 για 60χιλ ο διεικτης έπεσε κάτω  από τη μέση .θα μπει τώρα μια σειρα και τουλάχιστον σήμερα  θα κοιμηθεί μέσα 🌛🏍⏳⚙🛠😊 στις επόμενες μέρες νεα

TEOS CB SF

Καλή ευκολία στο συμαζεμα. ... αναμένουμε τις εξελίξεις

itom32

Σταύρο καλώς ήρθες και επίσημα στο κλαμπ!Να ευχηθώ κι εγώ καλά συμμαζέματα και πολλά ασφαλή χιλιόμετρα με το Superfour σου!Ελπίζω να τα λέμε τακτικά,ίσως και απο κοντά σε κάποια απο τις εκδρομές που οργανώνουμε εδώ στο φόρουμ!

Epios70

Λοιπόν δυο λάστιχα αλυσίδα,γρανάζια,τακάκια μπρος πίσω συν τα κλασσικά λάδια μπουζί φίλτρα και ότι θέλουν τα καρμπ.απο να κοίταγμα μέσα εδώ λάστιχα λέω να βάλω Michelin pilot activ -radial τι λέτε ;και τι για αλυσιδογραναζα.αφου μπουν αυτά και τη δω καλύτερα οδηγικά η συνέχεια ευχαριστω

TEOS CB SF

Καλησπέρα και χρόνια πολλά φιλος ... Ό μηχανικός σου πως το είδε το μηχανάκι? Τι σου είπε? Πέρα από λάστιχα και λοιπά αναλώσιμα είναι ο.κ ..