Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

microvios

Ήρθε η ώρα να παρουσιάσω και εγώ τη δική μου μηχανούλα. Μετά από τρείς μήνες αναμονής, αναποδιών και απουσίας, επιτέλους από την Τσικνοπέμπτη είναι δική μου. Δεν είναι νέα στο forum, έχει κάνει την εμφάνισή της με τον αγαπητό συνφορουμίτη SAC από τα χέρια του οποίου την παρέλαβα και που τον ευχαριστώ που την πρόσεχε και την αγαπούσε. Οι φωτό είναι αμέσως μετά την άφιξή της στο νέο σπίτι της, χωρίς να έχει προλάβει να φρεσκαριστεί. Σήμερα, αφού βγήκε για καφέ και γνώρισε και δύο άλλες φιλενάδες, έκανε ένα μπάνιο, απογυμνώθηκε από πλαστικά, ρεζερβουάρ και άλλα ρούχα, ελέγχθηκε εξονυχιστικά, ξαναντύθηκε, γυαλίστηκε και βγήκε για βόλτα. Αν τα καταφέρω αύριο να βγάλω μερικές ακόμα θα τις ανεβάσω.

Πρώτες οδηγικές εντυπώσεις: Χρειάζεται ΑΜΕΣΑ κάποιο fairing γιατί ο αέρας είναι πολύς... Επίσης, μετά από τόσα χρόνια με το χαμηλόστροφο XT, νοιώθω πως της λείπουν ακομα δύο ταχύτητες (7η & 8η)... Αλλά αυτός ο ήχος ρε φιλαράκια είναι ΌΛΑ τα λεφτά...

Home at last!



Και η Γιολάντα (η μεγαλύτερη από τις γάτες της οικογένειας) ήρθε για το καλοσώρισμα.







Το χταπόδι είναι αλλαγμένο γιατί ενώ αρχικά νόμιζα πως είχε πολύ μπίχλα και σκουριά, τελικά είναι ... μαύρο!
Το τελικό μπορεί να δείχνει μαιμουδιά (και είναι) αλλά έχει ΦΟΒΕΡΟ ήχο οπότε λέω να ρίξω ένα τρίψιμο στις κολλήσεις να έρθει στα ίσα του (κατα το δυνατό).



Και ΜΟΝΟ 15.646km !!! ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ σε λέω (που θα έλεγε και ο Itom32). ʼστρωτη θα είναι ακόμα...

It ain't over till it's over

cb400_zumbas

mikrovie καλορίζικη και πάντα όρθιος ...... !!!!

microvios

Παράθεση από: cb400_zumbas στις Φεβρουαρίου 22, 2014, 11:15:38 ΜΜ
mikrovie καλορίζικη και πάντα όρθιος ...... !!!!

Ευχάριστώ, ανταποδίδω την ευχή. Πάντα όρθιοι με SF να γουργουρίζουν σα γάτες.
It ain't over till it's over

xrhstos

oreos o mikrobios....καλές βολτες σου ευχομε...και παντα γερός εσυ και ι four  σου

microvios

Νάστε καλά παιδιά. Ευχαριστώ τους πάντες για τις ευχές και το σας εύχομαι και εγώ.
It ain't over till it's over

Headmaster

Κουκλι ειναι microvie... οποτε βλεπω τετοιο χρωμα (ferrari red αν δεν κανω λαθος με ..πιανει κατι!!)

Για τον αερα θα κανεις αυτο που ειχα κανει και εγω μασκακι απο ...monster και εισαι JET TE!!!





itom32

Αντώνη κουκλάρα.Είχες δίκαιο για την ζωηράδα στα χρώματα σώματος-πλαισίου.Στά μεγάλα + και το οτι έχει γέφυρα στο πιρούνι.

microvios

Παράθεση από: headmaster στις Φεβρουαρίου 23, 2014, 09:48:53 ΠΜ
Κουκλι ειναι microvie... οποτε βλεπω τετοιο χρωμα (ferrari red αν δεν κανω λαθος με ..πιανει κατι!!)

Για τον αερα θα κανεις αυτο που ειχα κανει και εγω μασκακι απο ...monster και εισαι JET TE!!!

Θένκς! Είναι το original R157 κόκκινο. (είπαμε, έχει μόνο 15,646km  ;))
Μ'αρέσει το monster αλλά προτίμησα κάτι πιό "γωνιώδες". Παρήγγειλα ήδη αυτό της φωτό που είναι όπως στη μηχανή του ʼκη. Αν κάτσει το μαύρο θα το αφήσω όπως είναι αλλιώς θα το περάσω R157 και λύθηκε το πρόβλημα.
It ain't over till it's over

pavlidisc

Χρήστος

microvios

Μόλις έρθει το fairing και μπεί θα ανεβάσω φωτό.
It ain't over till it's over

microvios

Παράθεση από: headmaster στις Φεβρουαρίου 23, 2014, 09:48:53 ΠΜ
... ferrari red αν δεν κανω λαθος με ..πιανει κατι!!)


R-157 Italian red, σύφωνα με το http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=1799.0. Τα πάντα υπάρχουν στο Go4it!!

Και μένα με πιάνει κάτι με το κόκκινο...
It ain't over till it's over

microvios

Συνφορουμίτες και συνφορουμίτησες!

Το Fairing ήρθε και μπήκε. Σας δίνω τις πρώτες φωτογραφίες και ζητώ την άποψή σας επι δύο θεμάτων:

1. Πως σας αρέσει καλύτερα, με το fairing ή χωρίς?
2. Να το αφήσω μαύρο ή να το βάψω κόκκινο, R157, όπως το τεπόζιτο και ουρά?















It ain't over till it's over

itom32

Aντώνη μη ρωτάς κανέναν.Είναι θέμα γούστου.Ο καθένας μας θα στα πει σύμφωνα με τα δικά του γούστα.Αν ρωτάς εμένα  θα σε πω να το αφήσεις με την μάσκα και για πρακτικούς λόγους.Δεν φαντάζεσαι πόσο κούνημα/βουητό/πονοκεφάλους θα γλυτώσεις,ειδικά σε λίγο πιο μεγάλες διαδρομές με πάνω απο 80-100χιλ.Τώρα στο θέμα γούστου θυμάμαι οτι και παλαιότερα πίσω στα 1985 το βλέμμα μου έπεφτε πάντα σε gpz550 ή το z1000 με παρόμοια μασκάκια απο εργοστάσιο.Αργοτερα "ζαχάρωνα" μόλις εβλεπα zrx1100 ή superfour version r.
Οπότε αν με θεωρείς βαμμένο μασκοφόρο μη λάβεις υπ όψην την γνώμη μου.
Υ.Γ:Μπορεί το μαύρο να είναι ουδετέρο χρώμα αλλα στην περίπτωση σου αν το μασκάκι ήταν στο χρώμα της μικράς κυρίας σίγουρα θα έδενε οπτικά πολύ καλύτερα.

ANESTIS

Αντωνη καλορίζικη και καλοτάξιδη κ απο εμενα... παντα γερος και ορθιος να γραφεις ωραιες αναμνήσεις κ χιλιόμετρα... γενικά εμένα μου αρέσει το SF μας και γυμνό κ με μασκάκι... το ένα λόγο κλασσικού κ το άλλο γιατι μπορείς να το κάνεις να μοιάζει λίγο πιο αλήτικο κ racing... απλά προτιμώ πιό μικροκαμωμένα κ ας πούμε διακριτικά μασκάκια... όχι οτι είναι άσχημη κ αυτή η μασκα ,αντιθέτος μαρέσει το κόψιμο και οι γωνίες της απλά για μένα είναι λίγο μεγάλη σαν μέγεθος για το ας πούμε συνολικό μέγεθος της μηχανής μας... απλά όπως είπε κ ο Γιάννης αυτή είναι άποψη, γνώμη κ εχει να κάνει με το γούστο του κάθε ενος... για το χρώμα πιστεύω οτι είναι καλύτερα να είναι στο χρώμα της μηχανής γιατί θα καθήσει και θα δέσει πιό ομορφα με τη μηχανή... :)

ΜΙΧΑΛΙΟΣ ΓΚΟΥΝΤΑΝΗΣ

τα προτιμώ διαφανα για να φαίνονται τα όργανα ...εξάλλου το νίκελ ειναι που μας ξεχωρίζει. ..