Είπατε κάτι......

Ξεκίνησε από Atanassio, Οκτωβρίου 29, 2008, 12:16:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

akaposto

παρακαλώ να ανεβούν λίγο οι τόνοι.
Ρε τανάση,εγώ σου βρίζω το μηχανάκι που γουστάρεις
και μου λές για σαλιγκάρια;
(επίσης τα σιχένομαι!   :P)

Βάλτε κάτι να φουντώσει το κέφι βρε παιδί μου! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

αλλά τώρα αρχίζει η επίθεση!
Παράθεση από: Atanassio στις Οκτωβρίου 31, 2008, 09:54:11 ΠΜ
Δεν φαντάζεσαι πόσο μ'αρέσει.....

πάντως το μικρό το αδερφάκι που είχε στην έκθεση...πολύ πλαστικούρα ρε παιδί μου...
γιαμάπα...τι να πείς  ;D

Παράθεση από: Atanassio στις Οκτωβρίου 31, 2008, 09:54:11 ΠΜ
ΧΑ ΧΑ ΧΑ μόλις άκουσα στο ραδιόφωνο διαφήμιση του ΜΟΤΟ για συγκριτικό hypermotard-tiger!!! :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo:
καλά,ότι να ναι είναι και το moto...

Την μία έχει συγκριτικό cbf1000-tdm
και την άλλη cbf1000-fazer1000.

Παράθεση από: Atanassio στις Οκτωβρίου 31, 2008, 09:48:21 ΠΜ
To hypermotard είναι ένα κατα 20 κιλά ελαφρύτερο multistrada λόγω ντεπόζιτου και διαφορετικής χρήσης.  Κατά τα άλλα:  ίδιο πλαίσιο, ίδιες διαδρομές αναρτήσεων, ίδιες επιδόσεις και φρένα που διαφέρουν κατα 1,5 εκ στη διάμετρο :yelrotflmao:
:scratchchin:
και πάλι λάθος  ;D
Κατ'αρχήν,όλα τα ντουκάτια,πάνω κάτω ίδιο πλαίσιο έχουν  :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Αλλά μιας και έπιασες να  συγκρίνεις multi με hyper
άλλο τιμόνι (το επονομαζόμενο και καρατιμόνα)
άλλο ντεπόζιτο,
άλλη σέλα
---------------
όλα μαζί= Καμία σχέση η θέση οδήγησης!

ε,και λίγο κοντύτερο μεταξόνιο το hyper.

Και το monster ίδιες επιδόσεις έχει.
Λογικό,αφού είναι το ίδιο μοτέρ,και τα τρία έχουν ίδιο setup(πςπςπς!) στο κιβώτιο.

Παράθεση από: Atanassio στις Οκτωβρίου 31, 2008, 11:11:13 ΠΜ
Ο τίγρης δεν θα παει να παίξει με ...και Ducati multistrada
ε,αυτό δεν σου λέω;


Υ.Γ. για όποιον ενδιαφέρεται
μου αρέσουν,και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μου τα χαρίσουν

-multistrada (το μεγάλο έτσι!)
-hypermotard (μπιμπελό μου μπιμπελό μου σε έχω μέσα στο μυαλό μου...)
-tiger (και μαμώ τον ήχο κάνει)

Δεκτές και ανταλαγές με το cb  :yelrotflmao: :yelrotflmao:
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

egm

hyper motard, super motard, douper motard, ...............MY ASS ........που λένε και οι αμερικάνοι....

Εγ'ω αυτό που ξέρω είναι πως όταν η μαμά του του φοράει ασφάλτινα και στο λέει όν οφ, μόνο όφ δεν είναι.
Και σχετικά με τους κουστουμάτους, να πώ οτι και τα ραμόλια οδηγάνε μερσεντές, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι την ξανθιά στο δεξί κάθισμα την "τρώνε"..... Ο νοών νοοίτω.

Τώρα σε ότι αφορά τις κατηγορίες, τα καλά του ανταγωνισμού και του μάρκετινγκ και της ρημάδας της λύσσας και της ανικανοποίησης που μας δέρνει
γενικώς σας μοτοβιους, (όλους παγκοσμίως) έχουν δημιουργήσει κατηγορίες μέσα στις κατηγορίες. Οπως πχ το στράδα. Σκέφτεται ο μαφιόζος πχ,
Θα το πάρει το στράντα κάποιος που θα γουστάρει ντουκάτι αλλά δεν έχει "τσαγανο" ουτε αυτός ούτε το ίδιο το μοτόρι να στιφτούν στο τσεντοπάσσι,
οποτε τον καλύπτει όπως το πουλάω. Αλλά όμως αν το πάρει κάποιος που θέλει να το σκίσει τι κάνουμε? θα το γδύσει και θα πληρώσει απ'έξω για να το τσιτάρει και να το στήσει. Γιατι λοιπόν να τον αφήσουμε να τα ρίξει αλλού και να μην του τα πάρουμε απευθείας εμείς? Πάρε αγόρι μου το μοτάρντ
να κάνεις τη δουλειά σου και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!!!!! Ορίστε λοιπόν πόσο εύκολα γίνεται μιά κατηγορία μέσα στην κατήγορία.
Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου. Σου γυάλισε? πάρτο και μη σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι. Γιατι μη μου πείς οτι αν πάρεις το άλλο θα ρίχνεις μερικά δέκατα
της πορδής, το χρόνο σου στα λιμανάκια. Να'χε ρε γαμώτο πίστα η Ελλάδα, να μπαίνεις με ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ, να ιδρώνει ο κ...λος σου και να ευχαριστιέσαι οδήγηση, να το καταλάβω τέτοιου είδους κουβέντες και θεωρίες. Αλλά εδώ φτύνει σίελο στο φανάρι, ο γύφτος με το τρίκυκλο και γλυστράει νταλίκα, και μου μιλάτε για στησίματα, κατηγορίες και μύδια μάντολες? Υπάρχει η άσφαλτος, υπάρχει και το χώμα. Υπάρχουν μοτοσυκλέτες που σχεδιάστηκαν για άσφαλτο, και υπάρχουν και μοτοσυκλέτες που σχεδιάστηκαν να πάνε ΚΑΙ στο χώμα. Η δερμάτινα, Ή κορντούρες. διάλεξε που παίζεις.


                                                                   .........Μίλησα..........





                                                                   ..........ΟΥΓΚ........... 
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Enigma

Παράθεση από: egm στις Οκτωβρίου 31, 2008, 12:36:05 ΜΜ


                                                                   .........Μίλησα..........





                                                                   ..........ΟΥΓΚ........... 

Πεθανα στο γελιο !!!!

Το πλατιασαμε λεμενε !στοινγκ Ο τιγρης με οποια κατηγορια και αν παιζει ΔΕΝ παιζει στην ιδια με το ΚΤΜ tenere bmw ...και αστον να παιζει οπου θελει ΟΥΦ !!Ο μπεμπβες ειναι στα μεγκα ον οφφ με μια προδιαθεση περισσοτερο στο ον !!Απλα πραγματακια ...ΑΛΛΙΩΣ θα με κανεται να πω οτι το vstrom ειναι on off και θα πεσει πολυ ντοματα !!!(και ξυλο επεισης μιας και εχει η μιση Ελλαδα ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι επειδη μπορει να ανεβει πεζοδρομιο χωρις να βρει ((σχετικο και αυτο)) οτι αγωρασανε ον οφφ)

egm

Είπα να μήν το σχολιάσω καθόλου το θέμα Vstrom, μόνο και μόνο απο θέμα μεταξονίου. Ειλικρινά απορώ πώς το στρίβουν αυτό το πράγμα.
Αλλά επειδή καλό αγκάθι εισαι και εσύ και σε έχω μάθει, με αναγκάζεις να βομολοχώ....
Μωρε δεν τη γλυτώνετε την καραμπίνα μου φαίνεται........
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

akaposto

λοιπόν βγήκαμε πολύ  :offtopic:
και επειδής έπαιξε αλλά ντερτιχάρης ο egm
θα σας παρουσιάσω το απόλυτο ον-οφ ιν-ουτ απ-νταουν
και η συζήτηση θα λήξει εδώ
akaposto spoke !!!  :goodboy:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


on-off και my balls are shaking
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

Enigma

Ok μετα απο αυτο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νομιζω οτι  :a1017: :a1017: :a1017: :a1017: :a1017: :a1017:
:abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping:
:scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :beerchug:

jokey

Παράθεση από: akaposto στις Οκτωβρίου 31, 2008, 02:35:50 ΜΜ



Αυτό είναι σαν το sex με μαστίγια και καρφιά και τον αράπη να καραδοκεί να σε φερμάρει στα οπίσθια

Απορία:Σε αυτή την φωτογραφία τι έκανε?Έβγαλε το κουστούμι και το ξεκόλλησε?
Πως η καρίνα (η πλαστική περικαλώ) είναι στην θέση της και δεν την έχει φάει καμια πέτρα για κολατσό

Τα mega on-off είναι σαν τα τζιπ
Είτε θα τα έχουν τύποι για να τους πιούν το αίμα, είτε θα τα έχουν κοκέτες για να συμβάλλουν στο κυκλοφοριακό χάος και στην επίδειξη της ξιπασιάς τους


Για να τελειώνουμε μια και καλή
Το tenere είναι σαν κάδος ανακύκλωσης πλαστικών :locked:
To tiger είναι πανέμορφο αλλά γιατί να μην πάρω ένα supersport να μασάω σίδερα αφού θέλω γκάζι παρά να έχω ένα στυλ αναρχοκυριλομουρατοανεξαρτητογκλάμουρους μηχανόβιου
κάτι σε σαμπουάν που έχει πολλά μπινελίκια μέσα μου φέρνει :locked:

Θανάση λες μπαρούφες  :-*:goodboy:(έτσι ανάβουν τα αίματα) :popcorn: :popcorn: :popcorn:
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Atanassio

Παράθεση από: jokey στις Νοεμβρίου 01, 2008, 06:36:34 ΜΜ
Το tenere είναι σαν κάδος ανακύκλωσης πλαστικών

Θανάση λες μπαρούφες  :-*:goodboy:(έτσι ανάβουν τα αίματα) :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Εντάξη λοιπόν.  Θα το παίξω υπεράνω και δεν θα σηκώσω το γάντι!!! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Για λόγους καθαρά ιστορικής επιμόρφωσης, καθώς διαπιστώνω πως υπάρχουν και αδιάβαστοι (άκουσα κάτι για αίματα :tongue2: :yoohoo:):

Παράθεση από: jokey στις Νοεμβρίου 01, 2008, 06:36:34 ΜΜ
To tiger είναι πανέμορφο αλλά γιατί να μην πάρω ένα supersport να μασάω σίδερα αφού θέλω γκάζι παρά να έχω ένα στυλ αναρχοκυριλομουρατοανεξαρτητογκλάμουρους μηχανόβιου
κάτι σε σαμπουάν που έχει πολλά μπινελίκια μέσα μου φέρνει :locked:

Μια μικρή παραπομπή σχετικά με το γιατί κάποιος επιλέγει μια "αναρχοκυριλομουρατοανεξαρτητογκλάμουρους" μοτό αυτού του στυλ που βασίζεται στην εξέληξη των μοντέλων της yamaha

"Time travel to the eighties
Let's have a time-travel back to the middle of the 80's. When XT 600 Tenere was boosted by the success of Paris-Dakar Rallye, the Product Planners had another concept idea in their minds: to combine the suspension comfort, the agile handling, the high position and the controllability of an enduro with the performance and the stability of a street bike. The target was a motorcycle which would be very enjoyable on small tiny roads and easy to control even on extreme cornering angles. So in other words, a fun-bike for narrow pass-roads or for changing surface conditions, where conventional supersport machines require hard work from the rider!"

"The extreme variants like KTM Duke or Husqvarna NOX attract a special group of riders, but could not appeal to a wider audience like the more versatile concepts such as BMW F 650, Suzuki Freewind or Aprilia Pegaso for example. These bikes are more touring and practical oriented rather than sports oriented."

http://www.yamaha-motor.gr/designcafe/en/about/off_road/?Component=tcm:71-202487&PageTitle=Supermotard:%20Will%20the%20niche%20become%20established?

Παράθεση από: Enigma στις Οκτωβρίου 31, 2008, 03:30:44 ΜΜ
Ok μετα απο αυτο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νομιζω οτι  :a1017: :a1017: :a1017: :a1017: :a1017: :a1017:
:abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping: :abeye-popping:
:scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :beerchug:

jokey

Παράθεση από: Atanassio στις Νοεμβρίου 02, 2008, 02:54:31 ΜΜ


Μια μικρή παραπομπή σχετικά με το γιατί κάποιος επιλέγει μια "αναρχοκυριλομουρατοανεξαρτητογκλάμουρους" μοτό αυτού του στυλ που βασίζεται στην εξέληξη των μοντέλων της yamaha

"Time travel to the eighties
Let's have a time-travel back to the middle of the 80's. When XT 600 Tenere was boosted by the success of Paris-Dakar Rallye, the Product Planners had another concept idea in their minds: to combine the suspension comfort, the agile handling, the high position and the controllability of an enduro with the performance and the stability of a street bike. The target was a motorcycle which would be very enjoyable on small tiny roads and easy to control even on extreme cornering angles. So in other words, a fun-bike for narrow pass-roads or for changing surface conditions, where conventional supersport machines require hard work from the rider!"

"The extreme variants like KTM Duke or Husqvarna NOX attract a special group of riders, but could not appeal to a wider audience like the more versatile concepts such as BMW F 650, Suzuki Freewind or Aprilia Pegaso for example. These bikes are more touring and practical oriented rather than sports oriented."

http://www.yamaha-motor.gr/designcafe/en/about/off_road/?Component=tcm:71-202487&PageTitle=Supermotard:%20Will%20the%20niche%20become%20established?



Μου την έφερες μπαγάσα και δεν μπορώ να πω τίποτα πλέον :wave:


Πέρα από την πλάκα το tiger είναι πανέμορφο μηχανάκι με τρελές επιδόσεις.Μου αρέσει και εμένα πάρα πολύ.Το οτι δεν θα το επέλεγα (ιδέα μου πάντα) είναι οτι γενικά θα μου στοίχιζε αρκετά σε σχέση με ότι μπορώ εγώ να προσφέρω οικονομικά σε ένα μηχανάκι
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Atanassio

Σου έκανα τη μούρη κρέας!!!!! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yoohoo: ;D ;D :tongue2: :tongue2:

Enigma

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Ξυλο Ξυλο Ξυλο !!!! :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

odt

ΠΡΟΣΟΧΗ...
ΟΦΤΟΠΙΚκαι οντοπικ μαζί


Εγώ θέλω ένα μηχανάκι που να πηγαίνει σε αυτούς τους δρόμους...


Όλος ο κόσμος του μάρκετινγκ προσπαθεί να με πείσει ότι χρειάζομαι ένα μηχανάκι που να έχει παραπάνω ...φρένα-αναρτήσεις-λάστιχα-ζάντες-άλλη διάταξη κυλίνδρων, ναι είναι 1000αρι (τουλάχιστον) να έχει abs, traction control, data logger, καρμπόν, vga και σύστα μέσα...

Εγώ πιστεύω ότι με αυτό που έχω...το οποίο λέγεται απλά naked...(ούτε hyper naked ούτε καν super naked) δεν χρειάζομαι κάτι άλλο...(αυτό ισχύει και για το hornet ΜΟΥ και για το super four ΜΟΥ) και έτσι δεν μπαίνω και στον Κυκεώνα της κατηγοριοποίησης των όλο και περισσότερο αμφιταλαντευόμενων νέων μοντέλων που κυκλοφορούν...

/ΟΦΤΟΠΙΚκαι οντοπικ μαζί














Αλήθεια τι γνώμη έχετε για το καινούργιο KTM 990 SMT?  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:(τουριστικό super motard δηλαδή) :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:















:popcorn: :popcorn: :popcorn:




akaposto

ξύλο;;;



άμα είναι τέτοιο και εγώ μέσα είμαι :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Παράθεση από: odt στις Νοεμβρίου 05, 2008, 01:51:55 ΜΜ

Αλήθεια τι γνώμη έχετε για το καινούργιο KTM 990 SMT? 
ποιό είναι αυτό ; :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
αλλά τι να ναι...κανά καρβούνι με 140 άλογα μέχρι τα 10000km (και αν),
95 μέχρι τα 14999km (και αν),και μετά αν υπάρχει το μοτέρ ακόμα καμιά 50αριά άλογα

:yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo:
ευκαιρίας δοθήσης,
το γνωστό αρτικόλεξο ΚΤΜ
δεν είναι κάθε Τρίτη μάστορα,όπου Τρίτη η μέρα της εβδομάδας,
όπως πολλοί συνάδελφοι παραπλανούνται,
αλλά όπου τρίτη,εννοείται κάθε τρίτη μέρα της βδομάδας  :yoohoo: O0 :yelrotflmao:
δηλαδή πήγες μάστορα την Δευτέρα;ε την Πέμπτη θα ξαναπάς  :yelrotflmao: :yelrotflmao:

ώπα παραλίγο να ξεχαστώ...παραλίγο όμως!
Παράθεση από: odt στις Νοεμβρίου 05, 2008, 01:51:55 ΜΜ
Εγώ θέλω ένα μηχανάκι που να πηγαίνει σε αυτούς τους δρόμους...

ναι,πιστεύω έχω την απάντηση που ζητάς
γκουχου γκουχου...
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

Atanassio

Παράθεση από: akaposto στις Νοεμβρίου 05, 2008, 05:03:46 ΜΜ
ξύλο;;;



άμα είναι τέτοιο και εγώ μέσα είμαι :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Αχ, δείρτε με αλύπητα!!!!!

Παράθεση από: odt στις Νοεμβρίου 05, 2008, 01:51:55 ΜΜ

Εγώ πιστεύω ότι με αυτό που έχω...το οποίο λέγεται απλά naked...(ούτε hyper naked ούτε καν super naked) δεν χρειάζομαι κάτι άλλο...(αυτό ισχύει και για το hornet ΜΟΥ και για το super four ΜΟΥ) και έτσι δεν μπαίνω και στον Κυκεώνα της κατηγοριοποίησης των όλο και περισσότερο αμφιταλαντευόμενων νέων μοντέλων που κυκλοφορούν...


Δεν διαφωνώ αλλά έχεις δοκιμάσει να κάνεις τέτοιο στροφιλίκι με sm?  Αν όχι τότε δεν ξέρεις τι θα πει πλασάρισμα και διασκέδαση στο στρίψιμο, βέβαια είναι θέμα γούστου και κατα τη γνώμη μου δικαιολογημένα αυτά το μηχανάκια έχουν ονομαστεί fun bikes

akaposto

Παράθεση από: odt στις Νοεμβρίου 05, 2008, 01:51:55 ΜΜ
...Εγώ θέλω ένα μηχανάκι που να πηγαίνει σε αυτούς τους δρόμους...

Όλος ο κόσμος του μάρκετινγκ προσπαθεί να με πείσει ότι χρειάζομαι ένα μηχανάκι που να έχει παραπάνω ...φρένα-αναρτήσεις-λάστιχα-ζάντες-άλλη διάταξη κυλίνδρων, ναι είναι 1000αρι (τουλάχιστον) να έχει abs, traction control, data logger, καρμπόν, vga και σύστα μέσα...

Εγώ πιστεύω ότι με αυτό που έχω...το οποίο λέγεται απλά naked...(ούτε hyper naked ούτε καν super naked) δεν χρειάζομαι κάτι άλλο...(αυτό ισχύει και για το hornet ΜΟΥ και για το super four ΜΟΥ) και έτσι δεν μπαίνω και στον Κυκεώνα της κατηγοριοποίησης των όλο και περισσότερο αμφιταλαντευόμενων νέων μοντέλων που κυκλοφορούν...

Αποφάσισα να γράψω σοβαρά,αφού δεν πέφτει ένα μπινελίκι της προκοπής
Μια προσβολή ρε παιδί μου.
Κάτι,κάτι...
Τώρα βέβαια είμαστε και όλοι hondαιοι
(κάλα ο egm μπορεί να οδηγεί καφασάκι,αλλά κατά βάθος είναι hondακιας...και φιλο-πεντροσικός  8) )
Ου να χαθείς...κρυφοχοντάκια.
Ο άλλος είναι κρυφομπεμβεδάκιας
ο άλλος κρυφό εντουράς...ο άλλος κρυφογρήγορος
ο άλλος κρυφογιαμαχάκιας,
και παρόλα αυτά δεν μπορούμε να τσακωθούμε;;;τι να πώ;Ξεφτίλα...
Σε λίγο θα μας πείτε ότι ο Rossi ήταν άτυχος το 2006
και τα σουβλάκια στη Θεσαλλονικη τα λένε σάντουιτς απ'όταν ο Μέγας Αλέκος
φυστίκωσε την Θήβα.
Τι άλλο θα ακούσουμε;
Οτι τα harley θα στρίβουν σαν ιταλικά τώρα που η ξεπουλήθηκε η MV?
Ε λοιπόν ένα θα σας πω.
Γεμιστά σαν την μάνα μου,άλλος δεν κάνει! .-

.
.
.
.
.
.
.
τι λέγαμε;α ναι να γράψω σοβαρά.
Αν θες να περάσεις την διαδρομή που έβαλες παραπάνω odt,
και πήγες εκεί,για να πας εκεί (ποίηση σκέτη!)
θα γουστάρεις με ότι και αν είσαι.
Κανένα χαρακτηριστικό του οχήματος δεν είναι αρκετό ή περιττό,
λίγο ή πολύ,μεγάλο ή μικρό,άσχημο ή όμορφο,
επειδή αυτά είναι στοιχεία δεύτερα.
Η πρώτη πηγή "γουσταρίσματος" είναι ότι απλώς είσαι εκεί.
Αν ψάχνεις αυτό που λείπει,τότε απλά δεν πήγες ποτέ εκεί.

Το "εκεί" του καθένα μας μπορεί να είναι η συγκεκριμένη φωτογραφία,
μπορεί να είναι 2 ή 4 ρόδες
(καλά ρε egm βαλέ όσες θες εσύ!)
κινητήρας ή πετάλι,στεριά ή θάλασσα.

Ίσως δεν μπορώ να συννειδητοποιήσω
πόσο βαθιά,στο κουτί με τα όμορφα,
αποτυπώθηκε η πρώτη βόλτα με το cb,
βράδυ,κουρασμένος με πυρετό,και η πρασινάδα του κοντέρ
να αφήνει υποσχέσεις/όνειρα για το μέλλον.

Εξάτμηση μπουρούχα και λάστιχα για τον διάολο.
Ξενύχτησα στο καράβι,αλλά όχι επειδή μου κάηκε καρφί
για αυτά,αλλά γιατί η αλυσίδα ποδήλατο-παπί-μηχανή
συμπληρώθηκε.
Συμπληρώθηκε σε μία λογική έννοια.
Μπήκε κάτι ακόμα στο κουτί.

Δεν έχω οδηγήσει και πάρα πολλά μηχανάκια,
μόνο μερικά street και κανα δύο χωμάτινα.
Τι υποσχέσεις μου έδωσαν...καμία...
μόνο που μου είπαν ότι θα πηγαίνουμε πολύ γρηγορότερα,
θα φρενάρουμε πολύ πιό δυνατά,ίσως να πλαγιάζουμε και περισσότερο.
Αλλά με έναν τρόπο ξένο,γρήγορο και πλαστικό,άγριο και κρύο.

Ίσως για αυτό βλέπω,
όταν παρκάρουν δίπλα μου άλλα ακριβότερα,
το δικό μου ομορφότερο.
Όχι καλύτερο στα χαρακτηριστικά,αλλά καλύτερο για μένα.

Και κλείνοντας να προσθέσω αυτό:
Γεμιστά σαν την μάνα μου,άλλος δεν κάνει! .-

και τώρα ακολουθούν οι σημειώσεις
Σ1:εξαίρεση στον κανόνα με αυτά που έχω καβαλήσει αποτελεί ένα VFR 750 του '93
Σ2:Δεν έχω dream bike.Αν είχα θα μου έλειπε.Μου αρέσουν πολλά,αλλά κανένα δεν μου λείπει.
Σ3:Από αυτοκίνητα δεν μπορώ να πω το ίδιο με το Σ2.
Σ3:για να γυρίσω λίγο στα KTM,είχα σειρούλα,που είχε αλλάξει 3 μοτέρ στο LC4 του και πίστευε ότι είναι καλό.
Είναι πως το βλέπει κανείς.
Σ4:To tenere είναι σαν αποβολή διασταύρωσης ανακυκλωμένου transformer και επαναχρησιμοποιημένου
προφυλακτικού απο τυφλό Ιάπωνα σχεδιαστή.Eat that now.
Σ5:Ρε μπάς και το αφεντικό του σχεδιαστή,του πηδάει την γυναίκα και ήθελε να τον εκδικηθεί?
Σ6:Για όσους δεν το διάβασαν.Εγώ και ο egm αποφασίσαμε να μποικοτάρουμε την Lamporgini και να
μην ξαναπάρουμε τίποτα απο αυτούς.Αδέρφια αντισταθείτε!
Σ7:διάβασες μέχρι εδώ κάτω;Ε τι να σου πώ.CB δεν οδηγείς;ότι και να σου πώ λίγο θα'ναι ! :wave:
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW