Συμμάζεμα επεισόδειο Νο 8434563868

Ξεκίνησε από klab, Φεβρουαρίου 26, 2012, 12:46:03 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Έτσι ρίχτε ιδέες, καλά το πάμε :)
Σαν ποιο ασφαλές με βλέπω να σημαδεύω και την πλάκα και το τύμπανο όπως λέει ο itom32.

itom32

Λεπον σημαδεψε ενα απο τα δοντακια με μαρκαδορακι και παγενε το στο πιο κοντινο στη πλακα,μα τι λεω αλουμινενιο κυλινδρακι ειναι:

Tωρα για το στροφομετρο πιστευω σε κατι αναλογο.Ευχαριστουμε τον xorhe που ξαντεριασε το pb1 του. ; θυμηθηκα οτι σε δικο του τοπικ τα ειχα δει τοοοσο λυμενα τα οργανα.

klab

Τι να κάνει αυτή η ψυχή τον χάσαμε τον Κρητίκαρο μας.

itom32

Οντως χαθηκε.Εσυ εισαι πιο κοντα κανε του κανα σινιαλο καπνου μπας και σε δει,εμενα δεν με πιανει τοσο μακρια...καλα να ναι το παλικαρι και ας μας ξεχασε.  :beerchug:

supernova

Αν έχεις πρόσβαση ως εκεί που δείχνει η φωτό και αφού τα γραναζάκια ενώνονται υπο γωνία απλά σταθεροποίησε τα γραναζάκια μεταξύ τους με ένα λεπτό tie wrap ή κάπως έτσι (αν αυτο το πράσινο είναι της βελόνας και όχι αυτο που πέρνει κίνηση, αλλιώς άκυρο)

klab

Τα όργανα μου είναι διαφορετικά.

Ταχύμετρο



Στροφόμετρο.

itom32

E τοτε θες ενα μυτοτσιμπιδο ντελικατο,αλλα και ενα κουρμπαριστο δεν θα εβλαπτε για οπου και οποιο βολευε,και ενα ακομη ατομο.Προσπαθεις με προσοχη να μαγκωσεις το αξονακι.Ο αλλος θα σε δεσει την χειρολαβη του μυτοτσιμπιδου με μια γερη ηλεκτρολογικη ταινια ή δεματικα.Μολις σιγουρευτης οτι το μυτοτσιμπιδο ασφαλισε προχωρας ευγενικα.Αν θες βαλε τον αλλο να κρατα ακινητο το αξονακι,για να κανεις εσυ τις αλλες δουλειες.Εκτος αν μπορεις να τα κανεις ολα με ενα χερι.Γιατι το ενα θα πρεπει να κρατα τον αξονα ακινητο.Αυτα για το στροφομετρο,απο αυτην την γωνια μου φενεται οτι εχεις προσβαση.Στο ταχυμετρο δεν βλεπω απο αυτην την φωτο αν εχεις προσβαση.Αν εχεις κανεις τα ιδια.
Αρε και να σουν σαν την θεα Kalli αυτην με τα πολλα χερια....χε,χε,χε
Τι θα κανεις ρε αρρωστε θα δω κανα τρελλο φοντο στα καντραν???

klab

Έχω ένα σετ καντράν ολοκαίνουργια και πολύ φωτεινά, γιατί τα μαμά έχουν σκουρύνει από τα χρόνια και δεν περνάει εύκολα το φως.

itom32

Προχθές ενα απο τα led αυτό του ταχύμετρου,κάηκε και ακολουθόντας τον klab ειπα κι εγώ να βάλω smd led.Τ10 5.

Τεράστια η διαφορά στην ποιότητα του φωτισμού.Η ευκρίνεια κατα την νυχτερινή οδήγηση βελτιώθηκε 100%