ΠΙΣΩ ΨΑΛΙΔΙ Κ ΑΝΑΡΤΗΣΗ

Ξεκίνησε από pioupiou, Οκτωβρίου 09, 2013, 01:48:44 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

τι πρεπει να κανω?

κολλημα
0 (0%)
αλλαγη
1 (100%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 1

pioupiou

Καλησπερα παιδια,εχω ενα σοβαρο θεμα με το ψαλιδι πισω,εχει ραγισει το κολλημα μου στης βασεισ του αμορτισερ κατω κ δεν ξερω αν πρεπει κ που μπορω να παω να το κολλησω!!!!απο την μερια τησ αλυσιδασ το κολλημα εχει ξεκολλησει περισσοτερο απο την μερια τησ εξατμισησ αλλα κ τα δυο ειναι ραγισμενα!!!ξερει καποιος τι μπορω να κανω?η μηχανη μου εχει 70.000κμ κ ειναι μοντελο του 95

stel89s

Καταρχάς πρέπει να βρεις το λόγο που ράγισε και μετα να προχωρήσεις στη αλλαγή η στην κόλληση.... για μενα δε λειτουργεί σωστά η ανάρτηση. Στην τελική εγώ θα το άλλαζα εφόσον το έβρισκα φτηνό και σε καλή κατάσταση....

superfour


pioupiou

αθηνα ειμαι αλλα σαν φανοποιοσ κ κατασκεβαστησ carbon fiber  δεν νομιζω οτι δεν λειτουργει καλα η αναρτηση καθωσ ειναι BITUBO k einai 2 xronwn profanws ομωσ πρεπει να ειναι καποια αστοχεια υλικων κατα την κολληση αλλιωσ εχει να κανει με το οτι ζω στην ελλαδα που ο "πολιτισμος" δεν περιλαμβανει τους σωστουσ κ ασφαλης δρομουσ!!!!υπαρχει καποιος συγγολητης κ αν ναι ποσο θα μου κοστισει αλλιωσ να ωαλς μονοβρατσο!!!καλο θα ηταν κ τα υπολοιπα μελοι του group να τσεκαρουν τα κολληματα τουσ καθωσ αν ειναι καλλημενα με βρωμια μπορει να μην τα εχετε παρατηρησει ακομα!!!!

itom32

Nα βρείς εναν συγκολλητή που να έχει TIG και η δουλειά θα γίνει.Για τη αιτία του ραγίσματος πιθανολογώ οτι η bitubo πρεπει να ειναι με στενότερο σε πλάτος κάτω οφαλό απο ότι η showa. Αρα για να δέσει καλά και να μην έχει μπόσικα πρέπει να σφίχτηκε υπερβολικά και αφου πιθανόν δεν τοποθετήθηκαν ροδελες σαν αποστάτες,έφαγε ζόρι η διχάλα του ψαλιδιού που πάνω της σφίγγει ο οφαλός της ανάρτησης και ράγισε. Αν εξετάσεις καλήτερα την διχάλα ,πιθανόν εκτός απο ραγισμένη να εχει στραβώσει επίσης.

stel89s

Το αποκλειο να ειναι αστοχεια υλικων... Επισης οντως ειναι χαλια οι δρομοι μας αλλα πρωτα θα την ακουγαν τα συνεμπλοκ και μετα η κόλληση τσπ.. Δεν εχω ακουσει κανεναν να αναφερει τετοι προβλημα μεσα εδω στο φορουμ αλλα ουτε και εγω προσωπικά εχω τετοιο θεμα... Σαν φανοποιος θα συνεργαζεσαι και με λαμαριναδες οι περισσότεροι πιστεύω έχουν TIG και αν δε βρεις οι εξατμισαδες εχουν σιγουρα...