Τελευταία μηνύματα

#91
Άλλα συστήματα / Απ: Φλάντζα κεφαλής σε xsara
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 11, 2023, 08:08:42 ΜΜ
το κεφαλάρι καυα το ξήλωμα αφού ξήλωσα ότι περίσσευε το έστειλα σε ρεκτιφιέ για πλανιάρισμα τρίψιμο βαλβίδες και αλλαγή τσιμουχάκια βαλβίδων
οπότε παρελήφθη έτοιμο

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#92
Άλλα συστήματα / tmp subject
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 11, 2023, 08:07:50 ΜΜ
tmp message
#93
Άλλα συστήματα / Απ: Φλάντζα κεφαλής σε xsara
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 11, 2023, 08:03:03 ΜΜ
Λοιπόν εδώ βλέπετε το μοτέρ ξηλωμένο με ότι ενοχλούσε την φλάντζα και τον κινητήρα με βγαλμένη κεφαλή και φλάντζα

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#94
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: Αναφορά προβλημάτων Φόρουμ...
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 11, 2023, 09:07:28 ΠΜ
Καλημέρα τελικά κατέβασα το tapatalk και όντως μπορεί να ανεβάσει φωτογραφία μέσω του browser ενω μέχρι τώρα με έδινε την δυνατότητα να ανεβάσω φωτογραφίες προχθές που προσπάθησα δεν βρήκα αυτή την επιλογή.Όλα καλά θα συνεχίσω με tapatalk.
#95
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: Αναφορά προβλημάτων Φόρουμ...
Τελευταίο μήνυμα από TEOS CB SF - Σεπτεμβρίου 10, 2023, 10:39:44 ΜΜ
Παράθεση από: dumutrus στις Σεπτεμβρίου 10, 2023, 09:06:54 ΜΜΓεία σου Θεόφιλε θυμησέ μου την διαδικασία μήπως κάνω κάτι λάθος.
Εγώ από το κινητό τηλέφωνο που κάνω την διαδικασία , κάτω από το κείμενο υπάρχει επιλογή για ανέβασμα φωτογραφίας , πατώντας εκεί μου βγάζει επιλογή.

Από υπολογιστή δεν γνωρίζω ( επίσης από κινητό έχω την εφαρμογή Tapatalk, που είναι για φόρουμ ).

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#96
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: Αναφορά προβλημάτων Φόρουμ...
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 10, 2023, 09:06:54 ΜΜ
Γεία σου Θεόφιλε θυμησέ μου την διαδικασία μήπως κάνω κάτι λάθος.
#97
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: Αναφορά προβλημάτων Φόρουμ...
Τελευταίο μήνυμα από TEOS CB SF - Σεπτεμβρίου 10, 2023, 08:26:28 ΜΜ
Παράθεση από: dumutrus στις Σεπτεμβρίου 09, 2023, 07:56:34 ΜΜΚαλησπέρα άλλαξε κάτι με τις φωτογραφίες δεν μπορω να ανεβάσω.Ευχαριστώ.
Από τα λίγα που ξέρω εγώ Δημήτρη δεν έχει αλλάξει κάτι

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#98
Ειδήσεις & Ανακοινώσεις / Απ: Αναφορά προβλημάτων Φόρουμ...
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 09, 2023, 07:56:34 ΜΜ
Καλησπέρα άλλαξε κάτι με τις φωτογραφίες δεν μπορω να ανεβάσω.Ευχαριστώ.
#99
Άλλα συστήματα / Απ: Φλάντζα κεφαλής σε xsars
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 09, 2023, 01:56:16 ΠΜ
Οπότε ξήλωμα ότι ενοχλούσε ξεκινόντας από το φιλτροκούτι τη μπαταρία και τη θήκη της μετα βγήκε η πολλαπλη εισαγωγης,εξαγωγής,βάση κινητήρα,ιμάντα χρονισμού αφού πρώτα έφερα τον κινητήρα στα σημάδια του και κλείδωσα τον στρόφαλο.
Συνεχίζεται

Γιατί δε μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες;

Μάλλον δεν το έβαλα σε σωστή κατηγορία ας το μετακινήση κάποιος σε ποιο καταληλλη θέση,όπως αν μπορεί να διορθώση κάποιος το όνομα του τίτλου,διόρθωση τοκατάφερα (τελικά της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελάει).
#100
Άλλα συστήματα / Απ: Φλάντζα κεφαλής σε xsars
Τελευταίο μήνυμα από dumutrus - Σεπτεμβρίου 09, 2023, 01:48:11 ΠΜ
Το πρώτο πράγμα που έκανα πρωτού πιάσω τα κατσαβίδια ήταν να εντοπίσω την πηγή του προβλήματος τελικά κατέληξα σε 3 αιτίες με πιο πιθανή το νούμερο 1
1)Στον έλεγχο για το αν δουλεύει το βεντηλατέρ ανακάληψα οτι με κάποιον μαγικό τρόπο κατάφερε να περάσει μέσα από την γρύλια ένα σπουργίτη και δυσκολεύε αρκετά τη κίνηση του ανεμιστήρα.
2)όταν με προηδοποιούσε το αμάξι για την θερμοκρασία δύο φορές μηδένισε η βελόνα στο καντράν οπότε υποθέτω οτι η φούσκα υπολειτουργούσε.
3)Οτι πιθανόν να κόλησε ο θερμοστάτης αλλά για μένα είναι το λιγότερο πιθανό σενάριο μιας και στο ταξίδι δεν με προβλημάτισε καθόλου.
Επείσης να πώ και τα σημάδια της καμένης φλάτζας μπορεί να ανακατέυει τα νερά με τα λάδια οπότε θα βλέπουμε στο παγούρι μία άσπρη πηχτή αηδία γνωστή ως μαγιονέζα το ίδιο μπορεί να δούμε και στο καπάκι που συμπληρώνουμε λάδια επείσης αν τραβήξουμε τον δείκτη λαδιού μποτεί να δούμε άσλρα στίγματα αν περνάει η καύση στο κύκλομα ψύξεις τότε τα κολάρα θα είναι σκλήρα σαν ξύλο και θα είναι  σχεδόν αδύνατον να τα πιέσουμε(αυτό που έπαθα και γώ).