Φωτισμός καντράν

Ξεκίνησε από wolfi, Οκτωβρίου 06, 2013, 06:11:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

mikegti

Μάλλον έχεις δίκιο φιλαράκι  ;D

itom32

Εγώ προτίμησα 3 λευκες SMD Τ10 στα όργανα και απλες χρωματιστες led στις ενδήξεις.

mikegti

Πολύ ωραία τα όργανα, λογικά άλλαξες αυτοκόλητα και έγιναν ψιλομπλέ?

itom32

To version r και νομίζω ολα τα pb1 εκτος του fiiN και του version S fiiiV,που εχουν κόκκινο,εχουν πράσινο χρώμα στα καντράν.Οταν βάλεις λευκές SMD έχεις αυτό το χρώμα .

zentakias

Γιαννη, τα μαμα οργανα του pb-1 μου (FiiN) ειχαν ασπρα νουμερα και γραμμες, τα κινεζικα που φοραω τωρα εχουν κοκκινα.

mikegti

Μπορεί να κάνω και λάθος καθώς δεν είμαι ακόμα μεγάλος γνώστης της μοτο αυτής, αλλά εγώ που έλυσα τα όργανα για να κολίσω το εσωτερικό καβούκι, νομίζω πως είναι γνήσια και είναι ψιλοκόκκινα.

zentakias

΄λες να εγιναν ασπρα λογω ηλικιας? κατι σαν τα μαλλια ενα πραγμα??   :D :D

itom32

 ;D ;D Αυτό θα έλεγα. Βάλε καμιά κουκούλα,θα στα ξασπρίσει ο ήλιος και τα καινούρια.

mikegti

Όλα παίζουν  >:D Φαντάσου εμένα, την 3η μέρα σύνδεσα τα πορείας στα φλας, την είχα και δούλευε ένα 15ρτο και μου ξεζούμισε την μπαταρία...Την έβαλα μπροστά με booster, αποσύνδεσα και τα πορείας και όλα καλά...  :-[

zentakias

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 22, 2015, 11:59:22 ΠΜ
;D ;D Αυτό θα έλεγα. Βάλε καμιά κουκούλα,θα στα ξασπρίσει ο ήλιος και τα καινούρια.

τα γραμματα και οι γραμμες ηταν ασπρες, οι πλακες οχι και τόσο, ελαφρως ξεβαμμενες θα ελεγα.
Εκει που το βαζω εγω δε το βλεπει ο ηλιος, παρα μονο καλοκαιρι και αργα το απογευμα που βαραει σχεδον οριζοντια.

itom32

Είπα να κάνω ένα ρετουσάρισμα στα νέα όργανα μετά την δοκιμή λειτουργικότητας...σε δουλειά να βρισκόμαστε. ;)

panosp25

Γιάννη λάμπουν τα όργανα! καλοφόρετα!

itom32

Παράθεση από: panosp25 στις Ιουνίου 28, 2018, 11:24:27 ΜΜ
Γιάννη λάμπουν τα όργανα! καλοφόρετα!
Να 'σαι καλά,βασικά ήταν σε σχεδόν τέλεια κατάσταση όπως με είχε πει ο Κανέλλος,αλλά είχαν αυτό το ξάσπρισμα στις κόκκινες ενδείξεις και κιτρίνισμα στις βελόνες οπότε έχριζαν ρετουσαρίσματος.Eδώ όπως τα παρέλαβα.

TEOS CB SF

Μπράβο itom ... νομίζω ότι πρέπει να σε επισκεφτεί ο ammo77 ... Έτσι για ένα ρετουσάρισμα στα δικά του όργανα .

itom32

Το θέμα είναι πως ενώ έχω oem ενδότερα  καντράν,είναι για version r και νομίζω εκτός της διαφοράς του θερμόμετρου που έχουν τα PB1FiiN, είναι και διαφορετικής διαμέτρου.Τα καντραν του pb1 FiiN έχουν λίγο μεγαλύτερη διάμετρο και νομίζω του r δεν θα καθίσουν όπως πρέπει.