Απίστευτο κι όμως αληθινό

Ξεκίνησε από jokey, Ιουνίου 11, 2007, 03:32:17 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jokey

Σήμερα το πρωί και ενώ κατευθυνόμουν προς την εργασία μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά που επιτέλους τελείωσε η εκδρομή και θα δουλέψω πάλι :P ακούω κάτι γκλίν γκλούν τσίν. Συνεχίζω ατάραχος νομίζοντας οτι ο θόρυβος προέρχεται από κάτι που πάτησα ή από το διπλανό σκουτεράκι
Όταν όμως χρειάστηκε να πατήσω φρένο για το φανάρι διαπιστώνω πως φρένο καπούτ.

Αφού σταμάτησα απορημένος κοιτάω στο μπροστά δισκόφρενο και τι νά δω.Τακάκια καπούτ.Ρε εδώ τα είχα βάλε, ρε εκεί τα είχα βάλει πουθενά.

Αποτέλεσμα είχε ξεβιδωθεί η εξωτερική τάπα, είχε φύγει ο πύρος που κρατάει τα τακάκια και φύγαν και τα τακάκια με την σειρά τους.
Αυτό μπορεί να έγινε από κλεπταποδοχική ενέργεια(και αν είναι έτσι τον καταριέμαι αυτόν που μου το έκανε γιατί θα μπορούσε να είχε κάπως μπλοκάρει το μπροστινό και να είχα άλλα) ή ξεβιδώθηκε μόνο του με τους κραδασμούς και δεν το πήρα χαμπάρι :scratchchin: :scratchchin:
Να πω επίσης πως είχα διανύσει 3-4 χιλιόμετρα μέχρι το μέρος που έγινε το σκηνικό χωρίς κανένα πρόβλημα

ʼκουγα βέβαια τον τελευταίο καιρό κάτι κοπανίματα από το μπροστινό δισκόφρενο αλλά το απέδιδα στο κενό που έχουμε σχεδόν όλοι από την βάση στην δαγκάνα και στις λακούβες μας κουδουνίζει

Τέλος πάντων ρωτάω σε έναν που αγοράζω μεταχειρισμένα και μου έδινε κομπλέ την δαγκάνα 50 ευρώ(δεν σφάξανε)

Πήγα στον φίλο μας τον Σαρακάκη και αφού έσκασα 15 ευρώ για αυτά τα σκατολοϊδια πήγα και μια βόλτα από τον Enigma (μας και ήταν και ο δρόμος μου ) και το έφτιαξα

Τέλος καλό όλα καλά
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

tonina

Σήμερα το πρωί και ενώ κατευθυνόμουν προς την εργασία μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά που επιτέλους τελείωσε η εκδρομή και θα δουλέψω πάλι.....



Επιτελους τελιωσε η εκδρομή και θα δουλέψεις πάλι?????????????????????????????
Εγω νομιζω ότι είμαι ακόμα Ερέτρια και κολυμπάω :'( :'( :'( :'(
Πάντως είσαι τυχερός και οπως το είπε τελός καλό όλα καλά :-*


jokey

Παράθεση από: tonina στις Ιουνίου 11, 2007, 03:48:01 ΜΜ
Σήμερα το πρωί και ενώ κατευθυνόμουν προς την εργασία μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά που επιτέλους τελείωσε η εκδρομή και θα δουλέψω πάλι.....



Επιτελους τελιωσε η εκδρομή και θα δουλέψεις πάλι?????????????????????????????
Εγω νομιζω ότι είμαι ακόμα Ερέτρια και κολυμπάω :'( :'( :'( :'(
Πάντως είσαι τυχερός και οπως το είπε τελός καλό όλα καλά :-*



Έβαλα και το  :P για την ειρωνεία που έγραψα, είσαι τρελή????
Χαλαρά καθόμουνα και άλλες τρεις μερούλες και ας κοιμόμουν και στο χώμα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

tonina

Ναι ρε νικο δηλαδη εχω φουλαρει τοσο τις μπαταριες που λεω να ξαναπαμε και το επομενο σαββατοκυριακο.Αντε το καλοκαιρι μπροστά μας είναι να ξανακανονισουμε.

alargeuo

Παράθεση από: jokey στις Ιουνίου 11, 2007, 04:12:23 ΜΜ
Παράθεση από: tonina στις Ιουνίου 11, 2007, 03:48:01 ΜΜ
Σήμερα το πρωί και ενώ κατευθυνόμουν προς την εργασία μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά που επιτέλους τελείωσε η εκδρομή και θα δουλέψω πάλι.....



Επιτελους τελιωσε η εκδρομή και θα δουλέψεις πάλι?????????????????????????????
Εγω νομιζω ότι είμαι ακόμα Ερέτρια και κολυμπάω :'( :'( :'( :'(
Πάντως είσαι τυχερός και οπως το είπε τελός καλό όλα καλά :-*



Έβαλα και το  :P για την ειρωνεία που έγραψα, είσαι τρελή????
Χαλαρά καθόμουνα και άλλες τρεις μερούλες και ας κοιμόμουν και στο χώμα

Όχι όχι, εγώ πιστέυω πως δεν το εννοούσες ειρωνικά αλλά κυριολεκτικά!!
Aφού στην Eρέτρια όλο για τη δουλειά σου μας μιλούσες!!! hihihihihihihihihihi

Eυτυχώς δεν έπαθες τίποτα πιο σοβαρό!!!
- those who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night -

freethan

Πάλι καλά που δεν έσκασε τίποτα πιο σοβαρό εν κινήσει μαν. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.  ;)

Headmaster

Παράθεση από: jokey στις Ιουνίου 11, 2007, 03:32:17 ΜΜ

Αυτό μπορεί να έγινε από κλεπταποδοχική ενέργεια(και αν είναι έτσι τον καταριέμαι αυτόν που μου το έκανε γιατί θα μπορούσε να είχε κάπως μπλοκάρει το μπροστινό και να είχα άλλα) ή ξεβιδώθηκε μόνο του με τους κραδασμούς και δεν το πήρα χαμπάρι :scratchchin: :scratchchin:
Παράθεση

δε νομίζω να μπορεί να φύγει απο μόνο του!!!!!
τσάτισες κανέναν εκεί στην εκδρομή???(πλακα κάνω)

ΤΕΣΠΑ Τέλος καλό όλα καλά και να μην βγει σε κανένα τέτοιο πράγμα ξανά!!!!! :o

Enigma

Ψιτ Headmaster εισαι και ρουφιανακος ε? :scratchchin: :yoohoo:

snowdevil

Καλά μιλάμε είστε όλοι τρελοκομείαααααα, άντε γειά τελείως.
"If you want something you never had.....do something you have never done"

Headmaster

Παράθεση από: Enigma στις Ιουνίου 12, 2007, 09:32:32 ΠΜ
Ψιτ Headmaster εισαι και ρουφιανακος ε? :scratchchin: :yoohoo:

EEEE καλά τώρα ξάδελφος του Αρτέμη Ματσα!!!!!! :nono: :nono:
Κανα Smilie με κουκουλα δε παίζει!!?!!?

jokey

Καθίκια έπρεπε να σας κάνω σωματικό έλεγχο μόλις φεύγαμε........ :tongue2:

Είδατε μια ωραία μηχανή(καλύτερη από την δικιά σας) και θέλατε να την βεβηλώσετε ;D :yelrotflmao:

Την άλλη φορά θα βάλω κάμερες.

Σοβαρά τώρα  και εγώ έχω την απορία για το αν έφυγε μόνη της ή όχι, αλλά αν κάποιος είναι να μπει στον κόπο να σου πάρει τις βίδες πιο εύκολο του είναι να ξηλώσει όλη την δαγκάνα.Μάλλον ποτέ δεν θα μάθω αλλά......................... θα είμαι και πιο προσεκτικός με ποιους κάνω παρέα :tongue2: :tongue2: :tongue2:

ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ