ΑΛΛΑΓΗ Μπροστινές Δισκόπλακες

Ξεκίνησε από microvios, Οκτωβρίου 12, 2014, 04:50:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

microvios

Οι Brembo πάντως (αν κανει κάποιο μοντέλο από τα τρία τελικά) είναι πιο φτηνές, αν και τώρα μου τις βγάζει 159,50€, το Caprimoto, από 130,74€ που τις έδινε το πρωί??? Μας βγαίνουν δηλαδή 319€ (λέει πως έχει δωρεάν μεταφορικά?)

Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να αποκλείσουμε το 78.B408.27, γιατί αυτό πρέπει να έχει πάρει ο Αλκιβιάδης και άν κάνει στο Version-S δεν κάνει στο FIIN.
It ain't over till it's over

itom32


alkiviadis

Είσαι σωστός Αντώνη,αυτός είναι ο κωδ.των δισκόπλακων που έχω φορεμένα.

microvios

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 16, 2014, 06:43:50 ΜΜ
Aντώνη εδώ διάβασες;;; http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3852.15

Οφ κόρσ! και από παλιά μάλιστα, όταν πρωτομπήκα στο forum. Για να πώ την αλήθεια με είχε τρομάξει, είπα μέσα μου, ρε τί 'να τούτοι! Εδώ έχω να κάνω με κουζουλούς, πού πάω να μπλέξω...  Όμως τελικά πρυτάνευσε η ...τρελα και το πήρα και εγω το SF!
It ain't over till it's over

desmond

Αντώνη όντως είναι πανάκριβες οι δισκόπλακες.
Και έμένα που είχα ρωτήσει κάποια στιγμή μου είπαν 350 η μία.
Οπότε είναι πολύ καλή η τιμή που βρήκες. Μή σου πω τόσο καλή που το σκέφτομαι να σου πω να μου παραγγείλεις και μένα ένα ζευγάρι γιατί μόλις μου λιώσουν τα τακάκια θα τις αλλάξω κι εγώ!

Παρεπιπτόντως και όχι ίσως τόσο σχετικό αλλά ας είπωθεί ξανά. Και η πίσω είναι ακριβή σε αντίστοιχη τιμή αλλά υπάρχει εναλλακτική από transalp αν δεν κάνω λάθος με ίδιες διαστάσεις στα 90 ευρώ. Η διαφορά είναι ότι δεν έχει τα σχεδιάκια στον εσωτερικό κύκλο, αλλά είναι μια χαρά και είναι ανταλακτικό honda. Την φοράω εδώ και δύο χρόνια και δεν έχω το παραμικρό θέμα
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

Δίτροχος Κένταυρος

Δισκόπλακες κάνουν και απο το fzr 1000 exup.

zi

καλημερα. Εχω λιγα τρεξιματα τελευταια κ για αυτο δεν μπαινω συχνα. Συγνωμη μαγκες. Τωρα Αντωνη οι δισκοπλακες ειναι καλες ειναι απο αλλο μοντελο πλην v-tech . Θα σου στειλω φωτο σε μνμ μαλλον το βραδακι
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zentakias

Aντώνη δεν ξερω τι ποιοτητας ειναι οι CNC αλλά για ψαξε λιγο και αυτες. Τις βρήκα τυχαία.

http://www.aliexpress.com/item/Full-Set-Round-Front-Rear-Brake-Disc-Rotor-For-HONDA-CB-400-Four-1997-1998-CB400/946742261.html

microvios

Παίδες, χαιρετώ. Τον Νοέμβριο παρήγγειλα δύο μαμίσιες δισκόπλακες από το DIYspareparts που μου πρότεινε ο Itom (νάναι καλά) και σε (πιστεύω) πολύ καλή τιμή για original. Από όσο μου είχαν πεί, θα μου τις παρέδιδαν στις 15/12/14. Τη μέρα εκείνη λοιπόν, με ενημέρωσαν ευγενικά πως η Honda Αγγλίας, θα έχει τις δισκόπλακες στα μέσα...Φεβρουαρίου!!!!

Αναρωτιέμαι λοιπόν, τί να κάνω. Να ακυρώσω την παραγγελία, να πάρω πίσω τα χρήματά μου και να ψάξω για original αλλού? Φοβάμαι πως όλοι θα έχουν μεγάλους χρόνους παράδοσης και όσοι έχω δεί είναι πιό ακριβοί. Ή, να περιμένω το Φεβρουάριο, κάνωντας υπομονή με αυτές που έχω τώρα (στο μεταξύ θα έχω "φάει" και περισσότερο τα τακάκια μου ώστε να μην πάνε άδικα, μόλις τον Ιούνιο τα άλλαξα....?

Δε θέλω να πάω σε κινέζικες και αν κάνω μιά βόλτα για μεταχειρισμένες, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πως δεν θα είναι χειρότερες από αυτές που έχω τώρα. Έχω καταλήξει πως οι δισκόπλακες και τα φρένα, είναι εξαιρετικά σημαντικά για την ασφαλειά μας, οπότε, είναι σα να αγοράζαμε μεταχειρισμένο (από διάλυση) κράνος...

ʼ ρε τι τραβάμε....
It ain't over till it's over

Headmaster

εγω θα σου προτεινα να περιμενεις !!Το καλο πραγμα αργει να γινει και αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι και αλλα τετοια που λεει ο πανσοφος λαος μας!!

microvios

Τελικά αποφάσισα να περιμένω. Ελπίζω μόνο να μη με πάνε για Μαρτη...
It ain't over till it's over

stam


microvios

Stam, τις πήρα από εδώ. Επειδή θα πάνε σε διεύθυση στην Αγγλία δεν πληρώνω ταχυδρομικά. Θα τις φέρω εγώ όταν με το καλό παραδοθούν!

http://www.diyspareparts.com/parts/honda/disk-comp-frbra-45120-my9-003/
http://www.diyspareparts.com/parts/honda/disk-comp-l-45220-my9-003/
It ain't over till it's over

cb400_zumbas

Εγώ μετά τα χριστούγεννα θα βάλω tsu Boss . Ελληνικές με πολύ καλές κριτικές ακόμη και από αγωνιστικές ομάδες . 180 το ζευγάρι οι μπροστινές ( σχήμα μαργαρίτα).

microvios

Παράθεση από: cb400_zumbas στις Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:30:32 ΜΜ
Εγώ μετά τα χριστούγεννα θα βάλω tsu Boss . Ελληνικές με πολύ καλές κριτικές ακόμη και από αγωνιστικές ομάδες . 180 το ζευγάρι οι μπροστινές ( σχήμα μαργαρίτα).

Τώρα αν πώ πως πρώτη φορά στη ζωή μου ακούω την ύπαρξή τηςεταιρείας αυτής φταίω εγώ? Μπορεί να είναι δικό μου λάθος αλλά τόσες φορές έχει αναφερθεί στο gο4it το θέμα με τις δισκόπλακες, όλοι το θεωρούν από τα δύσκολα σημεία αλλά κανένας δεν έχει αναφέρει πως υπάρχει Ελληνική λύση, και μάλιστα σε καλή τιμή? Μπήκα και στο site τους αλλά δε βρήκαγια το SF (αναφέρει μόνο CB SF, χρονολογία 98-00) αλλά και αυτό, με ένα τηλεφώνημα λύνεται εύκολα, μιά και είναι εδώ (όπως υποθέτω έκανε και ο Zumbas).

Όταν μαθαίνετε κάτι ενδιαφέρον ρε παιδιά, ενημερώνετε μας, ο διαχειριστής, αν κρίνει πως έχει ενδιαφέρον, μπορεί να το βάζει στα stickies για να το βρίσκουμε εύκολα...
It ain't over till it's over