Αναζήτηση Ανταλλακτικών καρμπυρατέρ

Ξεκίνησε από skempris, Ιανουαρίου 28, 2021, 11:42:37 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

skempris

Καλημέρα παιδιά,
ʼνοιξα να καθαρίσω καρμπυρατέρ και γίνεται ο κακός χαμός εκεί μέσα, το χειρότερο είναι ότι έχω μεμβράνη διαφορετική με παράλληλες τρύπες όχι διαγώνιες τα 2 ελατήρια από τις μεμβράνες δεν έχω ιδέα από τι μηχανή είναι και είχε το πάνω ταφ του 1ου και 2ου καρμπυρατέρ σπασμένο και η μία βίδα ρύθμισης αερα κατακρεουργημενη καμία ιδέα που μπορώ να τα βρω αυτά?

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cb400sf version S F3V

Spyros.L

Χρηστο, χωρίς να μαι ειδικος και καλυτερα να σου επιβεβαιωσουν και τα έμπειρα μελη του φορουμ, θα αναφερω οτι οι τρύπες του slide του S ειναι διαγωνιες. Και απ οτι ξερω πιο δυσεύρετες, αλλα εννοειται μη πεταξεις ολο το slide. Ολο και καποιος θα το αξιοποίησει.
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

skempris

Ναι αυτό λέω και εγώ τα άλλα τρία slide είναι διαγώνιες οι τρύπες αλλά είχε ένα slide με τις τρύπες παράλληλες

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cb400sf version S F3V

Harlock

Παράθεση από: skempris στις Ιανουαρίου 28, 2021, 01:21:01 ΜΜ
Ναι αυτό λέω και εγώ τα άλλα τρία slide είναι διαγώνιες οι τρύπες αλλά είχε ένα slide με τις τρύπες παράλληλες

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν δεν είναι σχισμένη (ή κινεζικη) έχω με διαγωνιες τρύπες να κανουμε τράμπα. Και ελατηριο, βιδα, ταφ νομίζω παιζει να έχω να σου δώσω.

skempris

Τελικά με βοήθησαν τα παιδιά εδώ Αθήνα με ανταλλακτικά λίγο ο Δημήτρης λίγο ο Αλέξανδρος και έβγαλα άκρη ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cb400sf version S F3V