Γιατρος για sf στην Αθηνα

Ξεκίνησε από Yanniskatz, Απριλίου 04, 2019, 07:45:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Yanniskatz

Αδερφια superfourαδες καλησπερα,οπως σας ειπα ως νεος στο καλωσόρισμα το cb το πηρα πριν ενα μηνα.Το μονο που εχω κανει ειναι λαδακια και φιλτρακι.Μιας και εχω φαει φολα απο αρκετους μαστορες θα ηθελα τη συμβουλη σας!Αν  γνωρίζει κανεις κανενα μαστορα απο Αθηνα να μαζεψει λιγο το μηχανακι (εχει κατι ψιλο θέματα) θα το εκτιμούσα! Ευχαριστω προκαταβολικά

Alex400

Γιάννη αποφεύγουμε να προτείνουμε μηχανικούς στην Αθήνα, καθότι καταβάλουν φιλότιμες προσπάθειες να μας εκθέσουν !!! Θα βοηθούσε όμως αν περιέγραφες τι θέλεις να φτιάξεις αλλά και το δικό σου επίπεδο σε επισκευές έτσι ώστε η απαντήσεις μας να είναι ανάλογες και χρήσιμες.                 

Yanniskatz

Καλησπερα Αλεξ!θα ηθελα να ρυθμισει τα καρμπ και να αλλαξω υγρα φρενων και πισω τακακια (γιατι παταω φρενο και ειναι σαν να μην υπαρχει).Αν αυτά μπορουν να γινουν απο καποιο μελος,επι πληρωμη φυσικα δεν εχω κανενα θεμα.Όσο το επιπεδο μου σε μηχανικο επιπεδο δεν ειμαι και ασχετος (δηλαδη λαδια,τακακια και μερικα ψιλα ασχολουμε..απλα δεν ξερω παραπανω και φοβαμαι μην κανω καμμια βλακια)

Alex400

Γιάννη η λέξη πληρωμή δεν συνάδει με αυτό το χώρο. Ο τρόπος που λειτουργούμε είναι : Διάβασε καλά τα θέματα που έχουμε ανεβάσει , ένα τη φορά. Τώρα σε απασχολούν τα φρένα αυτό να διαβάσεις . Κάνε αναζήτηση σε ότι είναι σχετικό με το σύστημα πέδησης-τακάκια . Ότι έχεις απορίες το ρωτάς, όταν θα είσαι έτοιμος θα σε βοηθήσουμε να το ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΣΥ . :)                         

giannis_t

Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα σε παρόμοια φάση, διαβάζοντας εδώ για τις λεπτομέρειες και βλέποντας βιντεάκια από μερικά χρήσιμα κανάλια κατάφερα και έκανα σχεδόν τα πάντα μόνος.
Τα φρένα ενώ είναι σοβαρό κομμάτι είναι πολύ απλο να αλλάξεις και τακάκια αλλα και τα υγρά φρένων αλλάζουν με λίγο περισσοτερο παιδεμα αλλά σίγουρα μπορείς να το κάνεις.
Το κομμάτι των καρμπς είναι πιο περίπλοκο εδώ θα χρειαστεί η γνώμη κάποιου παλιότερου.
Αλλά στο κάτω κάτω όλοι εμείς που "μπλέκουμε" με τέτοιες κυρίες ξέρουμε οτι θα λερώσουμε και κάνα χέρι που και που ;)

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Ποντιος χρηστος

Σωστά εννοείται θα λερώσουμε γιατί εδώ έχουμε επιστήμονες πάνω σε αυτό το εργαλείο . Καθκα δεβασον διάβασε ώρες μέρες όπως και λέει σωστά ο αλεξ και εδώ ημεθα .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Terminal Mob

καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα και έγω να ρωτήσω αν ύπαρχει κάποιος μηχανικός στην αθήνα που να είναι άξιος εμπιστοσύνης στην δουλεία του στην Αθήνα, είτε αν μαζί με μέλη του φόρουμ αν υπάρχει περίπτωση να φτίαξουμε κάποια πράγματα μαζί στην γρία μου.


συγκεριμένα ήρθε η ώρα για άνοιγμα-καθάρισμα-ρυθμίσμα κάρμπυρατερ και έχω δεν έχω ιδέα.. \\


ευχαριστώ προκαταβολικά.

Alex400

Η ''ΜΑΖΩΞΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ'' που κάνουμε κάθε 15 μέρες περίπου την οργανώνει ο JEPE [ΔΗΜΗΤΡΗΣ] και ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ μίλησε με τον ΑΠΟΣΤΟΛΟ για τις λεπτομέρειες. Καλή συνέχεια.                 

stam

Εν τέλει όλα καλά με την σημερινή επισκευή?

Alex400

STAM καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλους και για το κομμάτι που έφτιαξες στον τόρνο [αποδείχτηκε χρήσιμο] αλλά και για το ότι ήρθες μέχρι εκεί σε μέρα που είχες άλλα να κάνεις, για να κουβαλήσεις ροπόκλειδα και εργαλεία που θα βοηθούσαν.Ναι η επισκευή πήγε καλά καθώς και οι συντηρήσεις. Περιμένω αν θα ανεβάσει κάποιος φωτογραφίες για να το σχολιάσουμε . Συνολικά μαζευτήκαμε : JEPE , TZO,STAM , KAT, ALEX 400,VAGOUTS,ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΝΙΚΟΣ 123456 και πέρασαν για λίγο ο ΓΙΩΡΓΟΣ με το FIII V και ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ με το CB 600.                     

itom32

Παράθεση από: Alex400 στις Απριλίου 15, 2019, 01:41:23 ΜΜ
STAM καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλους και για το κομμάτι που έφτιαξες στον τόρνο [αποδείχτηκε χρήσιμο] αλλά και για το ότι ήρθες μέχρι εκεί σε μέρα που είχες άλλα να κάνεις, για να κουβαλήσεις ροπόκλειδα και εργαλεία που θα βοηθούσαν.Ναι η επισκευή πήγε καλά καθώς και οι συντηρήσεις. Περιμένω αν θα ανεβάσει κάποιος φωτογραφίες για να το σχολιάσουμε . Συνολικά μαζευτήκαμε : JEPE , TZO,STAM , KAT, ALEX 400,VAGOUTS,ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΝΙΚΟΣ 123456 και πέρασαν για λίγο ο ΓΙΩΡΓΟΣ με το FIII V και ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ με το CB 600.                     
Mπράβο παιδιά,έτσι,γνώση και ισχύς εν τη ενώσει.Και γίνεται ευκολότερη και καλύτερη δουλειά.Και η δουλειά γίνεται και διασκέδαση.Πάντα τέτοια! ;)

TEOS CB SF

Μπράβο παιδιά .. υγεία να έχετε όλοι και μεράκι να κάνετε τέτοια υπέροχα πράγματα ..

kat

Πολύ προχωρημένο το "συνεργείο" της ομάδας και με πολύ όρεξη όλοι οι cbδόφιλοι!
Την επόμενη φορά θα έρθω "ετοιμοπόλεμη". ;)
Κατερίνα

stam

Χαίρομαι που βοήθησε το εργαλείο. ʼρα οι τσιμούχες του Bandit είναι ίδιες με τις δικές μας?
Ανοίξατε και πίσω αμορτισέρ?

TZO

Εντάξει μπορώ να πω πως ήταν μια ωραία Κυριακή πρωί μεσήμερο-απόγευμα χαχαχα. JEPE μπορεί να μας έβγαλαν την πίστη οι αναρτήσεις αλλά έκανες καλή δουλειά!! Αλέξανδρε σου χρωστάω ένα μπρεκουτέξ και ένα ευχαριστώ για όλο αυτό το τρίψιμο που φάγαμε για να γυαλίσουν τα εμβολάκια από τις Nissin μου και για τις γνώσεις σου! Δυστυχώς έβγαλα δύο φώτο μόνο (μουτζουρομένα χέρια).