Εργαλεία στήριξης

Ξεκίνησε από Alex400, Μάρτιος 16, 2019, 06:48:33 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

Οι κάτοχοι Version S και R δεν έχουν κεντρικό σταντ. Οι εργασίες ακόμη και το λάδωμα της αλυσίδας αποτελεί θέμα. Αλλά και οι υπόλοιποι που πρέπει να κάνουν εργασίες όπως το βγάλσιμο των καλαμιών θα βρουν βοήθεια με αυτές τις βάσεις στήριξης που έχουν τέσσερα πόδια και καστάνια πολλών θέσεων. Επίσης, στο πάνω μέρος έγινε προσθήκη υψηλής πυκνότητας πολυμέρους ώστε να μην τραυματίζονται ο σκελετός ή το ψαλίδι. Τις βάσεις τις αγόρασα από τη Unimag 19 ευρώ και τις δύο μετά από παζάρι...








itom32


TEOS CB SF

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 16, 2019, 07:42:50 ΜΜ
Ειδικά για την λίπανση της αλυσίδας σκεφτόμουν μπας και μπορούσα να φτιάξω κάτι τέτοιο,αν οχι ίσως το αγοράσω.Δεν ειναι πολυ ακριβό. https://www.e-moto.gr/el/12791_0_%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%8D-unit-e4010-%CE%BA%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%8D-UNTUNISTD10.htm?fbclid=IwAR071mx-O7ty-h9ofcPjtAl1Qb_ckDXNQJuDXY7qhDrE29n0U30VqqzY02o
Καλημέρα Γιάννη ,, αυτό μπορεί να λειτουργήσει όταν είναι σε πλάγια θέση η μηχανή ?? Δηλαδή στηριγμένη στο πλαϊνό σταν , ή πρέπει να κρατάει κάποιος την μηχανή σε όρθια θέση και να περιστρέφεται ο τροχός ? .. διότι όπως το βλέπω ίσως υπάρχει μια πιθανότητα όταν είναι σε πλάγια η μοτοσικλέτα να μετακινηθεί λόγο της καμπύλης του ελαστικού

TEOS CB SF

Το παραπάνω που έγραψα .. ʼκυρο , διότι στο μυαλό μου είχα την μηχανή να δουλεύει και ο τροχός να περιστρέφεται με πρώτη ταχύτητα (όπως κάνω εγώ στο διπλό σταντ ) πράγμα που δεν γίνεται με το πλάγιο μιας και όταν βάλεις ταχύτητα κ είναι ανοιχτό θα σβήσει το μοτέρ .. Οπότε για μια λίπανση θα βολεύει πιο πολύ αυτό με τους τετραποδες νομίζω ...Ααα και πριν κάνετε παρατηρήσεις ξέρω ότι είναι πολύ επικίνδυνο και έχω δει και τα γνωστά βίντεο που πιάνει δάχτυλα η αλυσίδα ..

panosp25

Teo καλά όλα. Δεν θα πω τίποτα για τον τρόπο, αλλά άντεξες να δεις τα βίντεο????:-\

TEOS CB SF

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 17, 2019, 09:25:45 ΠΜ
Teo καλά όλα. Δεν θα πω τίποτα για τον τρόπο, αλλά άντεξες να δεις τα βίντεο????:-\
Στο βίντεο το δείχνει να καθαρίζει μόνο την ζάντα .. ο Γιάννης αναφέρει την λίπανση της αλυσίδας για αυτό όλα τα παραπάνω από εμένα ..

panosp25

Νόμιζα οτι έλεγες για τα βιντεο με τα κομμένα δάχτυλα.

TEOS CB SF

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 17, 2019, 02:00:36 ΜΜ
Νόμιζα οτι έλεγες για τα βιντεο με τα κομμένα δάχτυλα.
Ααααα σορυ... (Λόγο ποντιακής καταγωγής αντελήφθη λάθος ) Ναι εκείνο με τα δάχτυλα είναι δυνατό ,, αν και νομίζω ότι την καθαρίζει με πανί σε ένα βίντεο που είδα ..κάτσε να το ξαναψαξω

Ποντιος χρηστος

 αλεξανδρε/ αλλα για κατσε το βρηκα και αυτο αλεξανδρε δηλαδη με 20 ευρω μπορεις να παρεις ακομα ενα σετ?κρισεως
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

zi

Εγώ για λίπανση κ καθαρισμό πίσω μέρους έχω πάρει δύο βάσεις μια για πίσω κ μια για μπροστά. Γύρω στα 50€ από Boroman αν θυμάμαι καλά. Αύριο θα ανεβάσω φώτο

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

zi

Καλημέρα σας. Αυτά είναι οι βάσεις για τον χειμώνα της κυρίας μου

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

panosp25

16 Μάρτη σήμερα.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

τον βαρύ τον ε χειμώνα το βαζεις στας βάσης τούτες? δεν το μετακινείς
υπαρχουν άτομα παιδια εδω μέσα που δεν την βγαζουν εξω?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

JEPE

Παράθεση από: panosp25 στις Απριλίου 26, 2021, 03:28:47 ΜΜ
16 Μάρτη σήμερα.

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξεχειμωνιάσε και την κατέβασε ρε φίλε

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


zi

Το προσέχω το κορίτσι. ʼλλωστε μαζί της γίνομαι κ εγώ αγόρι. Κ τι αγόρι έτσι? Ζουμπουρλουδικο

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...