Δωστε μου τα φωτα σας !!!!

Ξεκίνησε από apostolos1, Οκτωβρίου 13, 2018, 01:26:59 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi


wolfi

Καλά εντάξει το συγκεκριμένο παίζει να έπεσε σε κουβά με λάδι ;D ;D

TEOS CB SF


apostolos1

Αχαχαχαχ καλο αλλα καμμια σχεση μια δυο σταγονες λαδι εχει !!!!

panosp25

Απόστολε αν ηταν έτσι τα μπουζί σου θα ψάχναμε να το βγάλουμε σε καμιά έκθεση.  ;D ;D :o

apostolos1

Αδελφια ελπιζω να εχετε καταλαβει οτι την μαυρη γαζελα μου την εχω 12 χρονια γιατι την λατρευω και δεν προκειται μεχρι να την φτιαξω οπως πρεπει να σταματησω ποτε να την λατρευω Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους θα σας ενημερωσω μετα την δυναμομετρηση και βλεπουμε μετα τι κανουμε !!! Και παλι σας ευχαριστω !!!

JEPE

Αποστολε! Αν μπορείς άδειασε το τεποζιτο λυσε το και βάλε το μικρό δάκτυλο σου μέσα(αν δεν χωράει επιστράτευσε της Μαριέττας😝)τραβά προς τα κάτω και θα βγει ένα μακρόστενο φίλτρο
Καθάρισε το  δεν αν έχει σχιστεί σπάσει και ξανατοποθετησε το! αν δεν έχει πες μου και έλα απο το μαγαζί να σου δώσω ένα παλιό που έχω!

apostolos1

Οκ αδελφε θα το κανω αλλα θα πρεπει να περιμενεις μεχρι το Σαββατο γιατι ξερεις οτι τοτε εχω χρονο Θασε ενημερωσω!!!

klab

Από την φωτογραφία του μπουζί (όσο καθαρά φαίνεται) το μείγμα σου δείχνει να είναι πολύ πλούσιο, βρες κάποιον καλό μάστορα για καρμπιρατέρ στην περιοχή σου.
Τέτοια προβλήματα είχα και εγώ στην αρχή αλλά με 1-2 καθαρισμούς και ρύθμιση καρμπιρατέρ ήρθα σε λογικά επίπεδα κατανάλωσης.

apostolos1

Δυστηχως απο οσους ''μηχανικους''εχω δει στην περιοχη μου ειναι απλα για βα στα παρουν Απλα θα σας πω οτι ειμαι σε παρα πολυ καλο δρομο μετα απο τις 2 αλλαγες που εγιναν (αφερεσα το φιλτρο βενζινης και εβαλα φιλτρακι αερα και σωληνακι αερα) μενει να κανουμε ελενχο συμπιεσεις και να δω μεμβρανες και πεταλουδες για οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω χιλια ευχαριστω για την βιηθεια σας !!!! :) :)

ammo77

Γεια σου κι από μένα,
Εγώ στην θέση σου θα έκανα το εξής,
1 Καθαρισμός ρεζερβουάρ,
2 Έλεγχο ρουμπινέτου για σωστή και στεγανή λειτουργία,
3 Αγορά νέας τετράδα καρμπς από μηχανή που ξέρεις πως δούλευε καλά!!!

Σε αντίστοιχη δίκη μου περίπτωση με 80 € άλλαξα τετράδα και με μια ρύθμιση και συγχρονισμό έφτασα σε πολύ λογικά πλαίσια κατανάλωσης και λειτουργίας.
Σημειωτέων πως κι εγώ πριν την αλλαγή των καρμπς έκανα καθαρισμούς κλπ κλπ αλλά τίποτα. Αλλαξέτα να σωθείς, με τόσους καθαρισμούς θα αγόραζες άλλη τετράδα!

apostolos1

Καλησπερα ναι και εγω αν ειχα γνωρισει εσας ποιο μπροστα δεν θα ειχα δωσει τοσα χρηματα σε μηχανικους και ναι θα ειχα βρει την υγεια μου πιο μπροστα.Παντως εχω ευχαριστα νεα αν και ακομα δεν εγινε  η μετρηση συμπισης ουτε ξερουμε σε τι κατασταση ειναι οι πεταλουδες  στα καρμπς Οπως σας ειπα το προηγουμενο Σαββατο εβαλα το μικρο φιλτρακι αερα εβαλα και τον σωληνα που το εννωνει με τα καρμπς αφαιρεσα το ενδιαμεσο φιλτρακι βενζινης και εβγαλα την μηχανη βολτα Δάφνη - καλυβια θορικου Δαφνη 1.2.3 αλλαγη στις 4-4.500 στροφες 4,5 αλλαγη στις 6.500-7.000 στροφες και 6 κανα 3 φορες μεχρι 12.500 στροφες γι 3-4 χλμ, Φουλαρισα ακριβως διπλα απο το σπιτι μου συνολικη διαδρομη 85χλμ και 340 μετρα και η Μαυρη Γαζελα μου εκαψε ΜΟΝΟ 4,9 litra τα συμπερασματα δικα σας.Εγω παντως σε μηχανικο δεν την ξαναπαω ουτε για αλλαγη βιδας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θελω να σας ευχαριστησω ολους για τα φωτα σας και τη αμερηστη βοηθεια στο προβλημα μου RESPECT απο καρδιας !!!!

TEOS CB SF

Καλημέρα .. έτσι από περιέργεια θα ρωτήσω εάν παρατήρησες καλύτερη λειτουργία στο μοτέρ ? Διότι εάν παρέμεινε ίδια κάτι δεν κολλάει .. εύχομαι όντως να βρήκες γιατρειά

panosp25

Τοτε Αποστολε χοντρικά έχεις αυτονομία 250χλμ με 15λιτρα. Νομιζω εισαι πολυ καλα. Οσο για τη μετρηση συμπιεσης, νομιζω οτι πλεον ειναι περιττο, εκτος αν θες να εχεις μια εικονα για τα ελατήρια σου.

stam

Εν τελει το προβλημα που ηταν? Τι έκανες και επεσε η καταναλωση?